Pendulum
16.08.12,11:55
Chcem sa opýtať, na riadny odpočet DPH resp. reverse charge je potrebný výlučne fyzický originál faktúry alebo faktúra v el. forme podpísana el. podpisom? A čo faktúra vytlačená z e-mailu, ktorá tak úplne nevyzerá ako originál.... a nie je ani el. podpísaná? Nemôžem ju zaúčtovať a musím žaidať jej originál. Je niekde presne stanovená hranica medzi originálom a neoriginálom?
srska
16.08.12,10:14
nie je nutný el. podpis.
ak vznikne pochybnosť či je to originál, fs má páky overiť si cezhraničné obchody dopytom na fs príslušnej krajiny (aj opačne)
Pendulum
16.08.12,10:18
momentálne mám takú jednu faktúru pred sebou, poslali mi ju e-mailom bez el. podpisu z Číny a je to len preskenovaný čiernobiely originál, nevyzerá to veľmi dôveryhodne... do budúcna budem na nich tlačiť o zaslanie originálu spolu zo zásielkou, originál JCD budem mať takže tým pádom mi už len zostáva dúfať, že mi to daňováci pri prípadnej kontrole nevyhodia
srska
16.08.12,10:21
momentálne mám takú jednu faktúru pred sebou, poslali mi ju e-mailom bez el. podpisu z Číny a je to len preskenovaný čiernobiely originál, nevyzerá to veľmi dôveryhodne... do budúcna budem na nich tlačiť o zaslanie originálu spolu zo zásielkou, originál JCD budem mať takže tým pádom mi už len zostáva dúfať, že mi to daňováci pri prípadnej kontrole nevyhodiamyslel so, že ide o obchody vrámci eú. čína - ide najprv o to, či ti ju bude akceptovať colný úrad
Pendulum
16.08.12,10:57
myslel so, že ide o obchody vrámci eú. čína - ide najprv o to, či ti ju bude akceptovať colný úrad

keď mi príde originál JCD to znamená, že ju zrejme akceptoval, alebo?
srska
16.08.12,11:04
keď mi príde originál JCD to znamená, že ju zrejme akceptoval, alebo?ak je to tak, tak potom je to ok - zvyčajne potom správca dane už neskúma originalitu faktúry (bavíme sa o dovozoch z 3. krajín), skontrolujú jcd, výmer a platby vo vzťahu k odpočtu dph