Kejt
21.08.12,19:16
Dobrý deň chcela by som sa opýtať na uplatnenie DPH-vstup

mám kúpno-predajnú zmluvu kde je napísana predajná cena podniku 5.000,-s DPH,/nie tam samostatne vyčíslená DPH,môžem si ju vypočítať ručne a uplatniť si DPH na vstupe vo výške 833,33 ?:eek:
betka
22.08.12,07:04
§ 22
Základ dane pri dodaní tovaru a služby



(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby, zníženú o daň. Do základu dane sa zahŕňa aj dotácia alebo príspevok, ktorý dodávateľ prijal alebo má prijať k cene tovaru alebo služby.


(7) Pri dodaní tovarov a dodaní služieb v rámci predaja podniku alebo časti podniku tvoriacej samostatnú organizačnú zložku4) sa základ dane určí na základe dohodnutej ceny vzťahujúcej sa na jednotlivý prevádzaný hmotný majetok a nehmotný majetok a jednotlivé iné majetkovo využiteľné hodnoty.Pri predaji podniku alebo časti podniku tvoriacej samostatnú organizačnú zložku 4) sa základ dane určí na základe dohodnutej ceny vzťahujúcej sa na prevádzaný hmotný a nehmotný majetok. Základ dane sa nemôže znížiť o záväzky, ktoré prechádzajú na kupujúceho.
kubkokubko
27.09.12,12:19
Poradaci moji mudri, mam problem a potrebujem poradit. Kupili sme auto z ciech do firmy, obe strany platci DPH, my uctujeme JU. Je mozne zaradit toto auto do uctovnictva na zaklade kupno predajnej zmluvy v ktorej je napisane, ze predavajuci prevzal peniaze, datum a suma? Predavajuci tvrdi, ze to staci. Ja tvrdim, ze potrebujeme fakturu a PPD. Stacila by aj zmluva ako doklad k samozdaneniu? Dakujem za vase odpovede
Rozalka
27.09.12,12:32
Poradaci moji mudri, mam problem a potrebujem poradit. Kupili sme auto z ciech do firmy, obe strany platci DPH, my uctujeme JU. Je mozne zaradit toto auto do uctovnictva na zaklade kupno predajnej zmluvy v ktorej je napisane, ze predavajuci prevzal peniaze, datum a suma? Predavajuci tvrdi, ze to staci. Ja tvrdim, ze potrebujeme fakturu a PPD. Stacila by aj zmluva ako doklad k samozdaneniu? Dakujem za vase odpovede

Ak má všetky náležitosti, ktoré predpisuje ZDPH, potom je úplne jedno, či sa to volá "Faktúra" alebo "Kúpna zmluva".
K úhrade treba PPD.
kubkokubko
27.09.12,13:14
Dakujem za odpoved, velmi si mi pomohla.
kubkokubko
27.09.12,13:29
Mozem este otazku? Akurat som dovolala s predajcom, ze potrebujeme aj PPD, ze nestaci aby som mala na zmluve napisane, ze kupujuci zaplatil kupnu cenu..... dna..... predávajúcemu a on mi povedal, ze si mam urobit VPD, alebo interny doklad. Ze napriklad v nemecku pri kupe auta nedavaju ziaden PPD, len fakturu alebo zmluvu. Alebo stacila by mi faktura a namiesto PPD kupna zmluva, na ktorej je napisana daná veta o zaplateni peňazí a ja si len urobim VPD, obstalo by do pred DU pri samozdaneni a danovou kontrolou? Dakujem za vas cas