Silvia Sisi Krizova
17.08.12,21:23
Prosim o rychlu pomoc. Energeticke centrum sfalsovalo podpis a uzatvorilo zmluvu bez mojho vedomia, rozviazali zmluvu s mojim dlhodobym dodavatelom SPP.
Posielaju mi uhradit seky, ak ich nezaplatim, tak ma odpoja. Byt je pisany na mna, ja zijem v cudzine a byva v nom moja matka, ktora tiez nepodpisala a neuzatvorila zmluvu s Energetickym Centrom.
Na maily neodpovedaju, ako nahle zavolame a povieme meno-nas zrusia! Nechcu mi poslat ,,zmluvu ktoru VRAJ s nimi podpisala moja matka,,
boli sme na policii tam nam povedali, ze mame im napisat doporuceny list a po 40 dnoch sa mame obratit znova na policiu. Preslo 20 dni odvoded od Energetickeho Centra ziadna a ked budeme dalej cakat akurat nas odpoja a budeme bez plynu a bez elektriky.
Prosim o pomoc alebo radu. Ak nemame zmluvu musime seky zaplatit??? Co ak nas odpoja?? Kto zaplati pripojenie???? Ako pokracovat dalej, na koho sa obratit???????
Vopred velmi pekne dakujem
Rozmýšľaj
05.09.12,13:13
Pokiaľ im aj zmluvu vaša mama nepodpísala, pravdepodobne im poskytla vyúčtovacie faktúry od pôvodných dodávateľov. Bez údajov z týchto faktúr nemôže EC preregistrovať odberné miesto.

Disponujú teda podpísanou zmluvou, splnomocneniami na úkony zmeny dodávateľa, a najmä spomínanými údajmi z faktúry, ku ktorej má prístup len odberateľ a jeho pôvodný dodávateľ.

Logicky teda vychádzajú z toho, čo majú písomne, a keďže nebola preukázaná neplatnosť zmluvy preregistrovali odberné miesto do ich bilančnej skupiny.

Momentálne vám energie dodáva Energetické centrum, určite im teda treba platiť zálohy, lebo poplatok za každé odpojenie je u nich 200 €, ktoré za vás nikto nezaplatí (ZSE odpája tak po 2-3 nezaplatených zálohách predpokladám, že to bude podobné).
Následne je potrebné im dokázať nepravosť podpisu na zmluve. Pokiaľ je teda zmluva s nimi na vaše meno, odporúčam zistiť si dátum, kedy mala byť podpísaná a zaslať im trebárs potvrdenie, že ste boli v ten deň v práci v zahraničí aj spolu s písomným odvolaním, na ktorom bude váš vlastnoručný podpis. Najlepšie doporučene, aby ste o tom mali aj doklad.
Plus podať trestné oznámenie na konkrétneho obchodného zástupcu.
trisestri
13.09.12,09:34
popslali my oznam ze mam zaplatit pokutu za zmarenie procesu zmeny dodavatela /aj ked som im preukazal ze som nic nepodpisal/-dnes my prisla odpoved od vych.elektrarni ze neeviduju ziadost o zmenu dodavatela-podla tejto konkretnej skusenosti a mnozstva prispevkov na nete je jasne ze tito podvodnici nemaju zaujem o seriozne podnikanie, ucelovo zarabaju na pokutach a takto podvodne nastavili aj cely svoj biznis na klamani,podrazoch na ludoch.
Silvia Sisi Krizova
17.09.12,05:46
[QUOTE=Rozmýšľaj;2136935] Dakujem za odpovede. Na ,,Energeticke Centrum,, sme podali trestne oznamenie a uz to ma aj na stole pravnik:)
Silvia Sisi Krizova
17.09.12,05:47
Dakujem za odpovede. Na ,,Energeticke Centrum,, sme podali trestne oznamenie a uz to ma aj na stole pravnik:)