formula1000
22.08.12,09:19
Zamienala som si kuny za eurá a banka mi dala o 50 € viac. Môžem mať z toho problém, keď to hneď nevrátim, nakoľko som odcestovaná.
Ďakujem
truch
22.08.12,07:23
Kontaktuj svoju banku a informuj ich o probléme. Pracovníčka, ktorá chybu urobila bude určite rada:)
Letko
22.08.12,07:25
Problém ty osobne mať nebudeš ak ťa banka nekontaktovala.
Horšie je to so zamestnancom, kde môžu nastať tieto situácie:
1. zamestnanec doložil zo svojich a nikto iný okrem neho o tom nevie
2. zamestnanec dostal zápis do svojich osobných záznamov a aj tak to potom pôjde z jeho mzdy
Ak vrátiš peniaze bez toho, aby ťa kontaktovali môžu nastať tieto situácie:
1. donesieš peniaze, zamestnanec bude šťastný (teda ak to povieš len jemu a on ich dal zo svojich bez oznámenia o schodku)
2. donesieš peniaze a zamestnanec bude šťastný, že to nakoniec nemusí platiť zo svojich, zápis mu však ostane
Ak vrátiš peniaze na základe telefonátu:
- zamestnanec bude šťastný, že to nakoniec nemusí platiť zo svojich, zápis mu však ostane

Odporúčam prísť rovno za zamestnancom, ktorý ti peniaze menil a povedz mu, že ti vydal o 50€ viac a postup už nechaj naňho.
JAJA11
22.08.12,07:41
mne sa stalo, že mi na knižku pripísali o 1000 Skk viac .... ja som na to prišla asi po týždni... v tej banke pracoval aj môj brat, tak som mu to hovorila a kázala som mu aby to nejak vyriešil.... zarazilo ma, keď mi povedal, že tá pracovníčka si išla akože vymeniť peniaze ku kolegyni a tá ju nekontrolovala a zobrala si od nej tú chýbajúcu tisícku :eek:
ani neviete, ako mi tá pani potom ďakovala, pretože som jej nielen vrátila 1000, ale prezradila som, že nie ona bola neporiadna, ale jej kolegyňa... myslím, že druhýkrát už pri zámene peňazí s kolegyňami si dáva pozor... :rolleyes:
formula1000
22.08.12,08:07
áno, ale kontaktovať ma môžu na telefon, ktorý mám na slovensku vypnutý. však keď prídem, tak si nájdem hádam sms.
formula1000
22.08.12,08:07
áno, ale kontaktovať ma môžu na telefon, ktorý mám na slovensku vypnutý. však keď prídem, tak si nájdem hádam sms.
JAJA11
22.08.12,08:11
áno, ale kontaktovať ma môžu na telefon, ktorý mám na slovensku vypnutý. však keď prídem, tak si nájdem hádam sms.


podľa čoho budú vedieť, že práve vám vyplatili viac? majú k tomu nejaký doklad?
formula1000
22.08.12,08:13
podľa čoho budú vedieť, že práve vám vyplatili viac? majú k tomu nejaký doklad?


však to sa tam vždy niečo podpisuje, nejaké potvrdenie, aj občiansky sa dáva.
mattto
22.08.12,08:24
išlo by o zatajenie veci podľa §236 TZ, ak by hodnota veci bola vyššia než 266 EUR, keďže išlo o 50 EUR, jedná sa o priestupok proti majetku. Banka asi nemá reálnu šancu zistiť, kedy došlo k manku na pokladni.

na jednej strane sú banky zdieračské organizácie, ktoré šklbú klientov, na druhej strane v banke pracuje reálny bežný človek, možno ženská s deckami, ktorý je rád, že má prácu a tým, že akože obabreš banku, banku neobabreš, lebo banka sa chráni zodpovednosťami na mankách a zaplatí to jej pracovník.

tých 50 EUR podľa mňa nestojí za to a ja na tvojom mieste by som si pozrel meno pokladníčky na papieri a išiel ju do banky pohľadať
JAJA11
22.08.12,08:26
však to sa tam vždy niečo podpisuje, nejaké potvrdenie, aj občiansky sa dáva.

hej, čiže spravili chybu na doklade.... ja sa to pýtam preto, že v mojom prípade mi pripísali na knižku o 1 000 Skk viac ako som im ja dala.... mne nemali ako dokázať, že som to bola zrovna ja....
formula1000
22.08.12,08:31
no len kedy to stihnem, aby ma nenaháňala polícia, keď sa vrátim na Slovensko.
JAJA11
22.08.12,08:34
a nemôže to vybaviť niekto iný? poprosiť niekoho známeho, aby to vyriešil...
misomiso
22.08.12,08:35
Moj znamy si vsimol, ze mu vydala unavena pracovnicka vecer v banke o 5.000 Sk viac a bol odmeneny firemnym budikom :) (budik s logom banky)
formula1000
22.08.12,08:40
teoreticky áno, ale či to bude aj prakticky, z mojich známych som asi najpocitvejšia a či sa tie peniaze dostanú, kam majú o tom pochybujem.
jaj, človek ani neurobí chybu a musí sa báť, že z toho vznikne trestné stíhanie. aj moja chyba, mala som si to hneď skontrolovať, môj večný problém
mattto
22.08.12,08:42
teoreticky áno, ale či to bude aj prakticky, z mojich známych som asi najpocitvejšia a či sa tie peniaze dostanú, kam majú o tom pochybujem.
jaj, človek ani neurobí chybu a musí sa báť, že z toho vznikne trestné stíhanie. aj moja chyba, mala som si to hneď skontrolovať, môj večný problém

čítaš príspevky, čo ti ľudia píšu? trestný čin to nie je. Nedramatizuj, užívaj si dovolenku, keď prídeš, veci dáš do poriadku
formula1000
22.08.12,08:44
pardon, dramatizovanie majú ženy v povahe :-))
JAJA11
22.08.12,08:45
ja som dostala šálku s logom banky :-)
formula1000
22.08.12,08:48
dúfam, že mi teraz vyvolávajú a ja sa idem čvachtať na pláž, tak teda kým prídem, snáď z toho nevznikne veľký problémy
mattto
22.08.12,08:54
dúfam, že mi teraz vyvolávajú a ja sa idem čvachtať na pláž, tak teda kým prídem, snáď z toho nevznikne veľký problémy

áno, už mal Kaliňák mimoriadnu tlačovku, kto by riešil Karola Mella, keď tu máme teba :D
Letko
22.08.12,08:55
podľa čoho budú vedieť, že práve vám vyplatili viac? majú k tomu nejaký doklad?

Majú mincovku a tiež aj kamery. Mne sa to tiež niekoľko-krát podarilo a peniaze sa "našli". Raz som mal klienta, ktorého sme museli volať asi 3x, lebo stále sme mu dali menej alebo viac. Ale často sa to nestáva.
formula1000
22.08.12,09:08
lenže mne sa nedovolajú, až o 10 dní
formula1000
22.08.12,09:09
:-)) dobréééééé, dvaja najstíhanejší