Barboretta
20.02.06,08:49
Dobrý deň,
poterbovala by som poradiť. Mám zamestnankynu, ktorá ukončuje materskú dovolenku a prechádza na rodičovskú dovolenku.
Či je treba nahlásiť prechod aj do zdravotnej poisťovne a ako. :confused:
cepeva
20.02.06,08:46
Dobrý deň,
poterbovala by som poradiť. Mám zamestnankynu, ktorá ukončuje materskú dovolenku a prechádza na rodičovskú dovolenku.
Či je treba nahlásiť prechod aj do zdravotnej poisťovne a ako. :confused:
Ahoj,
vo Vseobecnej ZP je to tak, ze by si mala dat na hromadne oznamenie ukoncenie kodu 19 - osoba poberajuca materske a zacatie kodu 06 - osoba na rodicovskom prispevku.
Niektore poistovne toto nemaju v tlacivach riesene, tak pokial je z takejto poistovne riesila by som to sprievodnym listom.

Ale zaujimalo by ma, co si o tom myslia aj ini.
Barboretta
20.02.06,11:07
Ďakujem veľmi pekne.
Barboretta
20.02.06,11:18
A potom napr. v takej Spoločnej ZP je to ako... Tam nemajú rozdelenú materskú a rodičovskú. Je tam iba jeden kod 321- zamestnanec-čerpanie materskej dovolenky. A ako je to tam s tym prechodom?
cepeva
21.02.06,07:50
V Socialnej poistovni, ak sa nemylim, by to malo byt tak, ze ak ti zamestnanec nastupuje na matersku dovolenku - davas zmenu. Pri prechode na rodicovsku dovolenku - davas prerusenie. Je to (myslim) od septembra minuleho roku.
ucetni_fantozzi
01.06.07,07:08
mam tiez takuto otazku - je tu niekto, kto vie s istotou poradit, ake kroky vo vztahu k poistovniam vykonat pri prechode zamestnanca z materskej na rodicovsku dovolenku?
Tweety
01.06.07,07:14
Oznámiť do SP cez RLFO ukončenie zmeny-MD a začiatok prerušenia RD.
ivab
01.06.07,07:27
Takže do ZP zahlásiť zmenu cez hromadné oznámenie, kódy sú v poučení.

SP 3x RLFO:
1. prerušenie - dôvod 6 - dátum zániku prerušenia deň pred nástupom na materskú
2. zmena - dátum skončenia RD - ten istý deň
3. zmena - dátum začiatku RD - nasledujúci deň, teda deň nástupu na MD
Tweety
01.06.07,07:38
Takže do ZP zahlásiť zmenu cez hromadné oznámenie, kódy sú v poučení.

SP 3x RLFO:
1. prerušenie - dôvod 6 - dátum zániku prerušenia deň pred nástupom na materskú
2. zmena - dátum skončenia RD - ten istý deň
3. zmena - dátum začiatku RD - nasledujúci deň, teda deň nástupu na MD

Do ZP cez Oznámenie zamestnáv..., nájdeš ho na stráne ZP-nie je to hromadné oznámenie
Do SP RLFO: ukončenie zmeny- ukončenie MD- deň ukončenia napr. 31.5.
začiatok prerušenie kód 6- nástup na RD-dátum nástupu na RD napr. 1.6.
Doplník link na tlačivo: http://www.dovera.sk/zam_tlacivaPrePlatitelovOznamenia.asp
ale pozor, každá poisťovňa má svoje.