rastoo
15.08.12,19:46
Zdravim, ked mate nejaky napad, ktory by ste chceli predat obchodnym retazcom, tak treba prist uz s prototypom, alebo sa to da iba s planom na vyrobu. Ak s prototypom, tak poznate nejake firmy, co robia z plastu aj male veci podla vykresu. Dik :)
lujza.j
15.08.12,17:55
Zdravim, ked mate nejaky napad, ktory by ste chceli predat obchodnym retazcom, tak treba prist uz s prototypom, alebo sa to da iba s planom na vyrobu. Ak s prototypom, tak poznate nejake firmy, co robia z plastu aj male veci podla vykresu. Dik :)
čo podľa výkresu? akou formou vyrábané podľa výkresu?
mattto
15.08.12,18:01
nie, nie, obchodné reťazce majú také postavenie na trhu, že nebudú skúšať tvoje nápady, nepotrebujú ich. Majú vo svojom portfóliu, čo ľudia chcú a vo veľkom nakupujú.

ani plán na výrobu, ani prototyp nikomu nestačí. To si všetko musíš zrealizovať sám.
rastoo
15.08.12,18:01
no ze dodam komplet vykres v 2D programe na vyrobu prototypu a ta firma by mi spravila prototyp
rastoo
15.08.12,18:04
2mattto: no ved ano, ale skor to je pre knihkupectva, ci uz online alebo realne, urcite si myslim, ze treba ukazat prototyp a potom sa rozhodnu, ci to chcu nakupit, alebo nie, o vyrobu by sa to potom dalo uz postarat v tej firme, v ktorej by som mal prototyp
lujza.j
15.08.12,18:05
no ze dodam komplet vykres v 2D programe na vyrobu prototypu a ta firma by mi spravila prototyp
čiže výroba obrábaním plastu alebo odliatok z formy.... to som sa pýtala....
rastoo
15.08.12,18:07
uff, tak to netusim, to by uz asi rozhodli oni podla typu, co vynde lacnejsie, poznas nejaku firmu, kde by bolo mozne vyrobit prototyp ?
mattto
15.08.12,18:07
2mattto: no ved ano, ale skor to je pre knihkupectva, ci uz online alebo realne, urcite si myslim, ze treba ukazat prototyp a potom sa rozhodnu, ci to chcu nakupit, alebo nie, o vyrobu by sa to potom dalo uz postarat v tej firme, v ktorej by som mal prototyp

to je nič, ak máš prototyp, nikto nepovedal, že bude fungovať, ak bude fungovať, že prejde všetkým skúškami v skúšobnom ústave, ak bude fungovať a prejde všetkými skúškami, že o to budú mať ľudia záujem... na ceste na Everest si v štádiu, keď sedíš doma a píšeš si zoznam, čo všetko potrebuješ do batoha
lujza.j
15.08.12,18:13
uff, tak to netusim, to by uz asi rozhodli oni podla typu, co vynde lacnejsie, poznas nejaku firmu, kde by bolo mozne vyrobit prototyp ?
no ja keby som išla niečo z plastu tak by som asi vedela, že ako to vyrábať....to by si mal vedieť ty....ja netuším, že ak firma robí veci z pastu či používa viac druhov výroby....lebo ak by to bolo ako platový odliatok....tak na základe tvojho výkresu by sa musela vyrobiť najprv forma.....
rastoo
15.08.12,18:16
no ved to ma odradza, ze ta vyroba formy bude asi dost draha, kazdopadne keby sa to uz vyrabalo, tak ta forma je rychlejsia a v podstate takto to vidim jedine na vyrobu odliatkom, kazdopadne netusim co to moze stat
mattto
15.08.12,18:20
skús si najprv odpovedať na pár otázok:

1. za koľko by sa predával výsledný produkt?
2. koľko z toho by bola tvoja marža?
3. koľko výrobkov ročne by si asi predal?

ak ti tieto odpovede nevyjdu príliš pozitívne, netráp sa kalkuláciou prototypu
srska
15.08.12,18:24
no ved to ma odradza, ze ta vyroba formy bude asi dost draha, kazdopadne keby sa to uz vyrabalo, tak ta forma je rychlejsia a v podstate takto to vidim jedine na vyrobu odliatkom, kazdopadne netusim co to moze statskús dať nápad sem: http://www.indiegogo.com/ popíš ho, pridaj prípadne video a skús presvedčiť malých, stredných a možno aj veľkých investorov aby ti prispeli;)