Marianna87
21.08.12,12:14
Dobrý deň, môj problém je takýto.. asi mesiac pred tým, než od nás manžel odišiel si zobral pôžičku cez 200 000 korún kde som mu bola ručitelom. Sme už takmer tri roky rozvedený a asi pre rokom prestal splácať túto pôžičku pričom je zamestnaný. Povedal že on ju už platil dosť, že teraz je rad na mne. Ja si plánujem založiť novú rodinu ale priatel sa bojí že by mu mohli siahnuť na jeho majetok. Dá sa s tým niečo robiť? Je možné sa tohto bremena zbaviť? Ďakujem velmi pekne za odpovede.
Tweety
21.08.12,10:15
Dobrý deň, môj problém je takýto.. asi mesiac pred tým, než od nás manžel odišiel si zobral pôžičku cez 200 000 korún kde som mu bola ručitelom. Sme už takmer tri roky rozvedený a asi pre rokom prestal splácať túto pôžičku pričom je zamestnaný. Povedal že on ju už platil dosť, že teraz je rad na mne. Ja si plánujem založiť novú rodinu ale priatel sa bojí že by mu mohli siahnuť na jeho majetok. Dá sa s tým niečo robiť? Je možné sa tohto bremena zbaviť? Ďakujem velmi pekne za odpovede.
Na priateľov majetok nesiahnu, ale na tvoj môžu, kedže si spoludlžníkom.
veronikasad
21.08.12,10:16
Na aký účel boli použité peniaze z pôžičky ? Máte vysporiadané BSM ?
Marianna87
21.08.12,10:17
bezúčelovo, ale kúpil si auto ktoré hneď prepísal na otca.
buchač
21.08.12,10:36
Dobrý deň, môj problém je takýto.. asi mesiac pred tým, než od nás manžel odišiel si zobral pôžičku cez 200 000 korún kde som mu bola ručitelom. Sme už takmer tri roky rozvedený a asi pre rokom prestal splácať túto pôžičku pričom je zamestnaný. Povedal že on ju už platil dosť, že teraz je rad na mne. Ja si plánujem založiť novú rodinu ale priatel sa bojí že by mu mohli siahnuť na jeho majetok. Dá sa s tým niečo robiť? Je možné sa tohto bremena zbaviť? Ďakujem velmi pekne za odpovede.
Priateľ je mimo ....ako už bolo spomínané ....

...čo robiť ???......v prvom rade platiť , spolupracovať s bankou ....

...bremena by sa aj možno dalo zbaviť podaním žaloby na súde ...
...mohlo by sa poukazovať na jasný úmysel za účelom podvodu , lenže to sú už iné hrátky....
Marianna87
25.08.12,08:31
a čo v prípade keby sme sa zobrali? ani vtedy by sa ho to netykalo? alebo sa da chranit nejakou predmanzelskou zmluvou?