Kaja.K
21.08.12,15:21
Ahojte.
Prosím o pomoc a radu s týmto problémom:
V roku 2011 výhra osobného auta, v DP riadne priznané, daň zaplatená.
Teraz sa to ale zahŕňa aj do ročného zúčtovania zdravotného poistenia, takže vymerané niekoľkotisícové poistné.
A teraz mám dilemu, pretože bežne, keď rátam daň, tak si odpočítavam zaplatené poistné, a daň počítam zo základu zníženého o toto poistné, ale neviem, čo v tomto prípade? Mám zaplatiť daň aj poistné a nemám nárok na zníženie základu o zaplatené poistné? Resp. toto poistenie len zaplatím, teraz, keďže je splatné až tearz... Ako to prosím je?
Ďakujem vopred za každú odpoveď.
veronikasad
21.08.12,13:37
Mal si aj iné príjmy okrem príjmov z § 8 (výhra), ktoré podliehali RZZP ?
Kaja.K
21.08.12,13:42
Hej, riadne zamestnanec, takže mal príjmy zo záv.činnosti...
Kaja.K
22.08.12,09:55
Nikto neporadi? :-(
Andyke
22.08.12,11:15
Nedoplatok z RZZP zaplatíš tento rok. No a v r. 2013 pri podaní DP za rok 2012
si ponížiš základ dane o uhradené poistné.
tictac7
22.08.12,11:47
Nedoplatok z RZZP zaplatíš tento rok. No a v r. 2013 pri podaní DP za rok 2012
si ponížiš základ dane o uhradené poistné.

...toto by ma zaujímalo, ako si poníži ZD keď má LEN príjem zo ZČ (podľa §5). Tá výhra bola predsa náhodilý, jednorázový príjem.....
...odvody poistného predsa musí vypisovať na základe potvrdení od zamestnávateľa (ľov) a nemôže si jednoducho pripočítať zaplatený nedoplatok z RZZP...
Kaja.K
23.08.12,14:41
Tiež som si to myslela, ale práve to, čo píše tictac7, ma tiež napadlo - kam uvedie toto zaplatené poistné? :-(
Kaja.K
27.08.12,06:23
Aj keby si podal B-čko, na čo ale nemá dôvod, pretože bude mať príjmy len zo závislej činnosti... nemá to kam uviesť :-( Je toto možné?
bigjohnquido
12.09.12,12:41
V roku 2013 si urobí "A", doloží príjem zo závislej činnosti od zamestnávateľa a doklad o zaplatení ZP z výhry......a v riadku ZP v DP si uvedie odvod zamestnávateľa do ZP a pripočíta zaplatenú sumu ZP za výhru....vraj sa to tak dá !
tictac7
12.09.12,12:49
V roku 2013 si urobí "A", doloží príjem zo závislej činnosti od zamestnávateľa a doklad o zaplatení ZP z výhry......a v riadku ZP v DP si uvedie odvod zamestnávateľa do ZP a pripočíta zaplatenú sumu ZP za výhru....vraj sa to tak dá !

na základe čoho? Nech kukám, ako kukám, v zákone nič také nevidím. Slovíčko VRAJ pred štátom neplatí - potrebujem rukolapný dôkaz - zákon, vyhlášku, usmernenie....
bigjohnquido
12.09.12,16:30
nie som odborník, prikladám vyjadrenie mojej kamarátky, ktorá sa venuje profesionálne takýmto veciam :
dokonca aj mzdárka to vie urobiť pri RZZD , ak doloží papier zo ZP že zaplatil takú sumu , niektoré sa tomu bránia čo nepoznajú dobre zákony ale dá sa to uplatniť. Ja si to roky uplatňujem, teda skôr dobrovolné nemocenské do SP .. ale poistné ako poistné .. G.
bigjohnquido
13.09.12,05:38
vyjadrenie odborníčky :

ale môj názor je, že sa to dá uplatniť http://www.porada.sk/t199411-zakon-o-dani-z-prijmov-od-30-06-2012-do-31-12-2012-a.html#5


§ 5
(8) Základom dane (čiastkovým základom dane) sú zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti znížené o poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť zamestnanec, alebo príspevky na zahraničné poistenie zamestnanca, na ktorého sa vzťahuje povinné zahraničné poistenie rovnakého druhu.


Je povinná zaplatiť to poistné je, tak si to môže podľa môjho názoru znížiť . Mimochodom mna tento rok na DU presviedčali, že si nemôžem uplatniť dobrovolné poistenie .. nedala som sa .. uplatnila som a vrátili mi preplatok dane.

Ináč riadne svinstvo .. z celej výhry zaplatiť štátu 33% ... 19% daň a 14% ZP ... ako fakt iná pálka.
Zita5
13.09.12,05:51
Musím zareagovať - zadávateľka v prípade choroby a hospitalizácie, by mala jesť na zlatých tanieroch a zlatým príborom ........ako takto platiaci človek dostane zo zdravotnej poisťovne niečo naviac ? ...no radšej to ani nevyslovím čo si myslím
Zita5
13.09.12,05:55
vyjadrenie odborníčky :

ale môj názor je, že sa to dá uplatniť http://www.porada.sk/t199411-zakon-o-dani-z-prijmov-od-30-06-2012-do-31-12-2012-a.html#5


§ 5
(8) Základom dane (čiastkovým základom dane) sú zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti znížené o poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť zamestnanec, alebo príspevky na zahraničné poistenie zamestnanca, na ktorého sa vzťahuje povinné zahraničné poistenie rovnakého druhu.


Je povinná zaplatiť to poistné je, tak si to môže podľa môjho názoru znížiť . Mimochodom mna tento rok na DU presviedčali, že si nemôžem uplatniť dobrovolné poistenie .. nedala som sa .. uplatnila som a vrátili mi preplatok dane.

Ináč riadne svinstvo .. z celej výhry zaplatiť štátu 33% ... 19% daň a 14% ZP ... ako fakt iná pálka.

hmmmm...odborníčka by mohla vedieť , že k §5 prináležia odvody do ZP a SP z príjmov zo závislej činnosti ...lenže v prípade výhry tieto odvody do ZP pochádzajú resp.vyplývajú z príjmu v súlade s § 8 ...tie to je miešanie jabĺk s hruškami podľa môjho názoru .Bolo by však vhodné podať dopyt na DRSR , že čo na to naši vyšší odborníci.
Llívia
13.09.12,06:08
hmmmm...odborníčka by mohla vedieť , že k §5 prináležia odvody do ZP a SP z príjmov zo závislej činnosti ...lenže v prípade výhry tieto odvody do ZP pochádzajú resp.vyplývajú z príjmu v súlade s § 8 ...tie to je miešanie jabĺk s hruškami podľa môjho názoru .Bolo by však vhodné podať dopyt na DRSR , že čo na to naši vyšší odborníci.
Kde sa to v citovanom § píše? Ja tam vidím len "...ktoré je povinný platiť zamestnanec", ale nie je tam nič o tom, že sa to vzťahuej len na príjem zo závislej činnosti, alebo že to platí "ako zamestnanec". Prečo potom pri dobrovoľnom poistení sa takto dá odrátať zaplatené poistné? Dobrovoľné poistné tiež nie je platené zo záviselej činnosti.
Llívia
13.09.12,06:16
Tiež zareaguejm: a čo dostanem naviac ja na rozdiel od poistencov štátu???
Andyke
13.09.12,06:25
Určite sa pamätáte na pokyn DRSR ohľadne dobrovoľného sociálneho poistenia , ktorý tiež znižoval základ dane. A v DP sa pripočítal k poistnému , čo vystavil zamestnávateľ zo závislej činnosti (alebo pri RZD)
Keď za rok 2005 sa prvýkrát robilo RZZP, tak študentom a dôchodcom vyšiel nedoplatok z dohôd,
a na základe pokynu DRSR mohli uplatniť zníženie základu dane dodatočným DP (lebo v r.2006 nemali zdanit.príjem, takže nemali už možnosť znížiť základ dane)

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ta/mp5ods8.rtf (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp5ods8.rtf)
V podstate dlhé roky dobrovoľné soc.poistenie a zdrav.poistenie samoplatcu znižuje základ dane (uvedú v osobitných záznamoch a priložia doklad o úhrade)
Zatiaľ v SR vo všeobecnosti platilo, že poistné je oslobodené od dane z príjmu (t.j. znižuje základ dane). Prečo by to malo byť inak v tomto prípade ? Je (bude) to výnimka?

Ale je možné , že Finančné riaditeľstvo SR vydá nejaký metod.pokyn v tomto smere (vzhľadom na to, že od r.2011 sa rozšírili príjmy z ktorých treba zaplatiť zdravotné poistné.) Treba vydržať.
Zita5
13.09.12,06:32
Určite sa pamätáte na pokyn DRSR ohľadne dobrovoľného sociálneho poistenia , ktorý tiež znižoval základ dane. A v DP sa pripočítal k poistnému , čo vystavil zamestnávateľ zo závislej činnosti (alebo pri RZD)
Keď za rok 2005 sa prvýkrát robilo RZZP, tak študentom a dôchodcom vyšiel nedoplatok z dohôd,
a na základe pokynu DRSR mohli uplatniť zníženie základu dane dodatočným DP (lebo v r.2006 nemali zdanit.príjem, takže nemali už možnosť znížiť základ dane)

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ta/mp5ods8.rtf (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp5ods8.rtf)
V podstate dlhé roky dobrovoľné soc.poistenie a zdrav.poistenie samoplatcu znižuje základ dane (uvedú v osobitných záznamoch a priložia doklad o úhrade)
Zatiaľ v SR vo všeobecnosti platilo, že poistné je oslobodené od dane z príjmu (t.j. znižuje základ dane). Prečo by to malo byť inak v tomto prípade ? Je (bude) to výnimka?

Ale je možné , že Finančné riaditeľstvo SR vydá nejaký metod.pokyn v tomto smere (vzhľadom na to, že od r.2011 sa rozšírili príjmy z ktorých treba zaplatiť zdravotné poistné.) Treba vydržať.

Veď práve.... je pravidlom, že niečo uzákonia a ako to aplikovať v praxi začnú riešiť až v období , kedy sa podáva daňové priznanie .Tak tiež predpokladám, že to uvedú na pravú mieru.Inak tiež by som v tom chcela mať jasno .
Xanti
13.09.12,06:35
Veď práve.... je pravidlom, že niečo uzákonia a ako to aplikovať v praxi začnú riešiť až v období , kedy sa podáva daňové priznanie .Tak tiež predpokladám, že to uvedú na pravú mieru.Inak tiež by som v tom chcela mať jasno .
A možno, že nám to na porade vysvetlí exminister. Ako to predošlá vláda myslela, s tým platením odvodov.
Parádne si to vymysleli.
nika.sum
13.09.12,06:42
mimotemy ked sa zamyslim nad slovko vyhra v tomto state - znamena to len 67% zlava z ceny a ak niekto nema tych 33% tak kopec starosti tusim....
Zita5
13.09.12,06:58
Minule dávali v TV, jedna mamička na materskej vyhrala auto a bola celá z toho preč....že dostáva tuším len RP a že ona to auto bude musieť predať , lebo nemá peniaze ......to čo je toto od štátu ...fakt už nás idú zodrať ?
bigjohnquido
13.09.12,07:47
9.9.2012 správy na Mrkz o 19,00 hodine, daň z výhry si riadne zaplatila v DP (samozrejme pri takejto velkej výhre ťa upozorní aj zadávateľ súťaže na to, lebo on ťa okamžite hlásí na príslušný DÚ).....samozrejme o zákone platného od 1.1.2011 nik nevedel, prišlo jej RZZP z Dôvery......no a môže si to akurát "hodiť".....niekto so povie : môže ho predať, ale dostane málo, má už niečo najazdené, dnes sa autá predávajú veľmi zle a ťažko.....daň zaplatila z ceny auta ako jej udal na doklady zadávateľ súťaže a tak isto aj ZP, takže ďalšia strata pri predaji
Kaja.K
11.10.12,20:59
Ľudenkovia ahojte,
tak mám k tomuto vyjadrenie z drsr, je potrebné podať si dodatočné daňové priznanie za tento rok ;-)
Xanti
11.10.12,21:04
Ľudenkovia ahojte,
tak mám k tomuto vyjadrenie z drsr, je potrebné podať si dodatočné daňové priznanie za tento rok ;-)No mohla by si to vyjadrenie sem prilepiť ...
Katy a R
11.10.12,21:28
- určite DDP za tento rok ??????
bigjohnquido
23.10.12,15:59
no, kde si s tým vyjadrením ? halóoo !
VÍNO NITRA
24.10.12,12:15
Kaja.K, daj "ľudenkom" vyjadrenie z d.r.s.r. Aj mňa to zaujíma. Ďakujem.
VÍNO NITRA
07.11.12,14:29
Kaja.K., pridaj to vyjadrenie z d.r.s.r., chceme sa poučiť viacerí. Ďakujem.
Laura1
10.12.12,15:33
Nezamestnaná mamička po rodičovskej dovolenke - pri výhre auta, suma 18.000,- €.
zaplatí:

- inak je poistenec štátu - teraz zaplatí do ZP 14% (2.520,-€)
- odrátam odpočítateľnú položku 3.644,- eur
Daň z príjmu zaplatí zo sumy: 18.000-2520-3644=11.816,- t.j. 2.245,- €

Dobre počítam? - pokiaľ viem,p odpora ÚPSVaR z sa do príjmov nezaráta. (alebo áno?)

Ďakujem za pomoc.
Xanti
10.12.12,15:48
Laura1 (http://www.porada.sk/member.php?u=4042)
zle rátaš, mamička pri výhre nemá nárok na odpočitateľnú položku ... zdanuje sa všetko.
marjankaj
10.12.12,15:49
Nezamestnaná mamička po rodičovskej dovolenke - pri výhre auta, suma 18.000,- €.
zaplatí:

- inak je poistenec štátu - teraz zaplatí do ZP 14% (2.520,-€)
- odrátam odpočítateľnú položku 3.644,- eur
Daň z príjmu zaplatí zo sumy: 18.000-2520-3644=11.816,- t.j. 2.245,- €

Dobre počítam? - pokiaľ viem,p odpora ÚPSVaR z sa do príjmov nezaráta. (alebo áno?)

Ďakujem za pomoc.
Nie.
Do 31.3.2013 zaplatíš daň z príjmu 19% z 18000=3420 €
A potom ti príde ročné zúčtovanie zo zdravotnej poisťovne v sume 14% z 18000 =2520 €. Niekedy v septembri 2013.:eek:
Pekná výhra.:mee:
Ešte že to auto sa dá predať. Horšie by bolo, keby si vyhrala zájazd okolo sveta.:eek:

Ak by si tých 2520 € ZP, zaplatila teraz asi by si sa musela dohodnúť so zdravotnou poisťovňou, aby to správne priradili, tak by si tú sumu mohla dať do výdavkov. Ale musela by si to zaplatiť do konca tohto roku.
marjankaj
10.12.12,16:04
:confused:Najväčší paradox je, že nezamestnaný musí zaplatiť 14% z výhry zdravotnej poisťovni a podnikateľ, ktorý si platí do zdravotnej poisťovne maximum, tak ten neplatí nič.:eek: Ten 2520 € ušetrí.
Ale toto je výmysel ešte predchádzajúcej vlády.:eek:
Laura1
10.12.12,16:07
Ďakujem za odpovede- počítame, lebo mamička uvažuje, že výhru si nepreberie.
marjankaj
10.12.12,16:12
Ďakujem za odpovede- počítame, lebo mamička uvažuje, že výhru si nepreberie.
Zahodí 12000 €:eek:
Xanti
10.12.12,16:15
Ďakujem za odpovede- počítame, lebo mamička uvažuje, že výhru si nepreberie.
Ved nech preberie, auto predá, nechá peniaze bokom na daň a odvody do ZP. A zvyšok má pre seba.
Laura1
10.12.12,16:16
Ďakujem, uvidím, ako sa rozhodne.
marjankaj
10.12.12,16:19
Ďakujem, uvidím, ako sa rozhodne.
Ak by predala aj za 10000 €, tak jej ešte zostane 4000 €.
marjankaj
10.12.12,16:23
Prípadne ak sa dá posuň tú výhru do roku 2013. Získaš čas.
Dáša_
10.12.12,16:32
Ak by predala aj za 10000 €, tak jej ešte zostane 4000 €.

asi to už moc zacyklujem, ale nebude v tom prípade platiť aj daň z predaja???????
marjankaj
10.12.12,16:35
asi to už moc zacyklujem, ale nebude v tom prípade platiť aj daň z predaja???????
Nie nebude. §9/1c
Laura1
10.12.12,18:55
Ak by sa podarilo posunúť výhru do 2013, daň z príjmu by zaplatila až v marci 2014 - /predpoklad je, v marci 2013 sa zamestná/. Odvody do zdravotnej po ročnom zúčtovaní niekedy v sept. 2014.
Myslím si, že to by šlo...

Zajtra sa s ňou porozprávam.

Pekný večer,
Alžbeta
AdaMtiM
27.02.13,13:41
9.9.2012 správy na Mrkz o 19,00 hodine, daň z výhry si riadne zaplatila v DP (samozrejme pri takejto velkej výhre ťa upozorní aj zadávateľ súťaže na to, lebo on ťa okamžite hlásí na príslušný DÚ).....samozrejme o zákone platného od 1.1.2011 nik nevedel, prišlo jej RZZP z Dôvery......no a môže si to akurát "hodiť".....niekto so povie : môže ho predať, ale dostane málo, má už niečo najazdené, dnes sa autá predávajú veľmi zle a ťažko.....daň zaplatila z ceny auta ako jej udal na doklady zadávateľ súťaže a tak isto aj ZP, takže ďalšia strata pri predaji

Na základe akého zákona má zadávateľ súťaže povinnosť nahlasovať výhercov súťaží na daňový úrad? Pošle oznámenie o výhre výhercovi kde ho upozorní, že on sám je povinný výhru zdaniť. Ale zároveň výhercov nahlasuje na DÚ?
AdaMtiM
01.03.13,07:13
nikto nevie ktorý § a zákon hovorí o tom nahlasovaní výhercu na DU?
moska
01.03.13,08:09
je to v zákone o dani z príjmu. § neviem, ale je to tzv. bonzovací paragraf, lebo je povinnosťou subjektu nahlásiť osoby, ktorým bola poskytnutá platba nad určitú sumu. Kedysi to bolo nad 20000 SK za rok, potom 100000Sk, teraz neviem.
Ak niekto vie presne, nech napíše.
AdaMtiM
04.03.13,07:07
No ale ten hovorí iba o platbe - ak bola výhra finančná - ale tú zdaňuje vyhlasovať súťaže. Tu bola výhra nepeňažná - vecná a tú má povinnosť zdaniť výherca a vyhlasovateľ súťaže ho na to musí upozorniť. Ide mi o to, či ešte okrem bonzáckeho § rieši vyhlasovateľa súťaže nejaký iný zákon... vďaka
wonderka39
16.03.13,16:55
Prosím tiež o pomoc pri daňovom priznaní typ B.

V roku 2012 som vyhrala televízor v hodnote 591,54 € + mala som príjmy zo závislej činnosti v celkovej výške 1741,58 €.
Mám dve deti.

Chcem sa teda opýtať:
1. predpokladám, že mám nárok na daňový bonus, keďže celkový môj príjem (výhra + príjmy zo závislej činnosti) boli 2 333,12 €.
2. keď vypisujem DP mám si ponížiť sumu výhry o 165,97 € (oslobodený príjem) a teda ako príjem si uvediem 425,57 € a z tejto sumy si vyrátam 40 % paušálne výdavky?

Rozmýšľam správne?

Prosím pomôžte mi s tým. Lebo som nejaká zmagorená z toho. Díky
veronikasad
16.03.13,17:52
Prosím tiež o pomoc pri daňovom priznaní typ B.

V roku 2012 som vyhrala televízor v hodnote 591,54 € + mala som príjmy zo závislej činnosti v celkovej výške 1741,58 €.
Mám dve deti.

Chcem sa teda opýtať:
1. predpokladám, že mám nárok na daňový bonus, keďže celkový môj príjem (výhra + príjmy zo závislej činnosti) boli 2 333,12 €.
2. keď vypisujem DP mám si ponížiť sumu výhry o 165,97 € (oslobodený príjem) a teda ako príjem si uvediem 425,57 € a z tejto sumy si vyrátam 40 % paušálne výdavky?

Rozmýšľam správne?

Prosím pomôžte mi s tým. Lebo som nejaká zmagorená z toho. Díky
1. Ak si si neuplatňovala DB u zamestnávatela v mesiacoch kedy ti naň vznikol nárok, v DP ti nárok na DB nevznikol. Tvoj príjem zo závislej činnosti nedosiahol 6-násobok min.mzdy.

2. Príjem z výhry je príjmom podľa § 8, neodpočítavaš sumu 165,97. Zdaňuje sa celá suma, nevzťahuje sa na ňu odpočet NČZD. Okrem dane počítaj aj s nedoplatkom na zdr.poistenie - 14 % z výhrym ktoré musíš uhradiť po vypracovaní RZZP prísl. zdr.poisťovňou.
Kaja.K
20.04.13,13:37
Ahojte,
od mojej poslednej odpovede som tu nebola, priznám sa, že na poradu nemám čas, iba keď už si naozaj neviem rady, tak skúšam všelikde, aj tu. Čítam, že ste chceli to vyjadrenie, neviem, ako sem vložiť súbor, prišlo mi to normálne vo worde, preto iba kopírujem text:


• •
KC FO
Odbor služieb pre verejnosť
Odd. poskytovania informácií
jozef.duris@financnasprava.sk
• •


Váš list číslo/zo dňa Naše číslo Vybavuje/linka Banská Bystrica
ID 1551 1020601/1/1197801/2012 Ing. Marcela Prajová 04.10.2012


Vec: Stanovisko k uplatňovaniu poistného na zdravotné poistenie ako výdavku na dosiahnutie príjmu podľa § 8 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon o dani z príjmov) – ID 1551.

K Vášmu dopytu ID 1551 vo veci uplatňovania poistného na zdravotné poistenie ako výdavku na dosiahnutie príjmu podľa § 8 zákona o dani z príjmov Vám na základe stanoviska MF SR číslo MF/22578/2012-721 zo dňa 02.10.2012 zasielame nasledovnú odpoveď:

Z Vášho dopytu vyplýva, že daňovník podal za zdaňovacie obdobie roku 2011 daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ B, v ktorom uviedol príjmy zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov a ostatné príjmy – nepeňažnú výhru (osobný automobil) podľa § 8 zákona o dani z príjmov. Zdravotná poisťovňa daňovníkovi vykonala ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a vyčíslila mu z titulu poberania príjmov podľa § 8 zákona o dani z príjmov nedoplatok vo výške xxx €. Pýtate sa, či je zaplatený nedoplatok výdavkom na dosiahnutie príjmov podľa § 8 ods. 1 písm. i) a j) zákona o dani z príjmov. Ak áno, v ktorom zdaňovacom období si daňovník predmetný výdavok pri vyčíslení základu dane uplatní.

V súlade s ustanoveniami zákona č. 580/2004 Z.z. o zdravotnom poistení v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon o zdravotnom poistení) sa s účinnosťou od 01.01.2011 povinne platí poistné na zdravotné poistenie aj zo zdaniteľných príjmov zahŕňaných medzi ostatné príjmy podľa § 8 zákona o dani z príjmov. Toto poistné sa platí až v nasledujúcom zdaňovacom období na základe ročného zúčtovania zdravotného poistenia vykonávaného príslušnou zdravotnou poisťovňou z podaného daňového priznania za predchádzajúce zdaňovacie obdobie (v roku 2012 z podaného daňového priznania za rok 2011). Zaplatené poistné je uznaným výdavkom, nakoľko sa platí povinne podľa zákona o zdravotnom poistení. Keďže ide o povinne platené poistné, ktoré sa platí až v zdaňovacom období, v ktorom už daňovník príjem, s ktorým platenie poistného súvisí nepoberá, daňovník si tento výdavok uplatní v dodatočnom daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom mu príjem plynul.


Ing. Silvia Jambrichová
vedúca oddelenia metodiky dane
z príjmov a účtovníctva