elikovic
16.08.12,15:11
Dobrý deň,
vedel by mi niekto poradiť? V tomto školskom roku učím spojené ročníky 1. a 3., keďže neučím anglický jazyk, tak mi bolo povedané, že nebudem mať plný úväzok, chýba mi 1 hodina. Nie som tým nadšená, dá sa nejakým spôsobom táto hodina doplniť? Učím na škole, kde sú 2 triedy s vyučovacím jazykom maďarským a ja učím v slovenskej triede, v maďarských triedach vraj učiť nemôžem... neovládam maďarský jazyk... Ešte ma zaujíma ako sa počíta skrátený úväzok... na zmluve mám 35,85hodín za týždeň...
Ďakujem za všetky reakcie!
Sabadka
17.08.12,10:40
V pracovnej zmluve máš a aj musí byť vždy uvedená pracovná doba celková. To znamená, že priama aj nepriama výchovná činnosť dokopy. Ak by si mala plný pracovný úväzok napr. 22 hodín priamej výchovnej činnosti, tak celková tvoja pracovná doba je 37,5 hodín týždenne priama aj nepriama výchovnovná činnosť spolu. Píšeš že tento školský rok ti chýba jedna vyučovacia hodina do plného úväzku čo je cca 96% úväzok, teda 35,85 hodín týždenne uvedené v zmluve je správne. Vždy sa vychádza z toho koľko hodín priamej vyučovacej hodiny predpisuje vyhláška pre daný ročník/ky.

Napr.
22 hodín priamej vyučovacej činnosti=37,5hodinová pracovná doba týždenne= 1 celý úväzok.
21 hodín priamej vyučovacej činnosti=35,80 hodín týždenne=0,9546 úväzok