misenocka
18.08.12,06:43
Dobry den. Mojmu soferovi sa stala v Nemecku nehoda. Bol spisany zaznam o dopravnej nehode, prisli aj policajti, tiez si vsetko spisali. Chcela som to nahlasit do nasej poistovne, no odmietli mi to vziat s odovodnenim, ze ak som ja obetou, tak oni s tym nic nemaju spolocne a nech si to vymaham od poistovne skodcu. Ale ako na to? Nemecky neviem, ako mam niekde v Nemecku nahlasit, ze mi nejaky ich obcan sposobil skodu na mojom vozidle? Je tento postup nasej poistovne spravny? Ako to mam riesit? Dakujem vsetkym za pripadne rady. M.
ivka70
18.08.12,05:13
Tvoja zakonna poistka s tym nena nic spolocne, ak mas vsak havarijnu poistku, tak cez tu sa to da a poistovna si vybavi vsetko aj so zahranicnou poisotvnou.

Aj na Slovensku, pokial si poskodeny a mas len zakonnu poistku, obracias sa na poistovnu vinnika.
Ice dive
18.08.12,05:52
Dobry den. Mojmu soferovi sa stala v Nemecku nehoda. Bol spisany zaznam o dopravnej nehode, prisli aj policajti, tiez si vsetko spisali. Chcela som to nahlasit do nasej poistovne, no odmietli mi to vziat s odovodnenim, ze ak som ja obetou, tak oni s tym nic nemaju spolocne a nech si to vymaham od poistovne skodcu. Ale ako na to? Nemecky neviem, ako mam niekde v Nemecku nahlasit, ze mi nejaky ich obcan sposobil skodu na mojom vozidle? Je tento postup nasej poistovne spravny? Ako to mam riesit? Dakujem vsetkym za pripadne rady. M.


zadaj si údaje do tohto formulára... http://212.89.232.139/zic/start?lang=sk&page=lz je to stránka slovenskej kancelárie poisťovateľov, ktorá ťa nasmeruje na poisťovňu, ktorá zastupuje poisťovňu škodcu na území SR... resp. sa obráť s požiadavkou na uplatnenie si nároku ako poškodený na slovenskú kanceláriu poisťovateľov www.skp.sk a oni ti poradia ako ďalej postupovať...