adad
20.02.06,06:38
Prosím o radu... 31.12.2005 som ukončila pracovný pomer v jednej firme. Od 1.1.2006 som sa zamestnala v novej firme. Ktorého zamestnávateľa mám požiadať o ročné zúčtovanie dane? Ďakujem....
Zita4
20.02.06,05:53
Prosím o radu... 31.12.2005 som ukončila pracovný pomer v jednej firme. Od 1.1.2006 som sa zamestnala v novej firme. Ktorého zamestnávateľa mám požiadať o ročné zúčtovanie dane? Ďakujem....
Podľa zákona toho, u koho si mala naposledy v roku 2005 podpísané daňové vyhlásenie. :)
STRELEC
20.02.06,06:00
Prosím o radu... 31.12.2005 som ukončila pracovný pomer v jednej firme. Od 1.1.2006 som sa zamestnala v novej firme. Ktorého zamestnávateľa mám požiadať o ročné zúčtovanie dane? Ďakujem....Posledného v roku 2005. Nového (nástup 01.01.2006) ani nemôžeš. Nerobil Ti ešte napr. mzdy.
Tweety
20.02.06,06:47
Prosím o radu... 31.12.2005 som ukončila pracovný pomer v jednej firme. Od 1.1.2006 som sa zamestnala v novej firme. Ktorého zamestnávateľa mám požiadať o ročné zúčtovanie dane? Ďakujem....
Ak si mala iba jedného( v priebehu roka 2005), tak len toho, ak ich bolo viac, tak hociktorého z nich.:cool:
Eva Farkasová
20.02.06,17:49
Prosím o radu.
Jedná sa RZD a o odpočet na manželku. Od 1-4/2005 bola dobrovoľne nezamestnaná /priniesla mi čestné prehlásenie overené na matrike/ a od 5-12/2005 evidovaná na OÚP ako nezamestnaná bez príjmu. Môžem jej manželovi uznať na ňu celý rok alebo nie? Neviem, či som vyjadrila to čo sa chcem opýtať, ale verím, že ma pochopíte ;) . Predsa už je pokročilý čas :( .Vďaka
Tweety
20.02.06,17:52
Prosím o radu.
Jedná sa RZD a o odpočet na manželku. Od 1-4/2005 bola dobrovoľne nezamestnaná /priniesla mi čestné prehlásenie overené na matrike/ a od 5-12/2005 evidovaná na OÚP ako nezamestnaná bez príjmu. Môžem jej manželovi uznať na ňu celý rok alebo nie? Neviem, či som vyjadrila to čo sa chcem opýtať, ale verím, že ma pochopíte ;) . Predsa už je pokročilý čas :( .Vďaka
Manžel v žiadosti o RZD uvedie nulový príjem manželky a celú nezdaniteľnú čiastku je možné odpočítať.
Denda
20.02.06,17:53
Prosím o radu.
Jedná sa RZD a o odpočet na manželku. Od 1-4/2005 bola dobrovoľne nezamestnaná /priniesla mi čestné prehlásenie overené na matrike/ a od 5-12/2005 evidovaná na OÚP ako nezamestnaná bez príjmu. Môžem jej manželovi uznať na ňu celý rok alebo nie? Neviem, či som vyjadrila to čo sa chcem opýtať, ale verím, že ma pochopíte ;) . Predsa už je pokročilý čas :( .Vďaka
Ak bola celý rok bez príjmu tak si môže manžel uplatniť na manželku celú odpočítateľnú položku 87936,- Sk.
ajobs
20.02.06,17:53
Prosím o radu.
Jedná sa RZD a o odpočet na manželku. Od 1-4/2005 bola dobrovoľne nezamestnaná /priniesla mi čestné prehlásenie overené na matrike/ a od 5-12/2005 evidovaná na OÚP ako nezamestnaná bez príjmu. Môžem jej manželovi uznať na ňu celý rok alebo nie? Neviem, či som vyjadrila to čo sa chcem opýtať, ale verím, že ma pochopíte ;) . Predsa už je pokročilý čas :( .Vďaka

Ako nezamestnaná BEZ PRÍJMU znamená asi bez poberania podpory.
Ak je to tak, potom mu môžeš uznať celú sumu 87.936 Sk.
Eva Farkasová
20.02.06,18:00
Ďakujem pekne.
Mimochodom má Úrad práce na potvrdení uvádzať podporu v nezamestnanosti, ak ju dotyčný nezamestnaný poberá? Stalo sa mi, že aj keď viem, že ju poberá /aj to sám priznal/, na potvrdení výšku podpory ÚP neuviedol.

Ešte dodávam, že sama pracovníčka na ÚP uviedla, že teraz príjem na potvrdenie neudávajú. Tak som z toho trochu mimo.:eek:
Denda
20.02.06,18:03
Ďakujem pekne.
Mimochodom má Úrad práce na potvrdení uvádzať podporu v nezamestnanosti, ak ju dotyčný nezamestnaný poberá? Stalo sa mi, že aj keď viem, že ju poberá /aj to sám priznal/, na potvrdení výšku podpory ÚP neuviedol.
V prípade uplatňovania si odpočítateľnej položky na manželku sa podpora v nezamestnanosti zahrňuje do jej príjmu. Takže by mala preukázať výšku poberanej podpory. UP vydáva aj potvrdenia kde uvedie výšku podpory aj obdobie.
Tweety
20.02.06,18:04
Ďakujem pekne.
Mimochodom má Úrad práce na potvrdení uvádzať podporu v nezamestnanosti, ak ju dotyčný nezamestnaný poberá? Stalo sa mi, že aj keď viem, že ju poberá /aj to sám priznal/, na potvrdení výšku podpory ÚP neuviedol. Na uplatnenie odpočtu nezdanit. časti na manžela, alebo manželku je ten príjem dôležitý.
Eva Farkasová
20.02.06,18:18
Tiež si myslím, že to mali tam uviesť. Ale keď si napriek tomu zamestnanec napíše do žiadosti príjem manželky 0 a podpíše si ju, tak nesie aj zodpovednosť, nie?
Denda
20.02.06,18:21
Tiež si myslím, že to mali tam uviesť. Ale keď si napriek tomu zamestnanec napíše do žiadosti príjem manželky 0 a podpíše si ju, tak nesie aj zodpovednosť, nie?
Áno nesie zodpovednosť. Ale aj tak nerozumiem prečo si nevypýta normálne potvrdenie kde jej výšku podpory uvedú. Nezíska tým vôbec nič, len problémy.
Eva Farkasová
20.02.06,18:32
Všetkých som upozornila, že potrebujem aj príjem z ÚP (ak mali), ale vyhovorili sa, že im to pracovníčka nedala a hotovo. Tak si myslím, že keď si to zanedbajú, tak budú mať problémy iba oni.
Denda
20.02.06,18:36
Príjem si môžu zistiť aj z dokladov o príjme podpory. Myslím tým šeky alebo účet. To aby sa nevyhovárali len na pracovníkov UP.