maaato
20.08.12,21:44
Zdravim Vas,
mam taku prosbu, zamestnal som na dohodu nezaestnaneho z uradu prace, ktroz dostane 140e mesacne a aj zamestnaneho cloveka ktory ma plat v hrubom cca 7500e/rok.Kolko mozem dat jednorazovo tomu to zamestanncovi, aby ho to nezatazilo pri danovom priznani? A do akeho terminu je treba poslat vykay do soc poistovne aj uhradu dane a taktiez aj na DÚ??
Dakujem
veronikasad
21.08.12,06:19
Uchádzač o zamestnanie musí predložiť dohodu na UP pred začiatkom výkonu práce - inak ho vyradia z evidencie.

S daňovým zaťažením zamestnanca s ročným príjmom u iného zamestnávatela 7500€ moc neporiešiš. NČZD si uplatňuje u svojho zamestnávateľa, teda celý jeho príjem zdaníš 19 %. Zamestnanec tvoj príjem pripočíta k príjmu u svojho zamestnávatela (ak bude žiadať RZD) alebo si sám podá daňové priznanie typu A. Predpokladám, že príjem u teba na dohodu nebude tak vysoký, aby mu ovplyvnil možnosť odpočtu ročnej nezd.časti základu dane (tzv. milionárska daň)
maaato
26.08.12,15:19
Dakujem za odpoved. Mam este otazku, ak zamestnam na dohodu uchadzaca o zamestnanie, tam platim len garancne a urazove poistenie, kolko mu mozem dat odmenu??140eur alebo 126e?? 65% zo zivotneho minima je 126e ale co som cital tak maximum je 143,30 eur v hrubom, z coho su platene aj odvody v sume 16,92e, takze neviem kolko mozem napisat aby ho nevyhodili z evidencie..
Taktiez by som rad vedel kam vsade treba poslat vykaz alebo co vsetko treba poslat, a do akeho datumu, zaevidovanie do soc. poistovne bolo 23.7.2012..
Mám v tom už guláš.dakujeem.
fue
26.08.12,16:05
Správna suma je 143,3 eur v hrubom. Bolo potrebné urobiť len prihlášku do SP ale to ste už urobili. Mala byť urobená najneskôr pred nástupom na DVP.
Mila123
26.08.12,16:08
a čo prehľady na DU, vrátane hlásenia? a mesačné výkazy do SP, vo výplatnom termíne organizácie......a samozrejme ich úhrada.....
veronikasad
26.08.12,16:22
Dakujem za odpoved. Mam este otazku, ak zamestnam na dohodu uchadzaca o zamestnanie, tam platim len garancne a urazove poistenie, kolko mu mozem dat odmenu??140eur alebo 126e?? 65% zo zivotneho minima je 126e ale co som cital tak maximum je 143,30 eur v hrubom, z coho su platene aj odvody v sume 16,92e, takze neviem kolko mozem napisat aby ho nevyhodili z evidencie..
Taktiez by som rad vedel kam vsade treba poslat vykaz alebo co vsetko treba poslat, a do akeho datumu, zaevidovanie do soc. poistovne bolo 23.7.2012..
Mám v tom už guláš.dakujeem.
Tu sumu odvodov si ako vypočítal ?
Odovzdal kopiu dohody na UP pred začiatkom výkonu práce ?

Ak si doteraz nemal zamestnanca, nezabudni na doplnenie registrácie dane zo závislej činnosti + prehľady a hlásenia, o ktorých písala Mila123
pavol54
26.08.12,17:03
A nezabudni mu strhnúť daň 19%
ewita888
26.08.12,17:21
A nezabudni mu strhnúť daň 19%
Ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu príjmov, žiadna daň sa nestŕha..
maaato
27.08.12,14:22
no do SP som uz poslal aj nejake tie tleaciva elektronicky -mesacny vykaz, ale neviem na aky ucet to teba zaplatit.
A tie prehady a hlasenia najdem kde??pozeral som to na e-dane ale tam som nic take nensiel..
Tweety
27.08.12,14:28
no do SP som uz poslal aj nejake tie tleaciva elektronicky -mesacny vykaz, ale neviem na aky ucet to teba zaplatit.
A tie prehady a hlasenia najdem kde??pozeral som to na e-dane ale tam som nic take nensiel..
FS, daňové tlačivá
Hlásenia, prehľady a ostatné tlačivá pre platiteľov dane z príjmov zo závislej činnosti

prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch:
Hlásenia o vyúčtovaní dane:
pavol54
27.08.12,14:47
Ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu príjmov, žiadna daň sa nestŕha..lenže niektorí to nevedia a nie je mojou povinnosťou dohodára o tom informovať.
veronikasad
27.08.12,16:17
lenže niektorí to nevedia a nie je mojou povinnosťou dohodára o tom informovať.
Povinnosťou nie, ale nemáš lepší pocit keď vyplatíš vyššiu odmenu dohodárovi, ako poslať daň na DU ?
pavol54
27.08.12,17:07
Povinnosťou nie, ale nemáš lepší pocit keď vyplatíš vyššiu odmenu dohodárovi, ako poslať daň na DU ? veď on si ju môže dožiadať späť v daňovom priznaní, inak ja mám svojich starostí dosť načo si prirábať cudzie, ja mám skôr dobrý pocit z toho že včas dostanú svoje mzdové nároky, oni totiž keď vytiahnem pero papier pýtam občianku kvôli zmluvu a registrácii sami utečú.
veronikasad
27.08.12,17:10
veď on si ju môže dožiadať späť v daňovom priznaní, inak ja mám svojich starostí dosť načo si prirábať cudzie, ja mám skôr dobrý pocit z toho že včas dostanú svoje mzdové nároky, oni totiž keď vytiahnem pero papier pýtam občianku kvôli zmluvu a registrácii sami utečú.
Aj tak sa dá, niekomu však tá daň pomôže hneď a nemusí čakať do mája nasl. kal.roku. Ak by ťa tvoji dohodári žiadali o vykonanie RZD, s ktorým máš podstatne viac starostí, asi by si postupoval inak ...