Deepnet
19.02.06,21:11
Ahojte
Mám jeden problém chcel by som začat podnikat v oblasti outsorcingu
má to ale jeden háčik spoločnost v ktorej pracujem už jednu firmu na outsorcing momentálne využíva ale nie je to čo od toho čakala.
Moj problem je vtom že ja mám záujem ponuknut spoločnosti v ktorej momentálne pracujem svoje služby outsorcingu a tým pádom prebrat zodpovednost na svoju ešte neexistujúcu spoločnost.
Určite bude nutné rozviazat pr. pomer to je jasné len otázka je či nadhodit moju ponuku managmentu pred mojím odchodom (možnost uistenia) alebo dat výpoved a potom príst s ponukou.
Dakujem za pomoc.
Zita5
19.02.06,20:29
Ahojte
Mám jeden problém chcel by som začat podnikat v oblasti outsorcingu
má to ale jeden háčik spoločnost v ktorej pracujem už jednu firmu na outsorcing momentálne využíva ale nie je to čo od toho čakala.
Moj problem je vtom že ja mám záujem ponuknut spoločnosti v ktorej momentálne pracujem svoje služby outsorcingu a tým pádom prebrat zodpovednost na svoju ešte neexistujúcu spoločnost.
Určite bude nutné rozviazat pr. pomer to je jasné len otázka je či nadhodit moju ponuku managmentu pred mojím odchodom (možnost uistenia) alebo dat výpoved a potom príst s ponukou.
Dakujem za pomoc.

Ak si rozhodnutý dať výpoveď , tak potom by Ti nemalo záležať na tom , či dáš ponuku pred odchodom alebo po odchode . Všetko záleží od toho ako s Vašim managmentom vychádzaš .;) :rolleyes: Musíš predsa poznať situáciu a zároveň mať predstavu o ich reakcii na Tvoju ponuku . Čo myslíš?:)
Deepnet
20.02.06,15:50
No ved to prave neviem aká bude reakcia pretože niekto to može brať ako moju výhodu pred zvyškom sveta.
V rámci jed. oddelení to niekto može považovat za dohadzovanie práce a to ja nechcem.
Oficiálne jednanie je pre mna priorita.
Proste ja mám takú povahu.
bepo
20.02.06,17:21
Mal by si si byť istý že sa uživíš aj keď ťa doterajší zamestnávateľ nezoberie,nevieš aké sú dohody outs-firmy a tvojho zamestnávateľa a nie vždy je to o lepšej službe.Ale vyskúšaj,živnosť môžeš hocikedy prerušiť a znovu sa zamestnať.
Deepnet
20.02.06,18:03
O zmluvách viem všetko preto mám strach s toho ako to managment zoberie či to nebude brat ako stret zájmu.
ajobs
20.02.06,18:08
:eek:
O zmluvách viem všetko preto mám strach s toho ako to managment zoberie či to nebude brat ako stret zájmu.

Vyrieš to okľukou, firmu založ na nejakého iného (spriazneného) človeka.
Alebo vo svojej s.r.o. (ak chceš mať obchodnú spoločnosť) buď zatiaľ iba spoločník, nie konateľ .:eek: :rolleyes: :cool:
Deepnet
20.02.06,18:19
Ono je to trochu tažšie pretože ja sám mám dost velké slovo v tom ako sa pojde dalej v rámci outsorcingu preto nemožem pri výbere figurovat v spoločnosti ktorá má záujem outsorcovat služby pre našu firmu ani ako konatel ani ako spoločník to je proti mojej srsti.
ajobs
20.02.06,22:20
Ono je to trochu tažšie pretože ja sám mám dost velké slovo v tom ako sa pojde dalej v rámci outsorcingu preto nemožem pri výbere figurovat v spoločnosti ktorá má záujem outsorcovat služby pre našu firmu ani ako konatel ani ako spoločník to je proti mojej srsti.

Je to jasné, môže platiť iba 1. veta môjho predchádzajúceho príspevku.
Alebo ak ide o väčší biznis, založ akciovku s listinnými akciami. Do predstavenstva a DR môžeš menovať dôveryhodné osoby.
Deepnet
21.02.06,17:23
No ešte stále som nie moc presvedčený má ešte niekto iný názor ak áno sem sním.
dushan
21.02.06,18:53
Odporucam dobre si prestudovat pracovnu zmluvu, nie je tam nahodou zmienka o moznosti(resp nemoznosti) vyuzivat akekolvek know-how ziskane v danej spolocnosti po urcitu dobu??? A ak tam nie je, tak je asi jedno aky sposob si vyberies, hlavne aby sa ti nestalo ze ta po uverejneni tvojho prispevku niekto predbehne(ked to je taky dobry biznis). Good luck!!
ajobs
22.02.06,17:43
No ešte stále som nie moc presvedčený má ešte niekto iný názor ak áno sem sním.

O čom nie si presvedčený ? O tom, či ísť do toho biznisu (to musíš naozaj vedieť iba ty), alebo ako zakryť konflikt záujmov ??:eek:
Keď dávaš jednoduché otázky, aj odpovede potom nie sú jednoznačné. Skús napísať, čo ti ešte nie je jasné !!!!