tinuss0
20.08.12,15:19
Dobry den,ziadam o radu. Dali sme robit jeden projekt,eshop u Lukasa Behra z firmy 3BE, podla jeho slov to malo trvat 2 tyzdne,po mesiaci a pol to uz skoro bolo hotove,no kvoli jeho chybe padol cely system a muselo sa robit vsetko odznova. Urobil to na 50 % a zrazu prestal komunikovat,odpojil si telefon,na email neodpoveda,miesto firmy je iba schranka na postu a vraj robi z domu. Uz su to 4 mesiace odvtedy a stale to nie je hotove,3 mesiace sa neozval vobec. Nie je lahke najst cloveka,ktory robi to iste ako on. Daval mi adresu,tak sme sa boli pozriet na adresu. Podla slov manzelky,ona sama ''nevie'' nove telefonne cislo manzela - zrejme nie sme prvi,ktori maju s nim problem.
Zaplatili sme mu dopredu,poslal fakturu iba cez email,7 krat sme ho vyzvali,aby poslal original fakturu aj s podpisom cez postu,no stale nic. Peniaze,ktore sme zaplatili nie je az taky problem,avsak ako cakame na dokoncenie,stratili sme reklamneho partnera,dodavatelov a co je hlavne aj prisli o zisk za 4 mesiace.
SOI mi v tomto nepomoze a neviem,ci sa oplati davat zalobu na sud,kolko by vysli poplatky a ostatne.
Vie mi niekto poradit ako postupovat? Ked dam na sud,dostanem nejake peniaze za usly zisk?
Dakujem
JUDr. Pavol Kollár
24.08.12,06:19
Jednoduche riešenie, uplatnite si u 3BE vrátenie už zaplatenej sumy a tiež náhradu škody vrátane ušlého zisku - stačí ako dôkaz zmluva s reklamným partnerom prípadne iným subjektom. Fyzická osoba sa len tak nestratí a raz Vám to určite zaplatí aj s úrokamil. Ak je nedostupný, ľahká pomoc, dajte na neho trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu podvodu, polícia si ho vyhľadá, tým skôr keď podviedol viacerých. Pre istotu mu môžete dať zablokovať majetok podaním návrhu na nariadenie predbežného opatrenia.