shaza
19.02.06,18:23
Chcem sa Vás opýtať, ako platíte za služby spojené s užívaním bytu u Vás? Som vlastníčka bytu, máme správcu - s.r.o., ktorý od nás minulý rok žiadal, aby sme za fond opráv a údržby platili mesačne vopred. A takisto s tým aj celý predpis, t.j. zálohy za dodávku tepla, TÚV a vody atď. Skrátka celý mesačný predpis. Platili sme bežný mesiac, teda za február vo februári. Teraz teda chcú, aby sme platili vo februári za marec. Zdá sa mi to čudné, veď elektrárne odo mňa nechcú, aby som platila mesiac vopred, ani koncesionárske poplatky... Ja im vlastne za služby uhradím vopred, veď ja zaplatím bežný mesiac, ale im faktúra za plyn za mesiac február príde začiatkom marca. Ja sa v tom uz nevyznam. Tak ako to je u Vás? Ako prídem k tomu, že som minulý rok zaplatila za byt 12 razy a ževraj na vyúčtovaní mi zúčtujú len 11 platieb? Môžu si moje peniaze len tak presúvať na mesiace, ktoré chcú oni?
liba2
19.02.06,18:32
Chcem sa Vás opýtať, ako platíte za služby spojené s užívaním bytu u Vás? Som vlastníčka bytu, máme správcu - s.r.o., ktorý od nás minulý rok žiadal, aby sme za fond opráv a údržby platili mesačne vopred. A takisto s tým aj celý predpis, t.j. zálohy za dodávku tepla, TÚV a vody atď. Skrátka celý mesačný predpis. Platili sme bežný mesiac, teda za február vo februári. Teraz teda chcú, aby sme platili vo februári za marec. Zdá sa mi to čudné, veď elektrárne odo mňa nechcú, aby som platila mesiac vopred, ani koncesionárske poplatky... Ja im vlastne za služby uhradím vopred, veď ja zaplatím bežný mesiac, ale im faktúra za plyn za mesiac február príde začiatkom marca. Ja sa v tom uz nevyznam. Tak ako to je u Vás? Ako prídem k tomu, že som minulý rok zaplatila za byt 12 razy a ževraj na vyúčtovaní mi zúčtujú len 11 platieb? Môžu si moje peniaze len tak presúvať na mesiace, ktoré chcú oni?U nás sa platí za služby spojené s užívaním bytu mesiac vopred.
Zita5
19.02.06,18:37
Chcem sa Vás opýtať, ako platíte za služby spojené s užívaním bytu u Vás? Som vlastníčka bytu, máme správcu - s.r.o., ktorý od nás minulý rok žiadal, aby sme za fond opráv a údržby platili mesačne vopred. A takisto s tým aj celý predpis, t.j. zálohy za dodávku tepla, TÚV a vody atď. Skrátka celý mesačný predpis. Platili sme bežný mesiac, teda za február vo februári. Teraz teda chcú, aby sme platili vo februári za marec. Zdá sa mi to čudné, veď elektrárne odo mňa nechcú, aby som platila mesiac vopred, ani koncesionárske poplatky... Ja im vlastne za služby uhradím vopred, veď ja zaplatím bežný mesiac, ale im faktúra za plyn za mesiac február príde začiatkom marca. Ja sa v tom uz nevyznam. Tak ako to je u Vás? Ako prídem k tomu, že som minulý rok zaplatila za byt 12 razy a ževraj na vyúčtovaní mi zúčtujú len 11 platieb? Môžu si moje peniaze len tak presúvať na mesiace, ktoré chcú oni?

V Nitre teraz nabiehali tiež na mesačnú splátku vopred . V roku 2005 sa platilo 13 splátiek .V decembri sa platilo už na január 2006.Vyšiel k tomu nejaký zákon a nájomníkov o tomto postupe informovali už v apríli 2005.
Tiež neviem , ako bude zúčtovanie .Netýka sa to síce mňa , ale viem o tom postupe .:rolleyes:Čiže aj u náse je mesiac vopred.