vama
19.02.06,18:38
Mám veľkú prosbu. Musí mať živnostník spracúvajúci mzdy a účtovníctvo s odberateľmi takýchto služieb uzatvorenú nejakú dohodu, zmluvu alebo niečo? /nemyslím dohodu o vykonaní práce/. Poskytne dobrá duša vzor?
Tiež by som potrebovala vzor nájomnej zmluvy pri krátkodobom prenájme počítača a tlačiarne od fyzickej osoby - neživnostníka. Pomôžte, prosím.
Vďaka.
Muška
19.02.06,17:48
klikni http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=157
Skús hore na lište kliknúť na tlačivá - sú tam rôzne zmluvy
STRELEC
19.02.06,18:59
[quote=vama]Mám veľkú prosbu. Musí mať živnostník spracúvajúci mzdy a účtovníctvo s odberateľmi takýchto služieb uzatvorenú nejakú dohodu, zmluvu alebo niečo? /nemyslím dohodu o vykonaní práce/. Poskytne dobrá duša vzor?
Živnostník a odberateľ by rozhodne mali mať uzatvorenú zmluvu. Aby boli jasné pravidlá hry pre obe strany. Dobrá zmluva je k nezaplateniu najmä vtedy, ak dôjde náhodou k problémom a zmluvné strany si začnú spomínať čo ako bolo vlastne dohodnuté atď atď.
Rozhodne odporúčam!

Tiež by som potrebovala vzor nájomnej zmluvy pri krátkodobom prenájme počítača a tlačiarne od fyzickej osoby - neživnostníka. Pomôžte, prosím.
Vďaka.
Muška
19.02.06,19:10
STRELEC
19.02.06,19:19
[quote=STRELEC][quote=vama]... Poskytne dobrá duša vzor?

Živnostník a odberateľ by rozhodne ..... odporúčam!
judy
20.02.06,06:58
Ten dokument neviem otvorit.
dakujem
STRELEC
20.02.06,07:02
Ten dokument neviem otvorit.
dakujem
Ak myslíš ten môj v príspevku 5 - veď je to obyčajný word. Mal by ísť! Mne sa otvára. Skús ešte raz.
Zita5
20.02.06,07:10
Aj ja otvorím dokument od " Strelec" .:) Je to OK .