Blade800
16.08.12,17:20
tuto temu mozet zmazat dakujem
blavaciko
16.08.12,15:36
tie peniaze na paypal asi nepridu same od seba, ci?
konkretizuj...

nemusis si platit skolu len preto lebo si zivnostnik
KEJKA
16.08.12,16:15
určite školu platiť nemusíš.........
blavaciko
16.08.12,16:32
ak je to affiliate, tak potrebujes zivnost
Blade800
16.08.12,16:39
ak je to affiliate, tak potrebujes zivnost

Ano ZeekRewards je v podstate affiliate ale ta druha stranka tam len vlozis peniaze a zhodnocuju sa ti
beba13
16.08.12,17:05
Ak pracuješ pre Zeekrewards potrebuješ živnost,ale len v tom pripade ked príjmy maš v určitej vyške ktorá už podlieha zdaneniu,ak su peniaze na Paypale to nezdanuješ ale ako pridu na tvoj účet,a myslim že maš mylne info tam sa peniaze nevkladaju aby sa same zhodnocovali ako v banke,ale ziskavaš určite percenta z denného zisku firmy,to ti tvoj sponzor nevysvetlil?
Blade800
16.08.12,17:09
Ak pracuješ pre Zeekrewards potrebuješ živnost,ale len v tom pripade ked príjmy maš v určitej vyške ktorá už podlieha zdaneniu,ak su peniaze na Paypale to nezdanuješ ale ako pridu na tvoj účet,a myslim že maš mylne info tam sa peniaze nevkladaju aby sa same zhodnocovali ako v banke,ale ziskavaš určite percenta z denného zisku firmy,to ti tvoj sponzor nevysvetlil?

Ahoj, prepac napisal som to mylne, to s vkladanim penazi som myslel k tej druhej stranke (Justbeenpaid)

Viem ako funguje Zeek a neboj sa sponzor mi to vysvetlil dobre ;) ako vidim tak mas so Zeekom skusenosti takze so 100% istotou potrebujem zivnost? Presahovat myslis tu rocnu nezdanitelnu ciastku? Kolko to je tento rok ?
beba13
16.08.12,20:08
Tak to už záleži ake čiastky vyberaš a prevádzaš na svoj učet,ja neviem kolko je to ročne zatial to teraz nepotrebujem až buduci rok a to mi už urobi moja učtovnička,pretože ja mam živnost ale budem si musiet rozšírit kvoli zeeku
Blade800
16.08.12,20:25
Tak to už záleži ake čiastky vyberaš a prevádzaš na svoj učet,ja neviem kolko je to ročne zatial to teraz nepotrebujem až buduci rok a to mi už urobi moja učtovnička,pretože ja mam živnost ale budem si musiet rozšírit kvoli zeeku

Co myslis rozsirenim zivnosti?

No momentalne mi cisto Zeek da celkom slusnu ciastku mesacne ale nevyberam to na ucet pokial nemam zivnost samozrejme
weby
16.08.12,20:45
Pokial podnikas musis splnovat podmienky kumulativne teda vsetky naraz. Podnikanie je cinnost sustavna, samostatna, vykonavana pod vlastnym menom na vlastnu zodpovednost za ucelom dosiahnutia zisku. Ak peniaze od tych stranok prijmes jeden alebo dva krat rocne nejedna sa o sustavnu cinnost, takze zivnost nebudes potrebovat. Ak si to vyplacas castejsie musis. Ale pokial zarabas male peniaze tak mat zivnost je ekonomicka samovrazda - odvody a zdravotna poistovna su fixne naklady, ktore budes musiet platit - na zaciatku minimalne zdravotnu. Nehovoriac o tom ze su to zahranicne spolocnosti a budes sa musiet stat platcom dph.
blavaciko
16.08.12,21:14
Pokial podnikas musis splnovat podmienky kumulativne teda vsetky naraz. Podnikanie je cinnost sustavna, samostatna, vykonavana pod vlastnym menom na vlastnu zodpovednost za ucelom dosiahnutia zisku. Ak peniaze od tych stranok prijmes jeden alebo dva krat rocne nejedna sa o sustavnu cinnost, takze zivnost nebudes potrebovat. Ak si to vyplacas castejsie musis. Ale pokial zarabas male peniaze tak mat zivnost je ekonomicka samovrazda - odvody a zdravotna poistovna su fixne naklady, ktore budes musiet platit - na zaciatku minimalne zdravotnu. Nehovoriac o tom ze su to zahranicne spolocnosti a budes sa musiet stat platcom dph.

Musis mat zivnost.
Sustavna musi byt cinnost, nie prijem... podnikanie je sustavna cinnost. Ty to robis sustavne (aj ked sedis na zachode a nerobis nic)
taky programator tiez moze dostat peniaze raz za rok ale nez dokonci projekt tak to robi 12 mesiacov...

ano, je len minimum ludi, ktori sa kvoli tym par drobnym z affiliatu stanu zivnostnikmi... ale ano, riskuju pokutu za nedovolene podnikanie
Blade800
16.08.12,23:08
Pokial podnikas musis splnovat podmienky kumulativne teda vsetky naraz. Podnikanie je cinnost sustavna, samostatna, vykonavana pod vlastnym menom na vlastnu zodpovednost za ucelom dosiahnutia zisku. Ak peniaze od tych stranok prijmes jeden alebo dva krat rocne nejedna sa o sustavnu cinnost, takze zivnost nebudes potrebovat. Ak si to vyplacas castejsie musis. Ale pokial zarabas male peniaze tak mat zivnost je ekonomicka samovrazda - odvody a zdravotna poistovna su fixne naklady, ktore budes musiet platit - na zaciatku minimalne zdravotnu. Nehovoriac o tom ze su to zahranicne spolocnosti a budes sa musiet stat platcom dph.

Pokial som zarabal z netu male peniaze tak som nezakladal ziadnu zivnost, prave preto ze teraz uz ide o vacsie ciastky tak si chcem (musim) zalozit zivnost ak to je nutne.

Stat sa platcom DPH? co to ma spolocne stym ze su tie stranky zo zahranicia? Dane by som musel platit takcitak, ci ?


Co myslis rozsirenim zivnosti?

No momentalne mi cisto Zeek da celkom slusnu ciastku mesacne ale nevyberam to na ucet pokial nemam zivnost samozrejme

No prave ze nejde o "drobne" inac by som kaslal na zivnost.
KEJKA
17.08.12,04:52
..........................Stat sa platcom DPH? co to ma spolocne stym ze su tie stranky zo zahranicia? Dane by som musel platit takcitak, ci ?
saozrejme, dane budeš platiť, resp. by si mal platiť - to je daň z príjmu /živnosť a nasl.povinnosti/
DPH je iná kapitola. Služby medzi štátmi EU sa DPHčkou povinne dodaňujú v štáte príjemcu /nie všetky, ale tvoje áno §15,ods.1 Z_DPH// Preto pred dodaním, prijatím služby do/z EU sa musíš povinne zaregistrovať podľa §7a), naďalej budeš neplatiteľom, ale budeš podávať súhrnný výkaz.
beba13
17.08.12,12:44
Blade800,ja mam živnost na konkretnu prácu tak si musim rozšírit na volnu živnost,alebo tak nejak zatial ma to až tak netrápi,

blavaciko,tu nejde o pár drobných ako sa domnievaš
JUDr. Pavol Kollár
17.08.12,13:32
Zákon je jednoznačný, živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpocvednosť, za účelom dosiahnutia zisku. To nie je limitované žiadnou výškou príjmu ani žiadnou nezdaniteľnou čiastkou, to je mylná informácia. Živnosťou však nie je aj napr. poskytovanie platobných služieb, finančné sprostredkovanie a pod. finančné služby podliehajúce špeciálnej licencii Národnej banky Slovenska. Ak by ste vykonávali takúto činnosť, dopúšťate sa nedovoleného podnikania podľa § 251Trestného zákona. Takže opatrne a s rozumom, radšej všetko premyslieť a preveriť. Nič nie je také jednoduché ako sa zdá.
Blade800
17.08.12,15:39
Dakujem vsetkym za rady a odpovede

Este jedna otazka: Niekto tu pisal ze zivnost si mam otvorit len ak by som zarabal na tom dlhodobo, poviem priklad co keby obidve stranky skoncili zajtra to by som si musel zakladat zivnost koli tomu aby so mvybral peniaze? Alebo jednoducho by som ich len vybral a zdanil v marci nasledujucom roku.

A co ak si tu zivnost zalozim a prestanu povedzme po pol roku platit, pozastavim zivnost?
beba13
17.08.12,15:49
ak maš peniaze na paypale tak si ich vyberaj v menšich množstvach a dlhšie tak možno nebude treba živnost,a neboj nič nekončí zatial;)
Blade800
17.08.12,16:03
ak maš peniaze na paypale tak si ich vyberaj v menšich množstvach a dlhšie tak možno nebude treba živnost,a neboj nič nekončí zatial;)

no po dnesku to so Zeekom nevyzera moc ruzovo, neviem ake info mas ty .. :(
beba13
17.08.12,16:37
ak si v skupine na FB tak by si to mohol vediet tak nepanikár dopredu
Blade800
18.08.12,07:52
no uz je po vsetkom, po celom zeeku...

je tato info spravna? je toto suma ktoru moze clovek zarobit (na tento rok) aby nemusel odvadzat dane ? 3 644,74 €
Dáša_
18.08.12,09:39
jajajaaj, podobnosť s BMG investom a podobnými čiste náhodná.
http://blog.mad4flash.com/2012/08/zeekrewards-and-zeekler-shutdown/
Verím tomu, že keby boli mali v tých rokoch k dispozícii tak rozšírený internet ako je teraz, tiež to takto rozbehnú...

A nepoučia sa a nepoučia....

Stále sa nájdu tí, čo si myslía, že napríklad vkladanie reklamy može priniesť obrovské zisky, veď to je dobre platená práca.

Nevie, či by sa vo vyučovaní matematiky nemalo špecialne zamerať na geometrické rady aj s praktickými príkladmi... A nech to pekne krásne každý sám spočíta.
(Alebo tým priamo podmieniť vydanie občianskeho preukazu :cool::cool:)
Blade800
18.08.12,10:21
ja sa nestazujem ja som v pluse