boda99
15.08.12,22:28
dobry den chcem sa opytat dosiel mi oznam o vykonani exekucie s naslednym predajom hnutelneho a nehnutelneho majetku s datumom a casom kedy bude vykonana chcem sa opytat par dolezitych veci
č.1 - byvam v rodicovskom dome este z bratom a rodicmy ja nevalstnim takmer nic okrem stareho bicikla , chcem vedet ci moze exekutor siahnut na majetok rodicov a mojho brata , obavam sa totiz ze mozu pobrat niektore veci ktore niesu ozaj moje kedze mame doma 3 telky ( v kazdej izbe jednu) a a inu elektroniku ci to nemozu zobrat ked to nieje moje ?
č.2 ako sa maju preukazat rodicia alebo brat ze je to jeho vlastnictvo alebo ci je to potrebne preukazat komu co patri ?
č.3- nakolko doveryhodne moze bit to oznamenie ked to nebolo posielane do vlastnych ruk ale iba ako klasicka posta
dakujem za radu
dunlop007
17.08.12,07:31
posli mi tvoj mail
Zita5
17.08.12,07:40
Nedávno som bola prítomná na jednom sedení, kde sa právnik v rovnakom prípade ako Vy vyjadril mojej známej nasledovne .Exekútor nemá čo vstúpiť na cudzí pozemok a do cudzieho bytu, pokiaľ je to byt rodičov(a nie povinného), ak sa také niečo stane , tak mi zavolajte a ja tam prídem(má splnomocnenie v takomto prípade zastupovať rodičov) !
Jedná sa o byt v ktorom býva syn a vlastníctvo nehnuteľnosti majú rodičia.Byt a celé zariadenie je rodičov, syn tam má len ošatenie.

Vy u svojich rodičov máte taktiež len bycikel a ošatenie.Tým nechcem povedať, že svoje záväzky si nemusíte plniť .

Takže dobre by bolo sa poradiť s právnym zástupcom .
pepsikova
17.08.12,07:49
..tak najprv-exekučný poriadok má nejaký postup..to znamená najprv zrážky zo mzdy, iných príjmov, zablokovanie účtov v banke na meno exekvovaného, t.j. doručiteľa, potom nasleduje súpis majetku, ktorý dotyčný vlastní a následný predaj...exekútor môže siahnuť iba na to, čo je dotyčného, dokázateľne..no a či exekučný príkaz príde do vlastných rúk, alebo obyčajnou poštou, to je jedno, je to listová zásielka a berie sa za doručenú...
..do bytu rodičov môže vstúpiť len so súhlasom majiteľa nehnuteľnosti,čo je teda diskutabilné, pretože nejako musí zistiť ,aké vlastníctvo majú rodičia a aké dlžník...
..oplatí sa kontaktovať exekútora a dohodnúť si splácanie dlhu, splátkový kalendár alebo inú formu vyrovnania...predaj majetku je asi posledná štácia...

..je tu o tom dosť popísané a príklady sú takmer rovnaké, prečítaj...
http://ekonomika.sme.sk/c/5760147/exekucia-co-kedy-a-komu-moze-exekutor-vymahat.html
boda99
21.08.12,09:48
Dakujem vsetkym za radu uz som si to vybavil ale ajtak sa mi vyhraza ten exekutor no dufam ze vsetko bude ok dakujem este raz