purbianca
18.08.12,16:24
Dobry den, prosim o radu.

Som TPP zamestnana a popri tejto praci som pocas 7 mesiacov (2007-2008) bola SZCO. Podnikanie som v r. 2008 riadne uzavrela, v r. 2009 som urobila posledne danove priznanie aj RZZP, v TPP pokracujem nadalej.

V r. 2011 som ako sukromna osoba kupila a predala byt za ucelom zisku, tento rok som si podala danove priznanie vynimocne sama kvoli tomu jednorazovemu prijmu (standardne mi ho robi zamestnavatel).

Teraz mi dosiel z Dôvery vykaz nedoplatkov zo zisku toho predaneho bytu a na vykaze su udaje ako ICO a Obchodne meno, ktore som mala este za cias, ked som bola SZCO.

Prosim, z vasho pohladu, je toto v Dovere omyl voci mne, ze si myslia, ze som mala zisk z bytu ako zivnostnik alebo opravnene odo mna pytaju ten nedoplatok?

Navyse mi este oznamuju, ze na rok 2013 som si povinna platit mesacne preddavky, ale za mna plati vsetky preddavky korektne moj zamestnavatel a ja iny prijem (ci uz jednorazovy alebo pravidelny) nemam ...

PS - namietku voci nedoplatku som uz poslala


dakujem Vam vopred za rady
Mila123
18.08.12,16:40
preddavky určite nemusíš platiť.....
ale aj z jednorázoveho príjmu, u Teba z predaja nehnuteľnosti máš povinnosť doplatiť
ZP.....

to, že ti ZP uviedla Tvoje IČO a aj obchodné meno, domotala budúce preddavky máš možnosť do 15. dňa po doručení RZP podať námietku....(máš to uvedené v poučení)
purbianca
18.08.12,19:58
ok, cize aj ako fyzicka osoba - nepodnikatel, ktory kupil a predal byt, som povinna okrem dane, zaplatit Dovere sumu, ktoru mi vyrubila, nechapem sice za co, ked som nepodnikatel ....

mozno hlupa otazka, ale nepohybujem sa v tychto vodach vobec - ako sa Dovera dozvedela o mojom predaji - od danoveho uradu?
Chobot
18.08.12,20:28
ok, cize aj ako fyzicka osoba - nepodnikatel, ktory kupil a predal byt, som povinna okrem dane, zaplatit Dovere sumu, ktoru mi vyrubila, nechapem sice za co, ked som nepodnikatel ....

mozno hlupa otazka, ale nepohybujem sa v tychto vodach vobec - ako sa Dovera dozvedela o mojom predaji - od danoveho uradu?

Presne tak, zdravotné poisťovne majú s daňovým úradom dohodu, podľa ktorej DÚ informuje ZP o daňovom základe poistencov, ktorí nepodali RZZP.
purbianca
18.08.12,21:12
OK, dakujem
Katy a R
18.08.12,22:43
dvd
02.09.12,07:27
chcem upozornit vsetkych na kontrolu RZZP 2011 od Dovery (kontrolu vypoctu). Klient si za 2011 nedal do vydavkov platby ZP, lebo isiel na percenta a nepotreboval to, mal aj tak dan = 0. ZP mu pocitala VZ tak, ako keby ich uplatnil a preto vysiel vyssi doplatok. Nedalo sa to s nimi vydiskutovat nijako, tak musel podat Dodatocne DP za 2011, kde si uplatnil do vydavkov aj platby do ZP a teraz mu bude ZP robit tiez Dodatocne RZZP 2011 a potom mu vrati cast doplatku. V DP sa jasne uvadza, kolko si danovnik uplatnuje do vydavkov platby ZP, Financne posiela do ZP udaje danovnika, oni vidia 0, no do vypoctu daju sumu kolko za 2011 zaplatil. Takto to robia.