miška06
17.08.12,11:38
Prišla mi teraz od jednej firmy inventarizácia pohľadávok a našla som si, že mi chýba vyúčtovanie zálohovej fa a máme ešte doplatiť, nejakým zázrakom som fa zaúčtovala v sume zálohy a nie celú sumu fa, lenže neviem ako to mám opraviť, keď tá fa bola ešte z minulého roka. Nemôžem si ju nahodiť v tomto roku, keď na fa figurujú dátumy minuloročné?
tictac7
17.08.12,10:01
ak firma bola minulý rok v zisku, môžeš doúčtovať rozdiel nákladov do tohto roku
Tweety
17.08.12,10:04
Prišla mi teraz od jednej firmy inventarizácia pohľadávok a našla som si, že mi chýba vyúčtovanie zálohovej fa a máme ešte doplatiť, nejakým zázrakom som fa zaúčtovala v sume zálohy a nie celú sumu fa, lenže neviem ako to mám opraviť, keď tá fa bola ešte z minulého roka. Nemôžem si ju nahodiť v tomto roku, keď na fa figurujú dátumy minuloročné?
Ak sa jedná aj o dph, odpočet si môžeš uplatniť jedine cez DDP. Náklady môžeš zaúčtovať aj tento rok.
Adiks
17.08.12,20:10
Ak by si vedela preukázateľne dokázať (evidenciou pošty s ponechaním si poštovej obálky), že dodávateľ ti nejakú faktúru s dátumom dodania z roku 2010, resp. 2011 zaslal až v roku 2012, z takejto faktúry si v roku 2012 môžeš odpočítať DPH. Ale to nie je tebou opisovaný prípad, musíš podať DDP DPH.
LUBY
07.02.14,12:59
Poprosim o radu v podobnom probleme. Minuly rok sme zaplatili zalohu za sluzby, Vyuctovaciu fakturu som nedostala. Spekulovalo sa o tom ze sa sluzba zrusi a ani na viacnasobne poziadanie faktura neprisla. Dostala som ju teraz s poznamkou OPIS.Takze prijemca platby si uplatnil dph v case prijmu platby a cela komunikacia zlyhala len na konateloch ktori si mali medzi sebou faktury odovzdat. Je mozne uplatnit pravo na odpocitanie dane v tom kalendarnom roku ked som ju dostala - cize februar 2014, alebo podat ddp za rok 2013?