andrejka161
17.08.12,14:39
Dobry den, chcela by som sa informovat co vsetko budem potrebovat na buduci rok na danove priznanie. Som na materskej dovolenke od 24.jula 2012. Budem si musiet podavat na buduci rok danove a co na to potrebujem. Firma, v ktorej som pracovala konci, tak majitel mi je ochotny vsetky papiere spravit teraz, lebo potom uz to robit nebude. Dakujem pekne
kn-alka
17.08.12,12:44
Zamestnávateľ ti teraz môže dať len potvrdenie o zdaniteľných príjmoch, na základe ktorého si do konca marca 2013 vyplníš daňové priznanie.
Katy a R
17.08.12,12:46
Dobry den, chcela by som sa informovat co vsetko budem potrebovat na buduci rok na danove priznanie. Som na materskej dovolenke od 24.jula 2012. Budem si musiet podavat na buduci rok danove a co na to potrebujem. Firma, v ktorej som pracovala konci, tak majitel mi je ochotny vsetky papiere spravit teraz, lebo potom uz to robit nebude. Dakujem pekne
Medzi tými "všetkými papiermi" budeš mať aj potvrdenie o príjmoch zo závislek činnosti .. kópia tohto potvrdenia je povinnou prílohou DP.
No a spravíš DP typ A - ak si nemala iný príjem . Je k tomu poučenie - tak to určite zvládneš :)
Peter6160
15.03.13,09:08
Pekný deň, prosím o malú radu pri vyplnaní daňového priznania typu A. Manželka pracovala u zamestnávateľa do 7/2012 ,(ten jej vystavil potvrdenie o príjme zo závislej činnosti) a potom bola 8,9/12 na DPN a nasledne na materskej do konca roka 2012.
Ako má vyplniť DP, resp. čím podloží príjem z DPN a Materskej?
veronikasad
15.03.13,09:14
Pekný deň, prosím o malú radu pri vyplnaní daňového priznania typu A. Manželka pracovala u zamestnávateľa do 7/2012 ,(ten jej vystavil potvrdenie o príjme zo závislej činnosti) a potom bola 8,9/12 na DPN a nasledne na materskej do konca roka 2012.
Ako má vyplniť DP, resp. čím podloží príjem z DPN a Materskej?
Ak sa pýtaš na manželkino DP, nemocenské a materské nie je zdanitelný príjem, neuvádza sa v DP.

V prípade uplatnenia NČZD na manželku (v tvojom DP) sa materské aj nemocenské započítava do vlastného príjmu manželky.
Peter6160
15.03.13,10:36
Ďakujem za rýchlu odpoved, čiže vyplníme do DP len príjem zo zamestnania za tych 7/12 ?
Tweety
15.03.13,10:41
Pekný deň, prosím o malú radu pri vyplnaní daňového priznania typu A. Manželka pracovala u zamestnávateľa do 7/2012 ,(ten jej vystavil potvrdenie o príjme zo závislej činnosti) a potom bola 8,9/12 na DPN a nasledne na materskej do konca roka 2012.
Ako má vyplniť DP, resp. čím podloží príjem z DPN a Materskej?
DP robí len z príjmov zo ZČ- teda zo zamestnania. Tak ako už bolo vyššie uvedené.