palo.fulop
18.08.12,09:55
Ahojte, rád by som poprosil o radu, ak máte skúsenosti, ohľadne najvhodnejšieho času pre odchod z Chorvátska (oblasť Makarska) tak aby cesta bola čo najplynulejšia (najrýchlejšia). Odchod niekedy v intervale sobota poobede - nedeľa doobeda, podľa možnosti preferencia v noci kvôli malému dietaťu. Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede :)
alaya1
18.08.12,08:22
Myslim, ze to zavisi od toho, odkial startujete.
Katy a R
18.08.12,09:10
co sa tyka dna, najlepsie je cestovat PON, UT, STR, STVR ... vtedy nie su plne cesty

co sa tyka casu, zalezi od toho ci mate v cieli cesty zabezpecene ubytovanie alebo nie

ak ano, treba vyrazit okolo polnoci alebo nad ranom, tesne po obede budete tam a mozte sa ubytovat
ak idete na blind, treba vyrazit vecer, cca 19:00, aby ste rano 8.00-9.00 boli v cieli a boli medzi prvymi co si tam budu hladat ubytko
.. opačný smer ho zaujíma .... ;):D
treba sa prispôsobiť "spaciemu režimu" dieťatka .. nejakú prestávku aj naplánuj, je to dosť ďaleko..
lujza.j
18.08.12,09:22
Ahojte, rád by som poprosil o radu, ak máte skúsenosti, ohľadne najvhodnejšieho času pre odchod z Chorvátska (oblasť Makarska) tak aby cesta bola čo najplynulejšia (najrýchlejšia). Odchod niekedy v intervale sobota poobede - nedeľa doobeda, podľa možnosti preferencia v noci kvôli malému dietaťu. Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede :)
neviem do kedy máš pobyt zaplatený....väčšina ubytovaní končí, že sa musíš vysťahovať do 10h doobeda, čiže skoro všetci odchádzajú rovnako...alebo idú posledný večer....ťažko poradiť, je to indi-vindi, niekedy môže byť cesta ok.....vznikne "prometna nesreća" a už sú kolóny.... a potom vieš ako to je dialnica sa plní priebežne...ako sú vjazdy z turistických centier...ale tieto dva týždne sú v hlavnej sezóne ako posledné striedanie turistov....
ja by som možno asi tú nedeľu...ale tiež by som sa nevedela rozhodnúť, že kedy;)
palo.fulop
18.08.12,09:44
Ďakujem za všetky doterajšie odpovede, skúsim ešte upresniť otázku :)...sme v Tučepi, máme ešte zaplatenú jednu noc, rozmýšľame či odísť dnes o štvrtej, alebo o deviatej, alebo v noci alebo zajtra ráno alebo hocikedy medzi tým (čiže niekedy v tom intervale ktorý som popísal v otázke) tak zvažujeme čo je najlepšia možnosť vzhľadom na to že sa teraz menia turnusy, môžu byť preplnené diaľnice, máme ročnú dcérku ktorá lepšie ak počas cesty spí...myslíte napríklad že o tej deviatej večer ak by sme šli, mohli by sme naraziť na zápchy?
rodrigojesusreyes
18.08.12,10:39
No, kedze chodime do Chorvatska viac krat za rok, tak to mam odsledovane.
Ak ides v sobotu a nedelu,je jedno ci ides v noci alebo rano. Tam to je o stasti.
Jednoznacne najlepsie je ist od pondelka do stvrtka.
Ak mozem poradit tak na cestarine (kde sa uhradzaju poplatky za dialnice) plat kartou, vyhnes sa zbytocnemu cakaniu.
lujza.j
18.08.12,15:57
No, kedze chodime do Chorvatska viac krat za rok, tak to mam odsledovane.
Ak ides v sobotu a nedelu,je jedno ci ides v noci alebo rano. Tam to je o stasti.
Jednoznacne najlepsie je ist od pondelka do stvrtka.
Ak mozem poradit tak na cestarine (kde sa uhradzaju poplatky za dialnice) plat kartou, vyhnes sa zbytocnemu cakaniu.
no toto vieme aj ked tam nechodíme viac krát ra rok....no ale ked už si chcel zamachrovať ..... a navyše palo.fulop sa pýtal či sobota poobede - nedeľa doobeda​....
dmc
19.08.12,19:23
...iba chcel napisat ....ci v sobotu rano alebo v sobotu vecer alebo v nedelu rano - stale je to o "drzku" pretoze uz tradicne od piatku do nedele su dialnice plne. Idealne je odchadzat v v priebehu tyzdna ale kedze "ziadatel o radu jednoducho musi odist v sobotu alebo v nedelu je to uplne jedno kedy pojde.

Tak naco sa zavzdusnovat - klud - pohoda. Zajtra nas caka 37 stupnov - lavor pod stol a hor sa do prace.
palo.fulop
20.08.12,11:44
Ahojte, vďaka za všetky rady, podelím sa ešte s vlastnou skúsenosťou - šli sme nakoniec v sobotu o deviatej večer, diaľnice boli úplne v pohode cez celé Chorvátsko, taký pohodlný štandardný ruch, sem tam viac áut, sem tam menej, na cestarine sa nečakalo, cesta prebehla absolútne hladko. Možno sme práve vychytali to šťastie :) alebo možno, ak sa ide z juhu Chorvátska a na noc, tak sú diaľnice predsa len o niečo priejazdnejšie a pokiaľ nenastane nejaká dopravná nehoda tak sa netreba obávať kolón a čakania. Ale to je len moj dohad. Pekný deň vám všetkým.
Katy a R
20.08.12,15:04
no a ja pridám nedeľu (tiež smer od Makarskej) ... cez Chorvátsko hladko ... ale problém bol cez Maďarsko .. vééľmi pomaly :mee:
pivko
20.08.12,15:15
Najviac voľného ubytovania je v sobutu , pred Makarskou čo stoja pred campingom nezastavuj , ponúkajú samý schit , zbytočne budeš strácať čas a chodiť obzerať otrasné ubytka/vlastná skúsenosť/ skús pobehať ulice popri pláži , domáci tam vykladaju tabule ak maju niečo volné.Pri pláži t.zn. že odbočíš z ulice:kralja Zvonimira na ulicu :kralja Petra Krešimira IV , do prava a ideš postupne ďalej až ku campu.V piatok su síce najplnšie cesty ,ale ak chceš dobre ubytko tak to musiš zvládnuť.Ja som išiel tento rok utorok a bol problém nájsť ubytovanie aké požadujem ja.Bol som popozerať z naháňačmi asi 6 a všetko bolo o ničom. Nakoniec asi v 7 agentúre som našiel čo som chcel.
Poobede hoď šlofíka a odchod z KE 21:00 , Budapešť cez centrum v noci 19min. MO nem jó:D
alaya1
20.08.12,18:08
Ja len, ze ten zadavatel temy, je uz z Chorvatska doma-))