Tabitha
19.02.06,21:57
ahojte,
chcela by som vedieť čo všetko musí zamestnávateľ splniť ohĺadom BP voči zamestnancom : každý rok preškolenie BP, prac.odevy,ochranné pomôcky poradíte mi ešte konkrétnejšie čo ďalšie ?A ako často máte skúsenosti s kontrolami?Dík
Tabitha
20.02.06,08:11
Nikto mi neporadí:(?hmmm
sella
20.02.06,08:44
V prvom rade zamestnávateľ musí mať zabezpečenú bozp vzmysle zákona o bozp 330/96 Z.z. odborne spôsobilou osobou, vypracovanú dokumentáciu bozp - závisí od toho akú činnosť vaša organizácia vykonáva, preškolenie zamestnancov, vypracované hodnotenie rizík a následne na to pridelenie OOPP . Zatiaľ toto ale bol schválený nový zákon o bozp preto bolo by najlepšie si to dať robiť niekomu kto má odbornú spôsobilosť ..
bobik
18.08.06,18:06
V súčasnosti platí zákon č. 124/2006 o BOZP, 125/2006 o Inšpekcii práce a 126/2006 o verejnom zdravotníctve. Dostupné sú na www.zbierka.sk. Prvý ustanovuje nový inštitút autorizovaný bezpečnostný technik. Hlavne prvý a druhý zákon by Vám dal odpoveď na Vaše dotazy. Robert
Bibina2
25.08.06,18:41
ohľadne BOZP je kopec nariadení vlády a vyhlášok súvisiacich s BOZP, je dôležité vedieť aké činnosti vykonávate ... napr. Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 247/2006 Z. z. o podrobnostiach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci, Nariadenie vlády SR č. 269/2006 Z.z.
o podrobnostiach o požiadavkách na osvetlenie pri práci, Nariadenie vlády SR č. 276/2006 Z.z.o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách pri práci so zobrazovacími jednotkami, Nariadenie vlády SR č. 281/2006 Z.z.
o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách pri ručnej manipulácii s bremenami, Nariadenie vlády SR č. 355/2006 Z.z.
o ochrane zamestnancov pred rizikami súvisiacimi s expozíciou chemickým faktorom pri práci, Nariadenie vlády SR č. 357/2006 Z.z.
o podrobnostiach o faktoroch práce a pracovného prostredia vo vzťahu ku kategorizácii pracovných činností a o náležitostiach návrhu na zaradenie pracovných činností do kategórií z hľadiska zdravotných rizík a ďalšie...