kuky969
14.08.12,10:55
Ahojte
poprosim o radu
Zaujimal som sa o pracovnu poziciu,neuspel som a že vraj mam pravo si od spoločnosti spätne vyžiadať moj životopis ???? je to pravda ??...ak som to spravil a nesplnili to kde sa možem stazovat pripadne ake pravne kroky mozem podniknut ??? .....aky zakon to vlastne presne riesi ..???
VDAKA
tictac7
14.08.12,09:04
Ahojte
poprosim o radu
Zaujimal som sa o pracovnu poziciu,neuspel som a že vraj mam pravo si od spoločnosti spätne vyžiadať moj životopis ???? je to pravda ??...ak som to spravil a nesplnili to kde sa možem stazovat pripadne ake pravne kroky mozem podniknut ??? .....aky zakon to vlastne presne riesi ..???
VDAKA

...nemám rada vety so slovičkami "že vraj"....

Ako sa spracúvajú osobné údaje určuje zákon 428/2002. Neviem, akým spôsobom si našiel túto firmu a poslal jej životopis, ale určite si im udelil aj súhlas s nakladaním s Tvojimi osobnými údajmi. Firmy väčšinou majú napísané, čo sa po skončení VK stane s Tvojim životopisom a pokiaľ to nie je personálna agentúra, tak s ním naložia v zmysle zákona a v zmysle ich interných smerníc (teda možno si ho ešte nejakú dobu nechajú a potom ho skartujú).
Neviem, na čo Ti ten životopis bude, ale skús si ho teda vyžiadať (pokiaľ ho už neskartovali). Inak, Ty si im ho posielal poštou?
kuky969
14.08.12,09:24
Ahoj
zivotopis som posielal mailom a sami mi pred mesiacom ponukli ze na vyziadanie mi ho poslu spät ..tak som si ho vyziadal ale nespravili tak.
lubka0907
14.08.12,09:32
aj keď ho pošlú späť, tak ho na maily môžu stále mať a môžu si ho aj vytlačiť.
tictac7
14.08.12,09:37
tak, tak :-)
kuky969
14.08.12,11:19
lubka0907 ...dakujem za radu ...to by som musel podat fakt nadludsky vykon ak by som na to neprisiel sam " ...ze na maily ho budu mat stale aj ked ho poslu späT .."" ....myslim ze nie je problem pochopit ze v tomto pripade mi ide o princip ,ked sami sa mi ponukli bez toho aby som ich o to ziadal ze mi ho poslu spät ..ja som s tym suhlasil a vyziadal si ho a ...3 tyzdne ticho a nic sa nedeje ...tak minimalne slusnost kaze sa ozvat a niejak reagovat ked uz ho neposielaju ...
lubka0907
14.08.12,11:41
Prepáč, ale ja fakt neviem o čo ti ide. Princíp? Keď ti ho pošlú späť tak budeš mať srdce na mieste, aj keď vieš, že ho stále majú? Milióny ľudí posiela a rozdáva životopisy každodenne, mnohí aj ručne napísaný životopis. Neviem ako by sa mohol životopis zneuži.
Llívia
14.08.12,17:27
lubka0907 ...dakujem za radu ...to by som musel podat fakt nadludsky vykon ak by som na to neprisiel sam " ...ze na maily ho budu mat stale aj ked ho poslu späT .."" ....myslim ze nie je problem pochopit ze v tomto pripade mi ide o princip ,ked sami sa mi ponukli bez toho aby som ich o to ziadal ze mi ho poslu spät ..ja som s tym suhlasil a vyziadal si ho a ...3 tyzdne ticho a nic sa nedeje ...tak minimalne slusnost kaze sa ozvat a niejak reagovat ked uz ho neposielaju ...
Aj keby si ho poslal poštou, kde máš záruku, že si z neho neurobia kópiu? :rolleyes:
Tipujem, že si odpovedal na inzerát. Podľa mňa tá veta mala platiť len pre tých, ktorí pošlú životopis poštou - komu by napadlo, že niekto bude chcieť vrátiť životopis poslaný e-mailom :confused: ?
Ice dive
14.08.12,18:31
možno tu zadávateľovi ani nejde tak o zaslanie životopisu späť, ako o mail... že ďakujeme za Váš záujem ale na pozíciu sme obsadili iným kandidátom.... a zadávateľ má už aj potvrdenie pre úrad práce z danej firmy že aktívne hľadá prácu...
janka.sestra
14.08.12,18:38
na okraj, kazdy zivotopis ma obsahovat aj toto a firmy to aj vyzadujú:

Súhlas so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov

V zmysle Zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených v životopise firmou JKF, a. s. so sídlom v Bratislave, adresa.. za účelom sprostredkovania zamestnania, a to po dobu 90 dní.


Po uplynutí tejto doby žiadam o skartovanie materiálov, pokiaľ tak nezažiadam skôr formou listu.
kuky969
14.08.12,18:53
IDE tu len o to ...nech si spravia aj 20 kopii zivotopisu a daju ich na firemnu nastenku...to mi vobec nevadi .

Bez toho aby som to sam ziadal mi sami ponukli ze mi zivotopis vratia a ja som SUHLASIL.
A odvtedy sa nic neudialo.... neodpovedaju na maily ,proste ticho.Je to niejak pravne napadnutelne ???. Napr taky Volksfagen Slovensko mi automaticky vratil zivotopis s velmi slusnym dopisom bez akejkolvek mojej ziadosti ze ho chcem spät. Pochopil som to tak ze im to nakazuje niejaky zakon.
Llívia
14.08.12,18:55
možno tu zadávateľovi ani nejde tak o zaslanie životopisu späť, ako o mail... že ďakujeme za Váš záujem ale na pozíciu sme obsadili iným kandidátom.... a zadávateľ má už aj potvrdenie pre úrad práce z danej firmy že aktívne hľadá prácu...
Potvrdením pre úrad práce, že si aktívne hľadá prácu, je samotný e-mail so žiadosťou o prijatie do prac. pomeru, nie odpoveď od potenciálneho zamestnávateľa ;) (ktorej sa nedočkal nielen on - firmám akosi robí problém poslať jednoduchý e-mail, že uchádzača neprijali. Niektoré si to dokonca napíšu priamo do inzerátu, že sa ozvú len vybraným uchádzačom).
buchač
14.08.12,18:59
na okraj, kazdy zivotopis ma obsahovat aj toto a firmy to aj vyzadujú:

Súhlas so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov

V zmysle Zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených v životopise firmou JKF, a. s. so sídlom v Bratislave, adresa.. za účelom sprostredkovania zamestnania, a to po dobu 90 dní.


Po uplynutí tejto doby žiadam o skartovanie materiálov, pokiaľ tak nezažiadam skôr formou listu.




....hm ...a keď nejdem cez agentúru ?????

...ale inak novinka.......že vyžadujú ......a dokonca firmy .......


...na okraj ............tak sme sa pobavili ....že na dobrú noc .....he....;)
buchač
14.08.12,19:03
IDE tu len o to ...nech si spravia aj 20 kopii zivotopisu a daju ich na firemnu nastenku...to mi vobec nevadi .

Bez toho aby som to sam ziadal mi sami ponukli ze mi zivotopis vratia a ja som SUHLASIL.
A odvtedy sa nic neudialo.... neodpovedaju na maily ,proste ticho.Je to niejak pravne napadnutelne ???. Napr taky Volksfagen Slovensko mi automaticky vratil zivotopis s velmi slusnym dopisom bez akejkolvek mojej ziadosti ze ho chcem spät. Pochopil som to tak ze im to nakazuje niejaky zakon.

...sorry ........ale Ty si nejaký iný člen ........hlavne s tým nápadom na napadnutie .....

...chceš naspäť ???.......čo došiel toaleťák ???...lebo s tým vráteným si iba to jedno môžeš , znovu sa poslať totiž nedá ....
Chobot
14.08.12,19:25
IDE tu len o to ...nech si spravia aj 20 kopii zivotopisu a daju ich na firemnu nastenku...to mi vobec nevadi .

Bez toho aby som to sam ziadal mi sami ponukli ze mi zivotopis vratia a ja som SUHLASIL.
A odvtedy sa nic neudialo.... neodpovedaju na maily ,proste ticho.Je to niejak pravne napadnutelne ???. Napr taky Volksfagen Slovensko mi automaticky vratil zivotopis s velmi slusnym dopisom bez akejkolvek mojej ziadosti ze ho chcem spät. Pochopil som to tak ze im to nakazuje niejaky zakon.

kuky, ukľudni sa. Neviem prečo si na tú firmu tak nahnevaný. Že by preto, že ťa nezobrali? Možno formuláciu, že zaslané životopisy vrátia späť majú štandardnú, ale myslia tým asi papierové životopisy. Neviem, čo si predstavuješ pod tým, že ti vrátia elektronicky poslaný životopis. Že ti pošlú späť nejaký mail? Myslíš, že to má nejaký zmysel?

Vieš si predstaviť, koľko životopisov im prišlo na danú pozíciu? Podľa veľkosti a renomé firmy tipujem tak minimálne 30 až niekoľko stoviek. Ak si im dal súhlas na spracovanie údajov, tak sa môžeš sťažovať na lampárni. A ak ešte k tomu majú v smernici uvedené, že po skončení výberového konania sa osobné údaje neúspešných uchádzačov zničia, tak aj na 3 lampárne môžeš ísť. Jednoducho tvoje údaje už nepotrebujú, tak ich vymazali.

Život ide ďalej. Nestrácaj čas a energiu s nimi, hľadaj ďalej.
janka.sestra
14.08.12,20:17
....hm ...a keď nejdem cez agentúru ?????

...ale inak novinka.......že vyžadujú ......a dokonca firmy .......


...na okraj ............tak sme sa pobavili ....že na dobrú noc .....he....;)

zivotopis obsahuje bezne aj suhlas so spracovaním udajov.

alebo je suhlas priamo v inzerate o pracu:

Zaslaním Vášho životopisu zároveň dávate súhlas so spracovaním a uchovaním Vašich osobných údajov uvedených v životopise za účelom výberu kandidátov na inzerovanú pozíciu v zmysle Zákonač. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov.


alebo si vyziadaju v inzerate od uchadzaca takto:
K životopisu pripojte aj nasledujúci text, bez ktorého nebude možné vašu žiadosť ďalej spracovať: súhlasim..a da sa odvolat samozrejme tento suhlas.
buchač
15.08.12,05:10
zivotopis obsahuje bezne aj suhlas so spracovaním udajov.

alebo je suhlas priamo v inzerate o pracu:

Zaslaním Vášho životopisu zároveň dávate súhlas so spracovaním a uchovaním Vašich osobných údajov uvedených v životopise za účelom výberu kandidátov na inzerovanú pozíciu v zmysle Zákonač. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov.
alebo si vyziadaju v inzerate od uchadzaca takto:
K životopisu pripojte aj nasledujúci text, bez ktorého nebude možné vašu žiadosť ďalej spracovať: súhlasim..a da sa odvolat samozrejme tento suhlas.

alebo

na okraj, kazdy zivotopis ma obsahovat aj toto a firmy to aj vyzadujú:

......alebo pouč ma ešte ....
...na okraj ...... viď http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=n%C3%A1le%C5%BEitosti+%C5%BEivotopisu&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest


...a psi vyjú a karavána ide ďaľej .............