JarmilaA
15.08.12,13:02
Dobrý deň.
Hľadám v už založených témach ale nie som si istá... tak prosím o radu.
Po rozvode manželstva som odišla zo spoločnej domácnosti. RD nadobudol ex-manžel pred svatbou. Spoločne sme ho radikálne zrenovovali.
Chcem sa odhlásiť z trvalého pobytu "u neho". Ak po nejakom čase dám návrh na vysporiadanie BSM, môže to mať vplyv? Viem, že nehnuteľnosť nadobudol on, súdiť sa môžem len o časť tej "pridanej hodnoty", o koľko sme dom zveľadili. Len chcem mať istotu, či sa odhlásením z TP nezmení nič na možnosti bojovať o nejaký podiel.
Ďakujem.
mattto
15.08.12,11:17
odhlásenie trvalého pobytu nemá žiaden vplyv na vyporiadanie, TP má iba evidenčný charakter, nezakladá žiadne práva/povinnosti vo vzťahu k predmetnej nehnuteľnosti
JarmilaA
17.08.12,07:59
ďakujem. Prosím a ešte ma zaujíma, ak mi stále zostane TP v mieste poslednej spoločnej domácnosti s bývalým manželom, ja som sa už pred 3 mesiacmi odsťahovala, vie nájsť niečo, podľa čoho som stále povinná platiť mu za energie a iné výdavky v domácnosti?
Xanti
17.08.12,08:03
ďakujem. Prosím a ešte ma zaujíma, ak mi stále zostane TP v mieste poslednej spoločnej domácnosti s bývalým manželom, ja som sa už pred 3 mesiacmi odsťahovala, vie nájsť niečo, podľa čoho som stále povinná platiť mu za energie a iné výdavky v domácnosti?Nie nevie nájsť nič, ty si energie nespotrebovala. Ty si výdavky neurobila. Nemôže toto po tebe chcieť zaplatiť.
mattto
17.08.12,08:09
nie, keďže si nespotrebovala energie, nemáš dôvod za ne platiť. Neviem, kto je vlastníkom nehnuteľnosti a či ste obaja hlásení ako odberatelia energií. V prípade nedoplatkov by dodávatelia mohli vymáhať od obidvoch. Bolo by dobré, keby si im oznámila, že ste sa rozviedli a odsťahovala si sa.