Balki
20.02.06,07:35
Sice som precital vela clankov na porade, ale stale som si nie isty "povinnostou platit odvody so SP" osoby, ktora je advokatka.
V Slovenskej komore advokatov je zapisana od 1.3.2005 a od tohto dna "prevadzkuje povolanie advokat". Mesacny prijem totiz nema zanedbatelny, tak sa obava, ze by mohla platit odvody z maximalneho vymeriavacieho zakladu. Kazda rada dobra. Dakujem
evina
20.02.06,07:19
Sice som precital vela clankov na porade, ale stale som si nie isty "povinnostou platit odvody so SP" osoby, ktora je advokatka.
V Slovenskej komore advokatov je zapisana od 1.3.2005 a od tohto dna "prevadzkuje povolanie advokat". Mesacny prijem totiz nema zanedbatelny, tak sa obava, ze by mohla platit odvody z maximalneho vymeriavacieho zakladu. Kazda rada dobra. Dakujem
Celkom asi neviem na čo sa presne pýtaš. Ak nemá zanedbateľný príjem v roku 2005 bude od 1.7.2006 povinná platiť poistné do SP a ak jej vyjde maximálne tak maximálne, tam nemá uhnutie, jedine prestať zarábať, a to asi nechce ....

P.s. advokát je posudzovaný ako osoba, ktorá má príjmy z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov - zákon o advokácii...
Balki
20.02.06,07:38
Ano moja otazka smerovala tam, ci je advokat povinny platit odvody do Socialnej poistovne. Asi som si to zmylil zo slobodnym povolanim, kde tato povinnost nie je.... To ju velmi nepotesi.
slovex
16.01.09,12:18
má vôbec advokát a takisto aj znalec možnosť vyhnúť sa plateniu odvodov? Iný podnikatelia, ktorý sa chcú vyhnúť platiť odvody založia s.r.o., .....