veronika.rehakova
19.08.12,23:39
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať...Momentálne mám zablokovaný účet exekútorom pre dlh voči zdravotnej poisťovni...Tam mám splátkový kalendár...Kvôli ďaľšiemu dlhu mi už došiel list od exekútora...Moja situácia je: na materskej dovolenke,nemám majetok, trvalý pobyt u matky otca mojho dieťaťa....nepoberám žiadne peniaze,ani rodičovský príspevok(dôvod nechcem rozoberať). čo mi môže exekútor spraviť?ak neviem platiť môžu ma zavrieť do väzenia,či? a môže exekútor vojsť do domu "svokry"?A môžem mať súd? som bezradná...kým sa dalo splácala som,ale keď som prišla o prácu a otehotnela,dlhy začali narastať...z toho mála čo mi rodina pomáhala som splácala splátkovým kalendárom ale teraz pri malom dieťati už to nezvládam...Ďakujem za akúkoľvek radu
milo2
23.08.12,20:27
Položili ste viaceto otazok. Odpoviem vam všeobecne. Exekutor vam moze zabavit aj hnutelne
veci ktore maju určitu hodnotu. Napr. televizor atd.. Riadi sa exekucnym zakonom. do vazby vas moze odsudit jedine súd. Vy sa v tomto momente ako stemozte domahat odlozenia veci, teda ze budete splacat svoje dlhy ked budete mat pracu, prijem. Kedze ste na materskej je to problematicke, ale poznam mamiky ktore pracuju uz po roku od nar. dietata. Teda mali by ste sa snazit uz teraz hladat si zamestnanie. Vsetky vase otazky su natolko obsiahle, ze by som vam doporucil advokata, pretoze jedine on vam navrhne postup. Myslim ze prvy krok bude odvolanie sa . Ale nestracajte cas lebo pracuje proti vam.