Ninna
19.02.06,13:25
Môžem predĺžiť prac.zmluvu ak je na dobu určitú a má skrátený prac.pomer na 4 hodiny denne?Dôvody sú na zastupovanie zamestnanca ktorý je na PN.
Zita4
19.02.06,12:30
Môžeš predlžovať pracovný pomer maximálne 3 roky. Nezáleží na tom, či je skrátený alebo normálny.
Ak je to na zastupovanie počas PN, treba tam uviesť presne meno zamestnanca, za ktorého sa zastupuje. V tom prípade bude pracovná zmluva trvať do nástupu zastupovaného zamestnanca.
loren
15.06.07,14:43
Ahojte,
ako je to s predlžovaním pracovnej zmluvy na dobu určitú? Odporúča sa napísať dodatok na predĺžie alebo jednoducho sa podpíše nová zmluva s uvedením ďalšieho obdobia?

Ďakujem, a pekný víkend.
Tweety
15.06.07,15:40
Úplne postačí dodatok k už existujúcej zmluve.
gokko
26.06.07,19:43
Keď dám dodatok napr. na predĺženie PP na ďalšie 3 mesiace, potom nemusím ani nič nahlasovať do pisťovní? Až keď PP ukončíme?
Orsz
26.06.07,19:46
Keď dám dodatok napr. na predĺženie PP na ďalšie 3 mesiace, potom nemusím ani nič nahlasovať do pisťovní? Až keď PP ukončíme?

Predlžovanie PP, ani iné dohodnuté podmienky (výška mzdy, miesto výkonu práce a iné) nemajú vplyv na povinnosť niečo oznamovať do SP. Nahlasujú sa zmeny priezviska, bydliska, nástupu na PN,MD,RD,...atď. Takže odpoveď na Tvoju otázku je nie, nemusíš.
vikinka
26.06.07,19:47
Nahlas.do poist.sa robí iba v prípade ukončenia alebo začatia PP, pri zmene PZ sa nič nenahlasuje.
gokko
26.06.07,20:08
Teraz už strácam prehľad čo všetko do SP musím a nemusím ... Ďakujem za odpoveď.
Heni
01.07.07,18:17
Úplne postačí dodatok k už existujúcej zmluve.
Tweety, prosim, a ako by mal vyzerať ten dodatok?

už som čosi našla v tlačivách a dokumentoch.
gokko
02.07.07,07:43
Pokúsim sa prilepiť vlastný vzor na dodatok k prac. zmluve. Bod zmluvy mením podľa potreby.
KatarínaL
01.02.08,12:11
Jednej zamestnankyni končí zmluva na dobu určitú 5.2.08. Chceme jej zmluvu predĺžiť do konca roka 2008. Pôvodne som chcela napísať len dodatok, ale zmenou ZP od 1.9.07 sme menili aj obsah PZ, takže by som jej chcela napísať novú zmluvu (ona má ešte staršiu, spred 1.9.07), tak aby nadväzovala na prvú. Môžem to tak urobiť? Mám tam aj niekde spomenúť, že ide o predĺženie zmluvy?