fullstatic
15.08.12,17:21
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť, vedel by mi niekto poradiť ako mám postupovať pokial si chcem otvorit Kaviareň/Automatovu hernu ? Myslim vsetky legislativne postupy, kde na aky urad sa s akou ziadostou mam obratit aby som si mohol otvorit prevadzku.
Vopred Vam za rady Dakujem.
Economic
15.08.12,15:29
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť, vedel by mi niekto poradiť ako mám postupovať pokial si chcem otvorit Kaviareň/Automatovu hernu ? Myslim vsetky legislativne postupy, kde na aky urad sa s akou ziadostou mam obratit aby som si mohol otvorit prevadzku.
Vopred Vam za rady Dakujem.

Musíš mať určite Osvedčenie na viazanú živnosť : pohostinské služby
Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení (obsahuje toto) : Prevádzkovanie nevýherných automatov a nevýherných hier
Prevádzkovanie výherných hier

Podnikať môžeš ako FO alebo PO (výhodnejšia forma je SRO)
Pri elektronickom podaní do OR aj na živnostenský úrad sa dá krásne ušetriť na poplatkoch
lujza.j
15.08.12,15:30
fullstatic
15.08.12,15:32
Dakujem, toto uz mam, srocka je zalozena s prislusnymi predmetmi podnikania, skor ma zaujima co vsetko to obnasa potom, ked mam uz aj priestor. Teda kde koho o co poziadat, mestky urad o hernu alebo nevjem, vlastne ma zaujima cela legislativa okolo otvorenia prevadzky, treba davat nieco na hygienu,prevadzkovy poriadok (ako to ma vyzerat) miestny urad alebo nevjem.
blavaciko
15.08.12,17:26
priestor musi byt skolaudovany na ucel na aky sa bude vyuzivat...
licenciu za automaty plati prevadzovatel (asi ich budes mat od inej firmy,nie?)
fullstatic
15.08.12,19:21
priestor bol skolaudovaný ako obchodné (prevádzkové) priestory. Automaty niesu problem.
Paula
15.08.12,19:33
Pre rodinu závisláka asi áno :)
blavaciko
15.08.12,21:39
@Paula... moja svagrina mina peniaze na vselijaky material potrebny na handmade vyrobky (take co kupis napr. na sashe) a v zivote nic nevytvorila... zakazeme aj tieto predajne? Pokial ti to vadi az tak moc, spis peticiu, zatial to nie je protizakonne
blavaciko
15.08.12,21:40
pre istotu sa spytaj na hygiene ci nemusia byt skolaudovane ako bar, zvyknu s tym mat problem kvoli automatom, ak tam pracuju premoralizovane pracovnicky

inak je vsetko take iste ako pri hocijakom inom bare
fullstatic
16.08.12,07:28
A ake su tie potrebne legislativne kroky pri inom bare ?. Zjednodusim otazku. Zariadim si prevadzku, co dalej ? Kam treba aky list / povolenie / ziadost adresovat ?
fullstatic
16.08.12,07:45
Nevjem preco by malo nieco mne vadit, sme sa v niecom nepochopili ?
blavaciko
16.08.12,15:41
uf, fullstatic... tisickrat na porade riesena otazka co vsetko musis splnat pri otvoreni baru... skus pouzit trosku vyhladavanie...

len zopar veci (v poradi v akom ma napadli, nie nutne takto vybavovat)
zivnost (FO alebo firma)
navsteva hygieny
poziarny technik
revizia elektroinstalacie
kolaudacia na spravny ucel
ohlasenie otvaracich hodin (resp. schvalenie - podla VZN obce/mesta/mestskej casti)
najomna zmluva
odvoz odpadu
privod energii (elektrina, voda)
nahlasenie bankoveho uctu danovemu uradu (ak vyuzivas bankovy ucet)
registracna pokladnica - prijimanie platieb v hotovosti
licencia na predaj alkoholu od colneho uradu

samozrejme zmluvy s prevadzkovatelmi automatov - tu daj pozor, niektori to robia tak, ze ty im vlastne davas do podnajmu napr. 5m2 priestoru, na ktorom su automaty. daj pozor, aby si v najomnej zmluve nemal podnajom zakazany, resp. dodatkom ho treba povolit pre vybrane subjekty

je toho naozaj urcite viac... radim v dobrom, prehladaj poradu, naozaj sa to tu riesilo mnohokrat predtym...