Dašena O.
22.08.12,09:24
Prosím o radu - v r. 2011 firma nakupovala materiál v Čechách na faktúru, kde bola vyčíslená aj česká DPH. Teraz si chceme žiadať DU o vrátenie zaplatenej DPH v zahraničí. Vypisujeme žiadosť o vrátenie DPH, ale máme s tým trochu problém. Vie niekto prosím pomôcť? Treba naskanovať faktúry a dať ich do prílohy?
A tiež rakúska firma nám vystavila faktúru s dph za:poplatky za preclenie a špedíciu - môžme si žiadať o vrátenie tejto dph od DU Bratislava? /nenašli sme v žiadosti takýto kod/. Ďakujem
tictac7
22.08.12,07:46
....na vrátenie DPH zo zahraničia potrebuješ ZEP. Žiadaš priamo z DÚ tohoktorého štátu na základe ich podmienok (napr. minimálna výška sumy, o ktorú môžeš žiadať)
Dašena O.
22.08.12,07:58
ZEP mám, len neviem či to môžem žiadať cez DU Bratislava, a či môžem žiadať aj o vrátenie DPH z poplatkov z preclenie, keďže v žiadosti mi na to nesedí žiadny kod
Dašena O.
22.08.12,08:17
Prosím, vie niekto poradiť? je to asi blbá otázka, ale už mám v tom chaos,ďakujem
emma01
22.08.12,10:31
Do Česka treba doklady zoskenovať, aj keď jednotlivý doklad nepresiahne limit základu dane 1000 €, alebo pri kúpe PHL 250 €. Mám to overené na českom DÚ.
Ak ti nesedí žiadny kód, tak použi kód 10 - iné a do kolónky voľný popis tovaru alebo služby, v jazyku daného štátu napíš o čo sa jedná.