Darussia
22.08.12,15:52
Dobrý deň. som v novej práci a máme problém, či som dobre zaradená do platovej stupnice.
Mám odrobených v školstve 25(necelých) rokov. Mám 1.a 2. kvalifikačnú skúšku. V r. 2008 -PaedDr.
Vlastne od 1.1.2012 máme zvýšený plat za PaedDr. Mohol by mi niekto poradiťaký plat by som mala mať? veľmi mi pomôžete. Ďakujem.
brontosaurus
22.08.12,19:05
Neuvádzate podrobnosti o tom, na akej pozícii pracujete a či tie atestácie (kvalifikačné skúšky) ktoré ste vykonali, sú vykonané v tej oblasti ktorej sa venujete, alebo z predmetov ktoré učíte.
Ale aj tak si myslím že tu nie je čo riešiť. Ak máte vykonanú II. atestáciu v odbore ktorému sa venujete, alebo v predmete ktorý učíte, tak ste zaradená do 12. platovej triedy. Aj keby ste mali desať titulov, tak vám to nepomôže, vyššie ako do 12. platovej triedy ísť nemôžete. Zákon presne vymedzuje, do ktorej platovej triedy máte byť zaradená.
Ešte je možné zvýšiť plat získavaním kreditov, ale ak ste už v 12 platovej triede, tak si môžete ešte polepšiť 12% k platu za získané kredity.
Aký budete mať plat neviem, lebo neuvádzate dĺžku praxe, triednictvo, kredity a pod., takže bez toho sa nedá povedať aký máte mať plat.