namor111
20.08.12,11:08
Dobrý deň, ak sme mesačný platcovia DPH a dodávame do EÚ iba služby - súhrnný výkaz stačí podávať štvrťročne alebo musíme mesačne? ďakujem
kimart
20.08.12,09:37
Frekvencia podávania SV nie je podmienená či ste mesačnými platcami DPH, ale závisí to od obratu (dodávka služieb do EU)
Do 100.000 Eur podávate SV kvartálne!
Maria3
20.08.12,10:03
Nesleduje sa hodnota obratu nahodou len pre tovar?
tictac7
20.08.12,10:18
áno, §80 ods. 2
KEJKA
20.08.12,11:00
Dobrý deň, ak sme mesačný platcovia DPH a dodávame do EÚ iba služby - súhrnný výkaz stačí podávať štvrťročne alebo musíme mesačne? ďakujem
kvartálne
Rozalka
20.08.12,11:09
Zdedila som novú firmu, mesačný platiteľ, SV podával mesačne, ale nebolo treba, obrat pre SV do 10 tisíc za rok.
V júli SV bolo negatívne, čiže sa nepodalo. Musím za august podať mesačne alebo môžem odteraz podávať štvrťročne (s prípadným oznámením na DÚ, pre istotu)?
srska
20.08.12,11:18
Zdedila som novú firmu, mesačný platiteľ, SV podával mesačne,ale nebolo treba, obrat pre SV do 10 tisíc za rok.
V júli SV bolo negatívne, čiže sa nepodalo. Musím za august podať mesačne alebo môžem odteraz podávať štvrťročne (s prípadným oznámením na DÚ, pre istotu)? v 80/1 je: v ktorom ..... ak nemá 1a-1c a ak spĺňa 80/2 podľa mňa stačí Q
namor111
24.08.12,10:37
Dobrý deň, ak môžem ešte jednu otázku. Tento platiteľ DPH je registrovaný pre DPH podľa § 4 ako dobrovoľný platca. Poskytuje prepravné služby do EÚ, pri ktorých platí DPH odberateľ podľa § 15 zákona o DPH. Takže na "výstupe" nikdy nebude odvádzať v SR žiadnu daň.

na "vstupe" má napr. DPH z leasingov, PHL, drobné nákupy, telefóny atď. A chcem sa teda uistiť či má právo na odpočítanie DPH na vstupe zo všetkých týchto dodávok zo SR. Jemu v podstate každý mesiac bude vychádzať nadmerný odpočet. ďakujem Roman
Tweety
24.08.12,11:09
Dobrý deň, ak môžem ešte jednu otázku. Tento platiteľ DPH je registrovaný pre DPH podľa § 4 ako dobrovoľný platca. Poskytuje prepravné služby do EÚ, pri ktorých platí DPH odberateľ podľa § 15 zákona o DPH. Takže na "výstupe" nikdy nebude odvádzať v SR žiadnu daň.

na "vstupe" má napr. DPH z leasingov, PHL, drobné nákupy, telefóny atď. A chcem sa teda uistiť či má právo na odpočítanie DPH na vstupe zo všetkých týchto dodávok zo SR. Jemu v podstate každý mesiac bude vychádzať nadmerný odpočet. ďakujem Roman
Áno, má.
namor111
24.08.12,11:41
Tweety ďakujem - niekedy keď človek veľa rozmýšľa, tak potom ho napadajú blbosti. Už mu to tak robím asi pol roka a zrazu ma proste osvietila táka sprostosť, že či fakt má nárok. No proste je piatok a už sa mi z "hlavy parí".