KMT K
22.08.12,09:31
prezradí mi niekto aktuálny postup v prípade, ak firme umrie v zahraničí zamestnanec? hlavne ako dostať telo na Slovensko?:mee:
Stanislav 1975
22.08.12,07:33
prezradí mi niekto aktuálny postup v prípade, ak firme umrie v zahraničí zamestnanec? hlavne ako dostať telo na Slovensko?:mee:
predpokladám, že máte ako firma uzavreté poistenie pre pobyt zamestnancov v zahraničí- prevoz tela zabezpečí asistenčná služba...
willma
22.08.12,07:40
no ak sa jedná o prípad preberaný aj na FB tak tam nie je veru žiadna poistka ako som čítala.
veronikasad
22.08.12,07:44
prezradí mi niekto aktuálny postup v prípade, ak firme umrie v zahraničí zamestnanec? hlavne ako dostať telo na Slovensko?:mee:
Pozri § 27 Zákona o cestovných náhradách


§ 27
Preprava telesných pozostatkov a osobných vecí

(1) Zamestnávateľ zabezpečí a uhradí v prípade smrti zamestnanca prepravu telesných pozostatkov zomrelého a jeho osobných vecí na územie Slovenskej republiky.

(2) V prípade smrti manžela a dieťaťa zamestnávateľ zabezpečí a uhradí prepravu telesných pozostatkov a ich osobných vecí na územie Slovenskej republiky.
Tweety
22.08.12,07:46
Pozri § 27 Zákona o cestovných náhradách


§ 27
Preprava telesných pozostatkov a osobných vecí

(1) Zamestnávateľ zabezpečí a uhradí v prípade smrti zamestnanca prepravu telesných pozostatkov zomrelého a jeho osobných vecí na územie Slovenskej republiky.

(2) V prípade smrti manžela a dieťaťa zamestnávateľ zabezpečí a uhradí prepravu telesných pozostatkov a ich osobných vecí na územie Slovenskej republiky.


Doplním, tento postup je len v prípade, ak tam bol na ZPC.
veronikasad
22.08.12,07:47
tictac7
22.08.12,07:57
...bežné u 99,9% firiem....
ilona
22.08.12,08:24
Mali sme takýto prípad, zavolali sme na veľvyslanectvo krajiny, dali nám číslo na pracovníčku ktorá to bude mať na starosti a ona to vlastne vybavila všetko za nás. Ohľadom všetkého nám písala mail, posielala prílohy ktoré k tomu boli treba aby sme sa sami rozhodli či napr. ho tam spopolniť,alebo prevoz tela, ponúkla nám pohrebnú službu ktorú sme si mohli vybrať- boli tam cenové rozdiely a pod. Po dvoch mesiacoch poslali urnu, museli byť vyplatené všetky poplatky. Určite to nie je rovnaké v každej krajine, ale takto sme postupovali v Irsku.