peteriak
14.08.12,23:45
ahoj,
chcel by som spýtať najmä účtovníkov v omege a zabehnutých sro-čkaárov :), či im na účtovanie postačuje aj OMEGA, verzia zdarma čo sa poskytuje od Kros-u na skúšku. Budeme poskytovať počít. služby. Poznám ten program zo školy a myslím že na prvý rok,dvaa by aj stačil ale opýtam sa skúsenejších.

AA otázka pomimo ,v prílohe zákona o ERP som nenašiel že počítač. služby spadajú pod povinnosť mať ERP(chceme aj tak využívať len BÚ), ale čo v prípade nejakej platby v hotovosti napr.: predáme nejaké firemné tričko na reklamnej akcii, budeme chcieť kúpiť tlačiareň do firmy a pod...musíme mať ERP v tomto prípade len kvôli tomuto?...Ďakujem.
KEJKA
15.08.12,04:24
pri nákupoch nepotrebuješ ERP.
ERP sa týka len evidencie vlastných tržieb.
Podľa uvedených služieb ERP nepotrebuješ.
Rozsah OMEGA-demo nepoznám, ale KROS to uvádza - tie obmedzenia.
Môžu sa týkať napr. aj možnosti generovania potrebných zostáv, alebo ich archivácie, či tlače, môžu sa týkať uzávierky - takže sa nebude dať použiť pre nasl. obdobie. Štandardne býva obmedzenie na množstvo účtovných položiek - to musíš vedieť alebo budeš vidieť, ako sa firma rozrastá.
-pardon - tie tričká som prehliadla.....na služby nie, ale tržba za tričká /tovar/ tam ERP pre hotovosť musíš mať, daj si registrovať ERP pre "ambulantný predaj".
Lubo44
15.08.12,04:28
Len doplním, že ak budete predávať firemné tričká, tak ERP budete potrebovať. Tričká nie sú služba ale tovar a pri predaji tovaru musíte tržby v hotovosti evidovať v ERP.
Economic
15.08.12,10:15
Kľudne môžeš využívať Free Omegu, kým ťa pustí do úkonov, ktoré potrebuješ, keď budeš chcieť využívať komplet komfort Omegy, kúpiš si potom ostrú verziu. Vo Free verzii sú niektoré funkcie nefunkčné.
JAJA11
15.08.12,10:52
ahoj,
chcel by som spýtať najmä účtovníkov v omege a zabehnutých sro-čkaárov :), či im na účtovanie postačuje aj OMEGA, verzia zdarma čo sa poskytuje od Kros-u na skúšku. Budeme poskytovať počít. služby. Poznám ten program zo školy a myslím že na prvý rok,dvaa by aj stačil ale opýtam sa skúsenejších.

AA otázka pomimo ,v prílohe zákona o ERP som nenašiel že počítač. služby spadajú pod povinnosť mať ERP(chceme aj tak využívať len BÚ), ale čo v prípade nejakej platby v hotovosti napr.: predáme nejaké firemné tričko na reklamnej akcii, budeme chcieť kúpiť tlačiareň do firmy a pod...musíme mať ERP v tomto prípade len kvôli tomuto?...Ďakujem.


t (http://www.kros.sk/11047)u nájdeš viac o obmedzeniach OMEGY....
účtovníčka_prešov
22.08.12,10:39
pri tých obmedzeniach programu dema verzie sa Kros odvoláva na cenovú ponuku v programe. Čiže keď dobre chápem tak na začiatok na účtovanie faktúr je to bez obmedzenia dokladov? ale už pri evidovaní jázd keď je auto vo firme sa musí dokúpiť.. atď.
zamborskyjan
22.08.12,11:49
ahoj,
chcel by som spýtať najmä účtovníkov v omege a zabehnutých sro-čkaárov :), či im na účtovanie postačuje aj OMEGA, verzia zdarma čo sa poskytuje od Kros-u na skúšku. Budeme poskytovať počít. služby. Poznám ten program zo školy a myslím že na prvý rok,dvaa by aj stačil ale opýtam sa skúsenejších.

Chcel by som dodať, že áno je to obmdzené položkami. V demo verzii sa dajú aj viacej firiem spracovávať, hoc program vyhlasuje, že je to len pre jednu firmu, tak, že jednu vždy odpojíš a druhú pripojiš