peteriak
19.08.12,16:17
Zdravím,
prosím Vás, ako postupovať pri vložení 3 počítačov do majetku v prvých dňoch sro?Viem akurát že cez účet 042 sa to robí a ocenením tohoto majetku....zrejme to vyznie hlúpo, ale nedá sa vo vlastnej sro pracovať na svojom vlastnom PC a výsledky práce by už boli cez sro?....teda musí mať sro bezpodmienečne evidovaný "svoj" majetok,a iba na ňom môžem pracovať aby som to mohol následne predať ako výsledok činnosti sro?

dakujem
hornak.ebsr
19.08.12,19:30
PC na ktorom vykonávaš svoju činnosť nemusí byť v majetku firmy. Môžeš na ňom využívať aj licencie softwaru zakúpené na firmu.
peteriak
19.08.12,20:39
wau, tak to je super. myslel som si že to treba...a v podstate sro musí alebo nemusí mať evidovaný nejaký majetok?..lebo na začiatok nám ozaj postačí len súkromné vybavenie..a nemusím aspoň dávať robiť znalecké posudky ...ďakujem
KEJKA
19.08.12,23:37
nemusí mať majetok. len by som si dávala pozor, nedokupovala príslušenstvo. Napr. nový monitor, ak PC oficiálne sro nekúpila.
Ale ľahká pomoc, ak by bolo treba, kúpiš na sro PC od seba ako súkromnej osoby - podľa stavu 200-400 EUR a bude to v poriadku. Ale ak nebudeš kupovať príslušenstvo, opravy a pod. tak to môže zostať tak.
SRO nemusí dokladovať čokoľvek, ak si neuplatňuje náklady.