nickush3
23.08.12,06:23
Príjemný dobrý deň,
pevne verím, že tu koluje už kopec otázok okolo RZZP, ale keďže som v tejto oblasti úplný nováčiť prosím o pomoc :)

Zo ZP nám prišiel Výkaz o nedoplatkoch a akosi netuším ako tento nedoplatok nahodiť do MRP. Zamestnancovi nedoplatok zadám do 705 ako Nedoplatky RZZP- to sa mu klasicky odráta z výplaty. Väčší problém mám ale s nedoplatkom organizácie-zamestnávateľa.

Viete mi prosím niekto poradiť, ako to mám urobiť? Veľmi veľmi a ešte raz veľmi pekne ďakujem za každú radu :)
Mila123
23.08.12,05:26
mám to chápať, že chceš aby ti v mzdovej štatistike vykazovalo mzdový program MRP nedoplatok zamestnávateľa na ZP z RZZP?
nickush3
23.08.12,05:41
No dajme tomu. Ide o to, ze mám v ruke Výkaz nedoplatkov a netuším čo s ním. :-/
Mila123
23.08.12,11:27
tak teda.....
zamestnancovi zrazíš nedoplatok....
a za zamestnávateľa pošleš príslušnej ZP nedoplatok na účet.....rozhodnutie pripojíš medzi ID.....

alebo ak by si to chcela do miezd dostať, aby ti to vykazovalo.....tak zavolaj do MRP.......
nickush3
24.08.12,03:03
Ďakujem veľmi pekne :)
matka7
20.09.12,15:43
do miezd v mrp sa nedoplatok zamestnavatela zapracovat neda.
nedoplatok zamestnanca zaratas v mrp do polozky 500 (nedoplatok), preplatok do polozky 217.
v sumarizacii budes mat zobrazene iba vysledky zamestnanca.
do prikazu na uhradu (ak potrebujes rzzp mat na prikaze spolu so mzdami) mozes doplnit polozky manualne (celkovy vysledok rzzp zamestnavatela /jedna poistovna = jedna suma).
vysledok zamestnavatela zauctujes internym dokladom 524/336a.
mrp moznost spracovat rzzp za 2011 inak neponuka.
Mila123
20.09.12,16:11
prečo aj preplatok? keď z preplatku ZP zráža zrážkovú daŃ? a ten preplatok vracia späť ZP, nie zamestnávateľ....
nickush3
24.09.12,07:50
..nedoplatok za zamestnanca je MRP pod 705, tam som to aj nahodila...ibaze sa mi z toho stiahla aj dan.....ale pokial viem, tak by sa mi to nemalo zdanovat(myslim ten nedoplatok,ci?) Urobila som to takto kvoli prehladnosti a ked tu dan budem riesit pri RZD...