miro2111
15.08.12,09:12
Ahojte,

chcem sa opýtať, akú najlepšiu formu marketingu zvoliť pre zviditeľnenie eshopu. A koľko financií čo stojí? Máte s tým skusenosti??

Dakujem
Atomer.sk
15.08.12,07:34
PPC - http://sk.wikipedia.org/wiki/Pay_per_click

A u kazdeho eshopu je to individualne, podla tovaru, nastavenych marzi ale hlavne kolko je kto ochotny investovat do reklamy.
Dáša_
15.08.12,08:09
veľmi dôležité je povedať si, kto je tvoja cieľová skupina. keď si zadefinuješ toto, potom je jasnejšie, aké formy reklamy sú vhodné pre tú ktorú skupinu
danni
15.08.12,11:58
zviditeľnenie e-shopu alebo produktov?
ak e-shopu tak jednoznačne budovanie značky a mena. Ak produktu tak mne sa zatial osvedčilo google adwords.
miro2111
16.08.12,16:05
obre, ale aspon nejaký príklad mi uvedte.........ked už mam zadefinovanu cielovu skupinu, a aj tovar je jasny, vsetko je ako ma byt, už len potencionalnych zákazníkov treba osloviť...........hmmmm..
Dantess
16.08.12,16:16
Google adwords, etarget(mne sa neosvedčil), heureka, pricemania, azet, zoznam, PR články na súvisiacich weboch, blogovanie, samozrejme facebook. Nech sa páči, môžeš začať míňať peniaze.
Ankaa7
02.09.12,18:30
Používal niekto na zviditeľnenie svojho eshopu aj letáky alebo reklamu v tlači/časopisoch? Oplatí sa to?
padro
03.09.12,09:57
Anka ... ja som skusil oboje v mojom pripade totalne vyhodene peniaze,.. taktiez ako aj bannerova reklama na webe.
miro2111
04.09.12,05:30
Dobre, ale zatial su to same nagatívne poznatky......a su aj také čo sa Vám osvedčili???
Dantess
04.09.12,05:47
Aké negatívne? Pozri si môj príspevok vyššie. Si myslíš, že ti tu niekto vypracuje konkrétny marketingový plán? Každý e-shop je iný a platí naň iný marketing. Určite začni s adwords a ďalej skúšaj jednotlivo čo som vypísal. Jednoznačne MUSÍŠ blogovať o svojom produkte a presvedčiť zákazníkov, že vieš čo predávaš a poznáš svoj produkt dokonale. Ako som už hore písal potom jednotlivo skús porovnávače, FB, etarget, atď., atď., a meraj návštevnosť a konverziu z jednotlivých zdrojov. Potom sám uvidíš čo ti ako vynáša. Samozrejme všetko to stojí nemalé peniaze. Hlavne zriadenie a pripravenie kampaní. Alebo potom musíš zainvestovať sám do seba a naučiť sa sám všetko spravovať a pripraviť.
D.Halas
04.09.12,06:28
Bolo tu poskytnutych velmi vela dobrych rad, ale ak mate zaujem to rozdelit:

Odporucane sposoby:
Google adwords
Onsite SEO optimalizacia (dobre nekopirovane/originalne texty)
Offsite SEO optimalizacia (ziskavanie linkov od webov s podobnou tematikou, pisanie PR clankov)
Este Lepsie pisanie blogu o tematike tovaru, ktory predavate
Registracia do vyhladavacov tovaru (niekde vyssie je zoznam)
Registracia do katalogov (tu by sa o efektivite dalo ciastocne polemizovat, ale stoji to len trocha casu a urcity zakladny efekt to ma)

Neodporucane:
Letakova reklama
Etarget (opat, dalo by sa polemizovat, ale na SK skor neuzitocne)
Reklama mimo internetu - casopisy, billboardy, TV, Radio (Pri tychto formach marketingovej komunikacie su pre efektivitu potrebne neskutocne vysoke zdroje a na navratnost si treba pockat podstatne dlhsie, ako pri inych formach)
miro2111
05.09.12,09:38
Dakujem. Fajne:-) a nejake možnosti na začiatok bez finančných investícií nie su??
Dantess
05.09.12,12:59
blogovanie
D.Halas
05.09.12,14:06
Zo 6 odporucanych sposobov je 5 minimalne ciastocne zdarma.
Samozrejme, naozaj zadarmo nie je nic, pretoze vsetko stoji cas.
miro2111
05.09.12,15:32
A PR članky sa kde ,alebo kam uverejňujú?? Akože marketing som riešil roky,ale uplne iný, len nie internetový.....netový marketing je skoro pre mna španielska dedina. Uplne niečo ine ako v minulosti keď frčali billboardy, printova reklama atd......hmmmmm.....
camozzi
05.09.12,18:11
A PR članky sa kde ,alebo kam uverejňujú?? Akože marketing som riešil roky,ale uplne iný, len nie internetový.....netový marketing je skoro pre mna španielska dedina. Uplne niečo ine ako v minulosti keď frčali billboardy, printova reklama atd......hmmmmm.....
Ono je to tak trošičku aj o tom sebavzdelávaní. Ani to však nie je zadarmo. Začať sa dá rôzne, napr. takto:
http://kurzy.education.sk/s-12308/h1-cz

alebo takto:
http://www.albatrosmedia.sk/marketing-a-predaj.html

a keď už máš fakt hlboko do vrecka, tak potom skús toto:
http://blog.h1.cz/
http://adwords-sk.blogspot.sk/

No a keď si si nevybral, tak myslím, že by si mal biznis na internete pustiť z hlavy.
Internetový marketing
06.09.12,08:26
Poslednu vetu tesat do kamena!!!
Atomer.sk
08.09.12,14:29
Dakujem. Fajne:-) a nejake možnosti na začiatok bez finančných investícií nie su??

Nic nie je zadarmo :-)
miro2111
07.10.12,14:23
Viete mi niekto poradit, ale fakt nejake dobre spolocnosti na riesenie internetoveho marketingu??? Tak aby bolo vidiet aj nejaký vysledok za nimi.

Dakujem.
Andikaa
15.10.12,09:58
Ahojte poradaci, chcela by som sa spytat ci moze mat internetova lekaren reklamu v novinach, normalnych tlacenych novinach. Dakujem
Ankaa7
25.10.12,12:47
Nerozumiem otázke. Prečo by nemohla mať?
martina833
26.10.12,08:48
jednoznacne odporucam adwords, stoji tolko, kolko chces :-)
PPC na facebooku sa mi napr vobec neosvedcila, 60 kliknuti za minutu a objednavka ziadna
anacho
19.12.12,11:07
..v kratkosti - ak predavas imidzove veci pre mladych, svadobne saty, kozmetiku alebo veci pre maminy na materskej - skus facebook ads- inak odporucam jedine to - aby si si ziskala lepsie pozicie na googlei - z dlhodobeho
hladiska efektivnejsie vychadza kvalitna SEO optimalizacia, popri ktorej sa oplati si zo zaciatku skusit googleAdwords - ten je pre e-shopy najvyhodnejsi, alebo porovnavacie portaly (ak mas vzhladom na svoju konkurenciu nizke ceny - inak by som do toho nesla). V ziadnom pripade neries registracie do katalogov a bannery, ani e-target..blogy a PR clanky vobec nie su na skodu, ale ani tie ti nepomozu, ked nemas dobre zoptimalizovany e-shop..ak chces, kludne ti poradim, staci odpisat..
Dáša_
20.12.12,13:45
Poviem moju skúsenosť s blogovaním - veľmi, naozaj veľmi záleží na tom, aký nadpis dáte svojmu článku na blogu a ako pomenujete fotografie. Treba si sadnúť a potrápiť sa, ako tam vždy dostať to, čo chcete. T.j. popremýšľať, akú otázku asi zadá človek, ktorého si predstavujete ako svojho zákazníka. A ešte lepšie je takto premýšľať ešte e niekým. Super, ak patrí do cieľovej skupiny vášho webu. Lebo vaše predstavy sú síce nejaké, ale zákazník to zvyčajne všetko "rozmetá" a ukáže vám, že je to inak...

Samozrejme, dôležité je aj to, či do článku dáte obsažné informácie alebo iba mlátite prázdnu slamu....