gadgetmat
16.08.12,18:30
Caute,
Mate nejake napady, kam investovat? :-)
Nic mi nenapada :D
Dik
Dantess
16.08.12,16:31
Investičné zlato, poprípade diamanty. Dá sa investovať od 1 000 do XY eur a výnosy sú lepšie ako v banke samozrejme :-)
gadgetmat
16.08.12,16:35
Ale zlato/diamanty su risk, a nevyznam sa v tom :-)
Myslel som skor nieco ako podnikanie, cize som zle pomenoval temu..
Nieco v okoli nizkych siestich cifier..
Dantess
16.08.12,16:45
Odkedy sa obchoduje s diamantami NIKDY neklesla ich hodnota, takže risk to nieje :-) A neviem čo ti mám poradiť. otvor si bordel :D
srska
16.08.12,16:50
bývalý minister psvr vraví, že cez dss prostredníctvom indexového fondu - výnos za 4 mesiace 6%
igor3006
16.08.12,19:23
Skús FOREX.:)
misomiso
16.08.12,20:08
Joj, same chujoviny, on sa pyta na podnikanie, nie nejake rulety, hracie automaty ci loteriu.
Dantess
16.08.12,20:13
Joj, same chujoviny, on sa pyta na podnikanie, nie nejake rulety, hracie automaty ci loteriu.

No veď bordel je podnikanie :-)
weby
16.08.12,20:23
Pokial si chces uchovat hodnotu penazi, tak odporucam zlato alebo striebro. Diamanty sa tazko predavaju na volnom trhu.
Co sa tyka investicii, pokial sa nevyznas do burzy kup si S&P500 ked prudko klesa.
Co sa tyka skutocnych investicii, asi do malych firiem, ktore maju potencial rast. To je ale sen kazdeho investora, bohuzial tazko realizovatelny.
A odporucam podnikat v sluzbach, ktore su velmi nedostupne. Napr. ja som isiel preskumat ostrov man, kvoli danovemu prostrediu. Uctovne spravovanie firiem je tu zaujimavy biznis, nehovoriac o offshore uctoch. Osobne si myslim, ze pokial sa do niecoho chces pustit musis byt v danej oblasti jednotka. Z brucha ti neviem poradit nic ine, nez najst zoznam zivnosti (volnych viazanych remeselnych a koncesovanych) a nahodne si vybrat. :)
igor3006
17.08.12,05:41
Rýchla otázka: Čo je podľa Teba FOREX ????
misomiso
17.08.12,08:06
Forex je devizovy trh, ale v podstate pre investora je to loteria. Poznam par ludi co sa takto pokusali zbohatnut, no okrem neustaleho 24 hodinoveho stresu im to neprinielo nic.
mattto
17.08.12,08:20
bože to sú rady, diamanty, zlato, forex... :) so všetkým sa viažu povinné náklady, o ktorých ti nikto nič nepovie. Zlato, diamanty musíš mať uložené v spoločnosti, ktorá ti ho predala, za čo si bude pýtať nemalé peniaze + pripočítaj si poistenie. Ak si ho uložíš inde, spoločnosť ho nebude chcieť odkúpiť naspäť, resp. budeš musieť pozháňať certifikáty o pravosti, za čo si puncová spoločnosť atď. vypýta ďalšie peniaze.

o forexe je tu toho napísaného veľa.

človek, ktorý dobre pozná oblasť svojho podnikania, investovania, nemusí byť úspešný. Aká je šanca, že človek, ktorý nemá ani poňatia o nejakej oblasti, bude úspešný? Preto všetky príspevky typu: "...poraďte v čom začať podnikať, dajte tipy na investovanie a pod...", sú nezmysel.

investuj hlavne do seba a potom sa zamysli v čom si dobrý, čo by ti išlo, čo by mohlo fungovať
misomiso
17.08.12,09:17
bože to sú rady, diamanty, zlato, forex... :) so všetkým sa viažu povinné náklady, o ktorých ti nikto nič nepovie. Zlato, diamanty musíš mať uložené v spoločnosti, ktorá ti ho predala, za čo si bude pýtať nemalé peniaze + pripočítaj si poistenie. Ak si ho uložíš inde, spoločnosť ho nebude chcieť odkúpiť naspäť, resp. budeš musieť pozháňať certifikáty o pravosti, za čo si puncová spoločnosť atď. vypýta ďalšie peniaze.

o forexe je tu toho napísaného veľa.

človek, ktorý dobre pozná oblasť svojho podnikania, investovania, nemusí byť úspešný. Aká je šanca, že človek, ktorý nemá ani poňatia o nejakej oblasti, bude úspešný? Preto všetky príspevky typu: "...poraďte v čom začať podnikať, dajte tipy na investovanie a pod...", sú nezmysel.

investuj hlavne do seba a potom sa zamysli v čom si dobrý, čo by ti išlo, čo by mohlo fungovať

No konecne niekto napisal nieco normalne.
Stefan2005
17.08.12,09:31
No konecne niekto napisal nieco normalne.

... a ani to nemá už kto ohodnotiť aspoň užitočným....
igor3006
17.08.12,11:55
Forex je devizovy trh, ale v podstate pre investora je to loteria. Poznam par ludi co sa takto pokusali zbohatnut, no okrem neustaleho 24 hodinoveho stresu im to neprinielo nic.

Ja poznám zase ľudí,ktorí sú vysmiaty.FOREX a lotéria ? Áno,pre určitých ľudí áno,no nie pre všetkých.Poznám ľudí,ktorí sú konzistentne ziskový.Je to biznis ako každý iný.
sosak
17.08.12,12:21
V nebankovkách tiež určití ľudia mali zisk a boli vysmiaty.
igor3006
17.08.12,13:34
V nebankovkách tiež určití ľudia mali zisk a boli vysmiaty.

Porovnávať nebankovky a Forex....Veľmi nízke.:mee:
Disney.market
18.08.12,15:34
Ak chces investovat do realneho podnikania,ako tichy spolocnik,tak mi napis na Disney.market@azet.sk
Efkon
22.08.12,13:59
co je to nizkych 6 cifier?? a v akej mene?ak mas seriozny zaujem napis na efkon@centrum.sk, ponukam partnerstvo nie len ticheho spolocnikaa uved aj lokalitu odkial si
JUDr. Pavol Kollár
22.08.12,14:33
Ja mám skúsenosti, že je dopyt po službách poskytovaných na základe voľnej živnosti:
Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt.

Samozrejme je potrebné mať s tým skúsenosti a dobré zmluvy. Je tam podnikateľské riziko ako v každom podnikaní.
tesi1412
30.08.12,09:35
mám rozpracovaný podnikateľský zámer, hľadám spoločníka alebo investora. ponúkam miesto v spoločnosti + podiel zo zisku, návratnosť investívie cca 3 mes. V prípade záujmu - napíšem kontakt.
Gregor1
16.07.13,14:22
do cenných kovov sa oplatí investovať vždy! myslím že teraz letí investičné striebro (http://www.zlatestriebro.sk/investicne-striebro/).
jadranka111
12.08.13,10:33
kam investovať ? - odporúčam forex - ak máš záujem, poradím ti kde a ako, tak aby si zarobil a veľa sa nenarobil
Ivana Ivy
19.02.14,15:08
Nepoviem ti nič objektívne ohľadom investovania, ale moja subjektívna skúsenosť - investujem do zahraničných trhov (Ázia, India, Brazília) s pevne určeným výnosom, aký som nenašla ani v drahých kovoch, ani na forexe či nehnuteľnostiach. Spolu s investíciou je možné aj podnikateľsky sa zapojiť.
Ide o moderné technológie, napr. mobilné platby. Pomerne málo ľudí to pozná, preto o tejto možnosti organizujeme aj školenia. Pre viac info napíš na ivana.lencesova@gmail.com.