agip2
22.08.12,19:07
Zdravím všetkých, potreboval by som poradiť s jedným problémom nad ktorým si lámem hlavu už nejaký čas. Potreboval by som v tomto dokumente, pomocou podmieneného formatovania urobiť tak, aby mi jo jednotlivé trojice buniek farebne zvýrazňovalo následovne: Dátum pod menom nesmie byť starší ako tri mesiace. Takže ja potrebujem aby sa mi daná trojica buniek farebne odlíšila napr. 5 dni pred vypršaním termínu a potom ináč odlišila po uplinuti troj mesačnej lehoty. Za všetky rady vopred ďakujem, veľmi mi to pomôže...
agip2
06.10.12,21:09
Takže nepomôže mi nikto?? :mee:
Chobot
07.10.12,00:02
Zdravím všetkých, potreboval by som poradiť s jedným problémom nad ktorým si lámem hlavu už nejaký čas. Potreboval by som v tomto dokumente, pomocou podmieneného formatovania urobiť tak, aby mi jo jednotlivé trojice buniek farebne zvýrazňovalo následovne: Dátum pod menom nesmie byť starší ako tri mesiace. Takže ja potrebujem aby sa mi daná trojica buniek farebne odlíšila napr. 5 dni pred vypršaním termínu a potom ináč odlišila po uplinuti troj mesačnej lehoty. Za všetky rady vopred ďakujem, veľmi mi to pomôže...

Nie je to až tak zložité. Neviem, čo znamenajú tie čisla v tvojom spodnom riadku, ale predpokladám, že to nemá nič spoločné s dátumom. V prvom rade som si vytvoril jeden pomocný riadok, kde sa vypočíta počet dní do konca termínu, resp. od uplynutia termínu (znamienkom -). Potom na základe údaju v tejto bunke sa podmienene formátujú ostatné bunky daného stĺpca a to tak, že ak hodnota v tej bunke je menšia alebo rovná ako 5, tak sú bunky červené. Ak je hodnota menšia ako 0, tak sú bunky čierne a písmo je biele prečiarknuté.

V tej tretej tabuľke som ten pomocný riadok schoval, ale keď zmeníš dátum, tak to funguje.

Pozri si tie vzorce a podmienené formátovanie, ak ti to nebude jasné, spýtaj sa.
PaloPa
07.10.12,09:17
Dá sa i bez pomocného riadku, viď prílohu.

P.