sklenkova
01.01.06,20:03
Práve,teraz dostávam kŕče-môj muž dal zamestnávatelovi výpoveď podla §63-písala mu to sekretárka a overovala v ZP a v BA v dop. podniku to bez problémov zobrali- išlo o 2 mesačnú výpoveď-a ja som tvrdila ,že je to zle.
lenkak
02.01.06,15:30
par 63 - výpoveď z organizačných dôvovdov. Platí dvojmesačná alebo trojmesačná výpoveď ( 3 - ak zamestnanec odpracoval u zamestnávateľa 5 a viac rokov).
Tweety
02.01.06,15:49
Práve,teraz dostávam kŕče-môj muž dal zamestnávatelovi výpoveď podla §63-písala mu to sekretárka a overovala v ZP a v BA v dop. podniku to bez problémov zobrali- išlo o 2 mesačnú výpoveď-a ja som tvrdila ,že je to zle.
Podľa mňa, je to neprávny úkon a teda neplatná výpoveď.:o
§ platí pre zamestnávateľa a nie pre zamestnanca.;)
ajobs
02.01.06,16:51
Práve,teraz dostávam kŕče-môj muž dal zamestnávatelovi výpoveď podla §63-písala mu to sekretárka a overovala v ZP a v BA v dop. podniku to bez problémov zobrali- išlo o 2 mesačnú výpoveď-a ja som tvrdila ,že je to zle.

Zamestnanec môže so zamestnávateľom skončiť pracovný pomer (ak nie je v skúšobnej dobe, alebo nemá pracovný pomer na dobu určitú) v zásade 3 spôsobmi:
1. dohodou podľa § 60 ZP
2. výpoveďou podľa § 67 ZP
3. okamžitým skončením podľa § 69 ZP z taxatívne uvedených dôvodov.
sklenkova
02.01.06,17:20
lenže, oni ho nechceli pustiť,pracoval tam 15 rokov a tak sa rozhodol pre dvojmesačnú výpoveď,keď dohodu odmietli a nechal to na nich nech si napíšu § aký chcú,2 mesačnú výpoveď preto lebo nechcel odísť na A aj keĎ robí pre seba.
Tweety
02.01.06,18:04
lenže, oni ho nechceli pustiť,pracoval tam 15 rokov a tak sa rozhodol pre dvojmesačnú výpoveď,keď dohodu odmietli a nechal to na nich nech si napíšu § aký chcú,2 mesačnú výpoveď preto lebo nechcel odísť na A aj keĎ robí pre seba.
A neurobili oni nakoniec tú výpoveď tak, že zamestnávateľ mu dáva výpoveď, kedže je tam ten § 63?
ajobs
02.01.06,18:12
A neurobili oni nakoniec tú výpoveď tak, že zamestnávateľ mu dáva výpoveď, kedže je tam ten § 63?

Vyzerá to tak.
Inak, pokiaľ sa zmluvné strany dohodnú, že budú považovať túto výpoveď za platnú, tak pracovný pomer zanikne na základe takého právneho titulu, ktorý je uvedený v dokladoch a zmluvné strany ho konkludentne akceptovali.
Tweety
02.01.06,18:17
Vyzerá to tak.
Inak, pokiaľ sa zmluvné strany dohodnú, že budú považovať túto výpoveď za platnú, tak pracovný pomer zanikne na základe takého právneho titulu, ktorý je uvedený v dokladoch a zmluvné strany ho konkludentne akceptovali.
Ak je to nakoniec tak, ako obidvaja uvažujeme, tak potom jediná možnosť s nimi vybabrať a rýchlo odísť je, dať žiadosť o ukončenie PP pred uplynutím výpovednej doby a tým vznikne nárok na 3-mesačné odstupné.:o ;)
ajobs
02.01.06,18:27
Ak je to nakoniec tak, ako obidvaja uvažujeme, tak potom jediná možnosť s nimi vybabrať a rýchlo odísť je, dať žiadosť o ukončenie PP pred uplynutím výpovednej doby a tým vznikne nárok na 3-mesačné odstupné.:o ;)

Tento postup sa dá uplatniť iba vtedy, keď zamestnávateľ uviedol ako dôvod výpovede tzv. organizačné zmeny podľa § 63, ods.1 ,písm. a) až c).
Vtedy sa plne uplatní tento postup podľa § 76, ods.2 ZP.;) :)
Tweety
02.01.06,18:30
Tento postup sa dá uplatniť iba vtedy, keď zamestnávateľ uviedol ako dôvod výpovede tzv. organizačné zmeny podľa § 63, ods.1 ,písm. a) až c).
Vtedy sa plne uplatní tento postup podľa § 76, ods.2 ZP.;) :)
Súhlasím, ale píše, že je tam § 63, možno sú tam aj písmená, ktovie ako to naozaj je. Budeme múdrejší ak sa ozve sama písateľka príspevku. My si tu len polemizujeme, dávame dobré rady a možno je to celkom ináč. ;)
sklenkova
02.01.06,18:33
Nie je to tak pretože si ju napísal sám (skretárka podniku) dal vedúcemu na prevzatie,ktorý to podpísal len tu je taký bordel, že ani učtovnicka mi nevie poradit ake odvody neplatí dôchodca
Tweety
02.01.06,18:37
Nie je to tak pretože si ju napísal sám (skretárka podniku) dal vedúcemu na prevzatie,ktorý to podpísal len tu je taký bordel, že ani učtovnicka mi nevie poradit ake odvody neplatí dôchodca
Tak potom podľa mňa je táto výpoveď neplatná, pretože zamestnanec nemôže dať výpoveď podľa § 63. ZP to dovoľuje len zamestnávateľovi.;)
ajobs
02.01.06,18:38
Nie je to tak pretože si ju napísal sám (skretárka podniku) dal vedúcemu na prevzatie,ktorý to podpísal len tu je taký bordel, že ani učtovnicka mi nevie poradit ake odvody neplatí dôchodca

Kika, napíš podľa akého § v ZP je napísaná výpoveď - čo je tam konkrétne uvedené ???!!