petruska.tvar
17.08.12,20:06
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, je potrebné zo strany príkazcu odviesť odvod a nahlásiť príkazníka do sociálnej poisťovne, ktorá vykoná jednorázovú príkaznú činnosť (nemá charakter opakujúcej sa činnosti)? Ak áno, čo v prípade ak som našla príkazníka práve v deň nástupu príkaznej činnosti? (napr.príkazná činnosť príležitostných hostesiek).
Ďakujem za odpoveď.
Mila123
18.08.12,04:11
táto činnosť nesie znaky závislej činnosti....
podľa môjho názoru je potrebné zahlásiť do SP i ZP a zdaniť podľa § 5 ZDP......