petmar
19.08.12,12:57
V Chorvátsku som bol rád, že som si našiel parkovanie pod stromami (tie ich borovice-pínie ?), ale až na záver som si všimol, že na streche mám nakvapkané fľaky čerstvej živice. Nešlo to dolu, myslel som, že po zaschnutí, no už je to vyše mesiaca a iba sa to roztiera a lepí.
Nevie mi niekto poradiť, čím by to šlo dole bez poškodenia metalízy? Ďakujem.
ilona
19.08.12,11:28
Aké prípravky si vyskúšal? Ja som mala auto zastriekané čerstvým asfaltom a v servise mi poradili prípravok s ktorým to dobre zišlo, no názov si nepamätám. Myslím si, že s tým by to mohlo ísť dole, takže skús v predajni,alebo v servise.
buchač
19.08.12,11:36
V Chorvátsku som bol rád, že som si našiel parkovanie pod stromami (tie ich borovice-pínie ?), ale až na záver som si všimol, že na streche mám nakvapkané fľaky čerstvej živice. Nešlo to dolu, myslel som, že po zaschnutí, no už je to vyše mesiaca a iba sa to roztiera a lepí.
Nevie mi niekto poradiť, čím by to šlo dole bez poškodenia metalízy? Ďakujem.

...noooo ......dalo by sa aj s flexi brúskou a následne prestriekať auto ......ale to je príliš jednoduché .....;):---:D

Respektíve sa dá aj zložitejšie ....napríklad :rolleyes:

http://www.autohouse.sk/image/content/autoglym/intensive-tar-remover.jpg
Škvrny od asfaltu sú nevzhľadné a znečisťujú určité povrchové úpravy laku. Autoglym Intensive Tar Remover okamžite rozpúšťa asfalt na laku a plastoch, čím umožňuje jeho zotretie alebo zmytie počas bežného umývania šampónom. Používa sa na odstránenie olejových škvŕn, mazadiel, silikónov, vosku, žuvačiek, zvyškov živice zo stromov, škvŕn od paliva a zvyškov lepkavých látok. Autoglym Intensive Tar Remover sa môže používať aj na odstránenie škvŕn na olejovej báze z gumy, kobercov zo syntetických materiálov a čalúnenia.

http://www.autohouse.sk/autokozmetika-autoglym
palčo
19.08.12,17:46
Ja každú škvrnu od živice čistím-odstraňujem bravčovou masťou (šmalcom).
Jednoduché a asi najlacnejšie.
Indeed
19.08.12,18:38
a vynikajuce k pokožke...
ludmilla
20.08.12,08:32
... poznám dve metódy, obe vyskúšané:
1. použiť odmrazovač zámkov dverí - 1 - 2 kvapky na živicu, krátko nechať pôsobiť a potom zotrieť mäkkou suchou handrou, trvá to dlhšie, ale
po živici nezostane ani stopa.
2. ... tú máš asi aj doma, pena na holenie - streknúť na živicu, krátko nechať pôsobiť a zotrieť mäkkou handrou (pena je dobrá aj na
kaučukové podlahy, znečistené živicou
Retuska
21.08.12,06:55
ja som pouzila odlakovac na enchty z DMka a slo to uplne jednoducho :)
buchač
21.08.12,06:59
ja som pouzila odlakovac na enchty z DMka a slo to uplne jednoducho :)

...musí byť len z toho DM - ka ???.......aj keď sa jedná o ten istý lak , kde aj inde majú ???
...alebo ten DM - kový lak je niečim špecifický ???
Retuska
21.08.12,07:02
asi nemusi,iba osm napisala,ze ja som pouzila ten ;),...a je to odlakovac nie lak ;)
buchač
21.08.12,07:09
...aha ...fakt ......asi som sa nafetoval z odlakovača...:-)
lujza.j
21.08.12,07:11
ja som pouzila odlakovac na enchty z DMka a slo to uplne jednoducho :)
tento?
http://www.omlazeni.cz/recenze_images/2519_d_0_1338119668.jpg
Indeed
21.08.12,07:38
...musí byť len z toho DM - ka ???.......aj keď sa jedná o ten istý lak , kde aj inde majú ???
...alebo ten DM - kový lak je niečim špecifický ???

Ja používam na odstraňovanie všelijakých škvrn ACETON / C 6000 / a nie je z DM-ka , ale vyrába ho Elastik Šelpice
maco698
21.08.12,07:38
skusali ste WAP-ku? ale poriadnu, nie smejd za 100e
misomiso
21.08.12,07:42
Neviem preco take komplikovane postupy. Zivicu z ihlicnatych stromov najrychlejsie rozpusta lieh.
Retuska
21.08.12,07:56
tento?
http://www.omlazeni.cz/recenze_images/2519_d_0_1338119668.jpg

ano ten,ibaze bol ruzovy :D ale tak to je snad detail :)
Retuska
21.08.12,07:57
skusali ste WAP-ku? ale poriadnu, nie smejd za 100e

nechapem,preco by niekto vyhadzoval kvoli par skvrnam vyse 100eur ked sa to da za par centov bud tym liehok alebo odlakovacom...
janka1710
21.08.12,08:53
vo firme kde pracuje môj syn striekali strechu na hale modrou farbou.......a kvapky padali aj na okolité zaparkované auta ......no má obotkované biele nové auto Fluenc... má ho 3týždne ........s čím by to išlo dolo....... poraďte........ mal ísť dnes do firmy sa sťažovať... som zvedavá čo mu povedali.........je za to zodpovedná firma?.........
Retuska
21.08.12,09:35
no to by som povedala,ved mu poskodili majetok
petmar
21.08.12,09:42
...noooo ......dalo by sa aj s flexi brúskou a následne prestriekať auto ......ale to je príliš jednoduché .....;):---:D

Respektíve sa dá aj zložitejšie ....


Veď hej dá sa kadečo, už som mal pripravený súbor opatrení(príloha)
Ale s tých jednoduchších si iste vyberiem, vyskúšam, len teraz mám auto inde.
Ďakujem za pomoc.
buchač
21.08.12,09:57
......héééézky ......:-)
misomiso
21.08.12,18:20
Zalezi na type farby, ale bez poskodenia laku asi nicim. Ja som tiez raz natieral strechu valcekom na tycke a zvolil som privelku rychlost, zrazu vidim, auto dole je akesi pehave.

Skusal som cistit riedidlom, co malo za nasledok riadne lisaje, tekze som sa rozhodol, ze sa nebudem trapit, ze ci lisaj lebo pehy, je to jedno.

Este stastie, ze to schytalo auto, co som mal na dojazdenie na stavbne ucely...
Chobot
21.08.12,21:53
V Chorvátsku som bol rád, že som si našiel parkovanie pod stromami (tie ich borovice-pínie ?), ale až na záver som si všimol, že na streche mám nakvapkané fľaky čerstvej živice. Nešlo to dolu, myslel som, že po zaschnutí, no už je to vyše mesiaca a iba sa to roztiera a lepí.
Nevie mi niekto poradiť, čím by to šlo dole bez poškodenia metalízy? Ďakujem.


Začať liehom, ak nepomôže, nasadiť technický benzín. Tieto riedidlá by nemali poškodiť autolak. Ak to nepomôže, skúsiť acetón, s ním ale opatrne, pri dlhšej aplikácii môže zanechať na laku matnú škvrnu. Ale živicu odstráni nabetón.
Chobot
21.08.12,21:57
vo firme kde pracuje môj syn striekali strechu na hale modrou farbou.......a kvapky padali aj na okolité zaparkované auta ......no má obotkované biele nové auto Fluenc... má ho 3týždne ........s čím by to išlo dolo....... poraďte........ mal ísť dnes do firmy sa sťažovať... som zvedavá čo mu povedali.........je za to zodpovedná firma?.........

Mal auto odparkované na oficiálnom parkovisku? Ak áno, zodpovedná je firma za poškodenie auta a môže od nej požadovať náhradu škody (prelakovanie auta). To je do porazu, keď sa to stane na novom aute.

Ako napísal misomiso - záleží od toho, čo to bolo za farbu. Môže vyskúšať na jednom kúsku handričkou napr. benzín, potom riedidlo S6001. Ak nepomôže, môže skúsiť acetón (C6000) alebo toluén - to už ale riskuje aj poškodenie laku na aute. Kvapky farby ale odstráni určite.
Indeed
21.08.12,22:51
...šak som hovoril...
janka1710
22.08.12,03:16
Auto mal odparkované na ofic. parkovisku pri vrátnici..........bol vo firme a povedali mu, že mu preplatia vosky na auto...... má si kúpiť na starý lak vosk a na nový lak vosk a že mu preplatia......ale ešte nerozprával s majiteľom, len s jeho zástupcom.........no skúsime navoskovať čo to urobí a uvidíme
maco698
22.08.12,14:24
nechapem,preco by niekto vyhadzoval kvoli par skvrnam vyse 100eur ked sa to da za par centov bud tym liehok alebo odlakovacom...Pisal som niekde, ze tu WAP-ku si kvoli par skvrnam musi kupit?? Nechapem co bluznite. Ta odstrani takmer vsetko. To iste aj aceton, ale po jeho pouziti lak ihned ocistit vlhkou handrickou
220870
26.08.12,13:45
Na škvrny od asfaltu živice atd sú čističe.Dajú sa kúpiť na pumpách alebo aj v Metre ,Tescu atd.Dajte do vyhľadávačov výrobcov autokozmetiky .
veronikasad
09.08.23,13:41
Ahojte, z vlastnej skusenosti najlepsie pomaha odlakovac na nechty ale dajte si pozor aby bol bez acetonu! Inak moze poskodit lakvďaka za radu, zakladateľ témy už to hádam pred 11 rokmi vyriešil...