dragonfly
17.08.12,14:03
Zdravím. Vie mi niekto poradiť nejaký dobrý internetový zdroj, na základe ktorého je možné zistiť akú úroveň ovládania cudzieho jazyka človek má? Ja som našla na stránke jazykovky viveus, ale ak by ste vedeli ešte aj o niečom inom tak budem rada. Lepšie overiť z viacerých zdrojov :)
Ďakujem pekne.
majoneza
18.09.12,19:35
Ked niekto hovori, ze mas anglictinu povedzme na uroven 5, co to znamena? Pre kazdeho pojmy ako "pre-intermediate" znamenaju nieco ine - aj v knihach z toho isteho vydavatela moze byt rovnaka uroven ovela tazsia alebo lahsia v jednej z knih, a samotne jazykove skoly maju dost exoticke stupnice urovni.

Teraz existuje CEF - teda spolocny europsky ramec jazykovych urovni (od najnizsie su urovne A1, A2, B1, B2, C1, C2) - ale este plati, ze vydavatelia knih a tvorcovia testov este vnimaju tie urovne uplne vseliako - napr cambridgeske FCE a slovenska maturita su teoreticky obidve na urovni B2 - aj ked viac ako polovica maturantov by asi nedokazalo urobit FCE.
dragonfly
19.09.12,10:58
Ďakujem za odpoveď, samozrejme o niečom takom ako európsky refernčný rámec viem, ide mi o to, či niekto nevie o najlepšie internetových stránkach s testami, na základe ktorých sa dá vyhodnotiť približná úreveň jazyka. Chápem, že je to diskutabilné, ja sama som našla viacero vecí a výsledky sa mierne rôznili. Proste ako keď pôjdete do školy a oni vás zaradia, že patríte úrovňou do nejakej skupiny. Aspoň približne, samozjeme nemusí to byť 100 percent smerodajné, ale ak mi bude vychádzať plus mínus nejaká úroveň, tak si to viem aspoň približne určiť, napr. do životopisu a pod. A nejde mi o angličtnu, ale v tomto prípade o taliančinu, prípadne aj iné jazyky.