JankaV
20.08.12,12:24
Dobrý deň,
klient požiadal o registráciu dobrovoľný plátca DPH, doložila som to požadovanými dokladmi a dnes DU oznámil, že zajtra príde na miestne šetrenie.
Prosím vás, je to bežná prax? Naposledy som žiadala registráciu vo februári, nechceli po mne ani polovicu papierov a už vôbec sa neteperili ku klientovi domov. Sídlo sro je na adrese trvalého bydliska.

No to sú mi veci, nestačím sa diviť.
srska
20.08.12,10:32
Dobrý deň,
klient požiadal o registráciu dobrovoľný plátca DPH, doložila som to požadovanými dokladmi a dnes DU oznámil, že zajtra príde na miestne šetrenie.
Prosím vás, je to bežná prax? Naposledy som žiadala registráciu vo februári, nechceli po mne ani polovicu papierov a už vôbec sa neteperili ku klientovi domov. Sídlo sro je na adrese trvalého bydliska.

No to sú mi veci, nestačím sa diviť.miestne zisťovanie - bežné - priprav kávu
Deganova
20.08.12,10:47
... u nás boli tiež asi o 3 dni po registrácii...
ucetni_fantozzi
20.08.12,10:58
na zvoncek menovku firmy, pripravit nejake tie argumenty k tomu, co platitel ide vykonavat... robia to pomerne casto, podla mojich skusenosti hlavne z mensich danovych uradov...
eugen.lengyel
28.08.12,04:46
Zdravim,
idem ziadat o dobrovolne platcovstvo DPH (v Bratislave), a mam par otazok.
1. Nemame kancelariu ani prevadzku, len sidlo v spolocnikovom byte (maly 2 i) - je to problem (napr. ak pridu na miestne zistovanie)?
2. Dva roky dozadu som to iste co ide robit sro robil na zivnost (v sro som len konatel), odvolavam sa na to aj v podnikatelskom plane ktory prikladam k ziadosti, ma zmysel prilozit moje stare DP? Aby videli rocny obrat a ze teda som naozaj podnikal?
3. Mozem prilozit k tlacivu so ziadostou o registraciu aj ziadost - text v ktorom vysvetlim, ze vsetci odberatelia nasich sluzieb su platcovia DPH a bez platcovstva DPH sa so mnou nechcu ani bavit o spolupraci?
4. Ma zmysel prilozit nejaku doslu fakturu (za nakup pocitaca, registraciu web stranky a pod)?
5. Je to ok ak budem ziadat naraz o registraciu na DU aj na platcu DPH (spolocnost je teraz nanovo zalozena, cakam na vypis z OR)?

Este ma napada jedna vec, mozem nakupovat veci do firmy skor ako som zaregistrovany na DU? Ja si myslim ze ano, ale akeho nazoru je "zakon" a DU?

Dik,

Eugen
KEJKA
28.08.12,15:29
registrácia na DU - DPPO je otázka jednej návštevy, takže s nákupom môžeš, aj ked nemusíš počkať.
došlé fa, sú zbytočné, to je nárok na odpočítanie, oni potrebujú dôkaz, že budeš mať DPH na výstupe.
bod 3 - áno tento argument som použila úspešne aj ja. plus som doložila dve vyšlé faktúry ešte bez DPH a uviedla predpokladaný obrat - viacnásobne navýšený, no čo už.
bod 2 - DPFO neprikladaj, ale kludne to napíš, uved obrat a to že vlastne podnikáš v rovnakej oblasti iba meníš formu.
teraz majú na to tlačivo, mali aj dva roky dozadu, takže ten vyplníš a tieto texty uvedieš tam, kde sa ti budú hodiť.