Pavel Chovanec
21.08.12,11:34
Dobry den. Asi pred mesiacom mala moja matka dopravnu nehodu. Nebola vinna. Ma auto Renault Thalia rv 2007. To auto nieje az tak moc rozbite. Len jeden predny blatnik,predny naraznik, jedno svetlo,predna kapota a trochu posunuta vystuha co je pod naraznikom. Dala to spravit do Renaultu (chcela to mat kvalitne a profesionalne opravene). Dala to cez svoju havarijnu poistku,kedze jej povedali ze to bude rychlejsie. Po obhliadke vycislili skodu 3100€ a poistovna ze ok ze to uhradi. V servise to zacali rozoberat a nieco este nasli. Vycislili to na dalsich 400€ a to poistovna ze uz neuhradi a ze to da na totalnu skodu. Dnes jej prisli peniaze na ucet ale len 2300€. Pritom jej prisiel aj papier od poistovne ze dostane len tolko a ze na viac nema narok. A ked chce ze poistovna moze od nej auto odkupit za dalsich 800€. Ale s tym mama nesuhlasi. Ona chce tie peniaze co chcela poistovna uhradit po obhliadke servisu tj. 3100€. Preco by mal servis zarobit a ona nie? Neda sa nejako ta zvysna ciastka vymahat od poistovne vynnika? Dakujem.
laurin
21.08.12,09:53
Taketo veci ma vzdy vedia poriadne vytocit. Niekto si plati havarijnu poistku miesto toho aby zaplatili celu skodu tak sa vykrucaju..
Ale ak clovek nezaplati nacas splatku tak hned dojde upomienka.... Neznasam poistovne, bezpracny zisk jak vysity.
buchač
21.08.12,10:05
Dobry den. Asi pred mesiacom mala moja matka dopravnu nehodu. Nebola vinna. Ma auto Renault Thalia rv 2007. To auto nieje az tak moc rozbite. Len jeden predny blatnik,predny naraznik, jedno svetlo,predna kapota a trochu posunuta vystuha co je pod naraznikom. Dala to spravit do Renaultu (chcela to mat kvalitne a profesionalne opravene). Dala to cez svoju havarijnu poistku,kedze jej povedali ze to bude rychlejsie. Po obhliadke vycislili skodu 3100€ a poistovna ze ok ze to uhradi. V servise to zacali rozoberat a nieco este nasli. Vycislili to na dalsich 400€ a to poistovna ze uz neuhradi a ze to da na totalnu skodu. Dnes jej prisli peniaze na ucet ale len 2300€. Pritom jej prisiel aj papier od poistovne ze dostane len tolko a ze na viac nema narok. A ked chce ze poistovna moze od nej auto odkupit za dalsich 800€. Ale s tym mama nesuhlasi. Ona chce tie peniaze co chcela poistovna uhradit po obhliadke servisu tj. 3100€. Preco by mal servis zarobit a ona nie? Neda sa nejako ta zvysna ciastka vymahat od poistovne vynnika? Dakujem.

Nová Thália ide teraz za cca 4.800 € .... http://www.renault.sk/akciova-ponuka/aktualna-akciova-ponuka/prehlad-akciovych-vozidiel/?utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=sk-r-new-car-thalia takže tých 3.100 je až príliš solídna suma ....

Poisťovňa radšej dá mašinu na totálku ako investovať do opráv ...
truch
21.08.12,10:09
To sú známe praktiky poisťovní:( Tiež sme pred pár rokmi mali podobný problém, nedosiahli sme nič. Suma, ktorú určil znalec z poisťovne bola presne v takej výške, aby sa jednalo o totálku. Odvolala som sa, že je to nadhodnotené, aj tak som si nepomohla:( Poisťovne potrebujú zarobiť a nie vyplácať poistky, havarijnú poistku platíš za nové auto a plnenie od poisťovne je na tkz. časovú cenu, teda podstatne nižšie:(
Pavel Chovanec
21.08.12,10:13
To je v poriadku ale preco najprv bola poistovna ochotna dat 3100€ za opravu a zrazu daju len 2300€ ??? Keby hned pri tej prvej obhliadke povedali ze daju max 2300€ tak nepoviem nic. Ale oni chceli dat 3100€.
bubkoch
21.08.12,13:51
To je v poriadku ale preco najprv bola poistovna ochotna dat 3100€ za opravu a zrazu daju len 2300€ ??? Keby hned pri tej prvej obhliadke povedali ze daju max 2300€ tak nepoviem nic. Ale oni chceli dat 3100€.

ano, ale 3100 bola oprava .. 2300 je casova cena auta minus spoluucast minus vyuzitelne zvysky auta ... v liste mas presne rozpisany vypocet sumy 2300 tak co sa hras na nechapaveho ? hod sem vypocet a uvidime ...

btw po oznameni z poistovne ze 3500 je uz totalka ste sa mozno mali dohodnut so servisom ze na fakture pre poistovnu vyfakturuje 3100 a na druhej fakture pre vas vyfakturuje zvysnych 400, ktore by ste zaplatili z vlastneho vrecka
Indeed
22.08.12,06:17
Dobry den. Asi pred mesiacom mala moja matka dopravnu nehodu. Nebola vinna. Ma auto Renault Thalia rv 2007. To auto nieje az tak moc rozbite. Len jeden predny blatnik,predny naraznik, jedno svetlo,predna kapota a trochu posunuta vystuha co je pod naraznikom. Dala to spravit do Renaultu (chcela to mat kvalitne a profesionalne opravene). Dala to cez svoju havarijnu poistku,kedze jej povedali ze to bude rychlejsie. Po obhliadke vycislili skodu 3100€ a poistovna ze ok ze to uhradi. V servise to zacali rozoberat a nieco este nasli. Vycislili to na dalsich 400€ a to poistovna ze uz neuhradi a ze to da na totalnu skodu. Dnes jej prisli peniaze na ucet ale len 2300€. Pritom jej prisiel aj papier od poistovne ze dostane len tolko a ze na viac nema narok. A ked chce ze poistovna moze od nej auto odkupit za dalsich 800€. Ale s tym mama nesuhlasi. Ona chce tie peniaze co chcela poistovna uhradit po obhliadke servisu tj. 3100€. Preco by mal servis zarobit a ona nie? Neda sa nejako ta zvysna ciastka vymahat od poistovne vynnika? Dakujem.

Bože moj !

Veľkú pravdu mal ožratý Jano o tom 400 kg kladive....
Indeed
22.08.12,06:19
aspoň EČV si mal zamachliť...
viktorviktor
22.08.12,11:50
Nová Thália ide teraz za cca 4.800 € .... http://www.renault.sk/akciova-ponuka/aktualna-akciova-ponuka/prehlad-akciovych-vozidiel/?utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=sk-r-new-car-thalia takže tých 3.100 je až príliš solídna suma ....


to ako auto za 100 evri mesačne? pridaj 3.000 € za lízing
matt66
22.08.12,13:27
Vymáhať, teda regresovať to bude UNIQA informovať treba sa informovať o postupe a prípadnom nároku na spoluúčasť. Ináč oprava presiahla všeobecnú hodnotu ( trhovú cenu viď napr. ceny podobných mv: http://autobazar.autovia.sk/renault/thalia/?page=1&made[from]=2007&made[to]=2008&setup[4]=2 ), stačilo sa dohodnúť v servise, alebo pri následnej obhliadke s technikom poisťovne na prijateľnej hranici opravy.
Vo všeobecnosti však Uniqa má hranicu totálky všeobecnú hodnotu ( "trhovú cenu" ), napr.KOOP/KOM/WUSTENROT 90% vh, Generali 85% a ALL-SP len 70%,...u malých áut s rýchlo klesajúcou hodnotou treba zvážiť poistenie finančnej straty GAP.