aduska.p
15.08.12,08:02
Dobrý deň, obraciam sa na Vás, aby ste mi poradili.Boli sme s priateľom 8 rokov a máme 6ročného syna.Odišla som od neho pred mesiacom.Neboli sme zobratí.Snažila som sa s ním dohodnúť mimosúdne ohľadom financií na malého.Môj návrh bol 100 eur a že bude platiť škôlku (max 40eur mesačne).Včera mi povedal, že on s tým nesúhlasí a chce mi dávať 50eur.Chcem to ísť riešiť súdne.Ja som si vybrala prenájom , kde budem s malým bývať.Mesiac to trvalo tak, že ak chcel, malý išiel k nemu.On stále splieta striedavú starostlivosť, pričom toto mi pripadá ako neobmedzený styk, pretože je s ním koľko chce.On sa opiera o to, že aj tam je malý, tak nevidí dôvod platiť takéto peniaze.Pritom zarába veľmi pekné peniaze.Chcem sa opýtať, ak ho dám na súd, ako mám postupovať, čo žiadať konkrétne.Ja mám polovičný úväzok.Chcem sa opýtať, či je možné pri polovičnom úväzku pracovať ešte na dohodu alebo aké mám možnosti niečo dostať od štátu nejaký príspevok? ďakujem za odpoveď
mattto
15.08.12,06:13
práva a povinnosti voči maloletému možno upraviť, keď sa rodičia nevedia dohodnúť. Je na tebe, či sa budeš domáhať iba

určenia výživného - vyčísliš oprávnené náklady maloletého, svoje príjmy, kto akou mierou sa podieľa na uspokojovaní jeho potrieb a súd určí výživné. (môžeš sa domáhať aj výživného za 3 roky spätne od podania návrhu, ak otec neprispieval)

aj úpravy styku - vtedy si rozpíšeš začiatok a koniec styku - hodinu, deň, Vianoce, prázdniny...

čo sa týka sociálnych dávok, to ti poradí niekto iný
aduska.p
15.08.12,06:16
Ďakujem pekne za odpoveď