vladismenko
21.08.12,13:15
Dobrý deň,
dnes som riešil pre mňa dosť zapeklitú situáciu a nevyriešil som, preto prosím vás o radu.

Z česka som si 1.8.2012 objednal hosting (podľa mňa je to služba poskytnutá na slovensko), takže by to malo spadať pod paragraf 7a (som neplátca DPH). Ale, dnes som si uvedomil, že nám bola zaúčtovaná suma aj s DPH, ktorú sme zaplatili. A tým pádom by sme platili daň 2 krát, keďže do 25.9.2012 musíme podať daňové priznanie podľa 7a)
Teraz neviem čo s tým, síce sme zaplatili za hosting aj s DPH, ale ešte nám neprišla faktúra.

A potom ešte plánujem objednať z česka jeden modul na prestashop. To je už tovar ? Teda budem platiť DPH iba české ?

vopred ďakujem za každú radu
blavaciko
21.08.12,16:17
webhosting - miestom plnenia sluzby je ceska republika (ine by to bolo mozno v pripade, ak by bol pristup na stranky blokovany zo vsetkych ostatnych krajin okrem slovenska)
modul neviem...
vladismenko
21.08.12,18:17
teda je na tom ceska DPH a ja este musim zaplatit DPH podla paragrafu 7a ? takže platim 2krat DPH ?
Internetový marketing
22.08.12,05:46
Nemal by si platit DPH 2x. Ja mam 7a a spociva to v tom, ze ked kupujem sluzby z ceska, tak mi ceska firma vystavuje fakturu BEZ DPH. A potom kvartalne davam elektronicke hlasenie o vsetkych transakciach ktore bez DPH prebehli. Ziadna DPH sa nedoplaca.
Dáša_
22.08.12,05:49
ak je miesto plnenia česká republika, tak potom sa toho nasa dph netyka
vladismenko
22.08.12,06:44
podľa paragrafu 15 odsek 1 by to malo byť teda, že miesto dodania je SVK. Takže by som mal v česku plaTIŤ bez DPH nie ?
tak isto by to malo byť aj za programátorské služby z česka alebo dizajnové služby z tretích štátov však ?
Keďže som registrovaný iba podľa 7a)
vladismenko
24.08.12,13:29
nikto nevie poradiť ako by to malo byť ?