whoknows
14.08.12,11:48
Dobry den
Otazka na ZTP SZCO :
ma niekto vytvorenu chranenu dielnu / pracovisko doma a priznali mu aj prispevok na pracovneho asistenta ?
Ake cinnosti je mozne uviest ako opravnene cinnosti ktore pre vas pracovny asistent vykonava ?
Ak ste dostali prispevok na pracovneho asistenta mate priznanu aj osobnu asistenciu alebo jedno vylucuje druhe ?
Kolko musite zarobit aby ste mohli mat priznaneho pracovneho asistenta ?
Pripadne kolko músite zarobit aby ste nemuseli vratit dotaciu alebo jej ćast na SZCO z upsvar ?
U nas robia s tymto upsvar dost tajnosti , rad by som keby mi mohol poradit niekto kto ma osobnu skusenost.
Vopred dakujem za odpovede.
whoknows
15.08.12,11:20
To nikto nema zriadenu chranenu dielnu doma ????
MarcelaV
04.09.12,08:09
Neviem, či je to ešte pre Teba aktuálne. Ale aké sú oprávnené činnosti pracovného asistenta záleží na akú živnosť máš chránenú dielňu. Napíš mi na veselam@post.sk. Ak budem vedieť poradím Ti.
tictac7
04.09.12,08:22
Neviem, či je to ešte pre Teba aktuálne. Ale aké sú oprávnené činnosti pracovného asistenta záleží na akú živnosť máš chránenú dielňu. Napíš mi na veselam@post.sk. Ak budem vedieť poradím Ti.

a prečo nechceš poradiť verejne?! O tom predsa tento portál je!!! Ja, aj keď dostanem otázku do ss-ky, tak požiadam zadávateľa, aby ju dal do témy a tam odpovedám, prípadne v príbuznej téme napíšem aj zadanie, aj odpoveď a zadávateľovi odpoviem len linkom, kde si odpoveď nájde....
MarcelaV
04.09.12,16:48
a prečo nechceš poradiť verejne?! O tom predsa tento portál je!!! Ja, aj keď dostanem otázku do ss-ky, tak požiadam zadávateľa, aby ju dal do témy a tam odpovedám, prípadne v príbuznej téme napíšem aj zadanie, aj odpoveď a zadávateľovi odpoviem len linkom, kde si odpoveď nájde....
Nemám s tým problém, len som chcela poslať aj tlačivá, ktoré treba k Žiadosti o príspevok na pracovného asistenta a aj vzor pracovnej náplne a zmluvy medzi asistentom a SZČO. Dá sa to pripojiť aj sem?
Čo sa týka osobnej a pracovnej asistencie tak myslím, že sa to nevylučuje, ale nemôžu obaja vykonávať tú istú činnosť. Pracovný asistent je len na pomoc v práci v pracovnom čase - to znamená, že tu už osobný asistent nemôže vykazovať činnosť. Po pracovnom čase, môže byť vykázaná len osobná asistencia ak ju máš priznanú z odboru sociálnych vecí a rodiny - príspevky na kompenzáciu.
Pracovného asistenta schvaľuje Úrad práce.
Podľa súčasného zákona o službách zamestnanosti sa neskúma výška príjmu SZČO, ktorému sa poskytuje príspevok na pracovného asistenta.
Legislatíva: § 59 Zákona č. 5/2004 Zákon o službách zamestnanosti.
http://www.profesia.sk/cms/zakony/zakon-o-sluzbach-zamestnanosti/40648?link=5%2F2004&mode=detail¶_index=95
tictac7
05.09.12,06:06
Nemám s tým problém, len som chcela poslať aj tlačivá, ktoré treba k Žiadosti o príspevok na pracovného asistenta a aj vzor pracovnej náplne a zmluvy medzi asistentom a SZČO. Dá sa to pripojiť aj sem?
Čo sa týka osobnej a pracovnej asistencie tak myslím, že sa to nevylučuje, ale nemôžu obaja vykonávať tú istú činnosť. Pracovný asistent je len na pomoc v práci v pracovnom čase - to znamená, že tu už osobný asistent nemôže vykazovať činnosť. Po pracovnom čase, môže byť vykázaná len osobná asistencia ak ju máš priznanú z odboru sociálnych vecí a rodiny - príspevky na kompenzáciu.
Pracovného asistenta schvaľuje Úrad práce.
Podľa súčasného zákona o službách zamestnanosti sa neskúma výška príjmu SZČO, ktorému sa poskytuje príspevok na pracovného asistenta.
Legislatíva: § 59 Zákona č. 5/2004 Zákon o službách zamestnanosti.
http://www.profesia.sk/cms/zakony/zakon-o-sluzbach-zamestnanosti/40648?link=5%2F2004&mode=detail¶_index=95

prikladať súbory nie je problém. Tu máš návod ;)

http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_read_and_post#faq_vb_attachment_exp lain
MarcelaV
05.09.12,08:37
prikladať súbory nie je problém. Tu máš návod ;)

http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_read_and_post#faq_vb_attachment_exp lain

Ďakujem za návod. Prikladám tlačivá, ktoré treba k žiadosti. Samozrejme si náplň a zmluvu treba upraviť podľa toho akú živnosť vykonávate.
whoknows
05.09.12,13:02
Velmi pekne dakujem za odpoved .
Nando78
10.09.12,09:45
Užitočné, ďakujem
Jasmina Staruchova
24.11.13,16:24
Zdravim.Zmluvu o vykonaní prac.asistencie stačí vypracovať ako ju máte v prílohe? Ja mám syna hudobníka ZŤP a ja mu robím manažera. Nemáme chránenu dielňu, ale ako živnostník je na adrese svojho bydliska spolu s nami rodičmi a činnost , okrem ciest vykonávame doma. V podstate pracujeme nonstop podla potreby.Ale v zmluve uvádzame len 8 hod.podla zákonika práce.Poradite mi, ako spraviť prac.zmluvu, aby to úradu vyhovovalo v rámci zákona?
avalik
24.11.13,16:44
otazky sa nezadavaju do komentara - zaloz suvisiacu otazku