k_perichtova
21.08.12,14:16
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť v tejto situácií? :
Chceme predať firemné auto, ktoré zatiaľ nie je splatené. Pri kúpe v máji 2011 sme zaplatili 50% ceny a bolo nám následne vrátené DPH. Teraz chceme doplatiť ďalších 50%, auto kúpiť od finančnej spoločnosti na našu firmu a predať novému majiteľovi. Aký je prosím postup s DPH? Platí sa, neplatí sa, z čoho sa platí? Je nejaký spôsob ako sa tomu môžeme vyhnúť? Napr. firma manželovi dlhuje peniaze, môže mu ich vrátiť vo forme tohto auta a tým by sa DPH neplatilo? Som úplny laik, verím, že mi poradíte.
Vopred pekne ĎAKUJEM!
účtovníčka_prešov
02.09.12,13:56
pri predaji auta vystavíte kúpnu zmluvu, následne faktúru na základe ktorej odvediete daň.. nie som právnik, ale v texte zmluvy môžte napísať že cena auta je dojednaná tak, že bude ponížená, zľavnená o tieto záväzky firmy. Daň firma odvedie zo fakturovanej sumy.
Petra29
02.09.12,19:00
Zapocet s pozickou by bol mozny oproti sume pohladavky/kupna cena vratane DPH/, nie je mozne odpocitat pozicku /dlh/ z ceny a az potom vycislit DPH. Jednoducho, ak ste si uplatnili dan na vstupe, podliehate dani na vystupe pri predaji tohto vozidla z ceny, na ktorej sa dohodnete. Pri zavislych osobach by malo ist o cenu beznu na trhu.
nne
13.12.12,09:40
Zdravím, ako je to v prípade už odpísaného auta, môže si ho majiteľ previesť z sro na seba za symbolickú cenu, alebo to musí byť bežná trhová cena? Ďakujem.
judit.esam
18.07.16,11:04
mám podobný problém, aké riešenie ste mali Vy??