Ada9
23.08.12,20:18
Zdravím Vás kolegovia, vie mi niekto poradiť, alebo napísať zrozumiteľný postup ako zaregistrovať sro na živnostenskom úrade - podať elektornický. Mám vlastný elektronický podpis a tak by som to rada využila a neplatila zbytočné poplatky na ŽU a tiež ak my viete poradiť postup odoslania elektronickej registrácie na obchodný register.
Všetky doklady k zápisu mám pripravené , odoslal mi ich vypísané právnik mailom. On nemá elektr.podpis tak by som musela platiť vyššie poplatky. Takže myslím si , že keď mám EP je škoda to nevyužiť. ďakujem za trpezlivosť
JUDr. Pavol Kollár
24.08.12,16:18
Na podanie so ZEP sú vydané príslušné formuláre, ktoré je potrebné vyplniť a zaslať. Ten právnik čo to robil by to mal presne vedieť ako postupovať. Neviem ako by som popísal presný postup podania so ZEP. Všetko je to na stránkach žrsr a orsr.
KEJKA
24.08.12,18:21
Zdravím Vás kolegovia, vie mi niekto poradiť, alebo napísať zrozumiteľný postup ako zaregistrovať sro na živnostenskom úrade - podať elektornický. Mám vlastný elektronický podpis a tak by som to rada využila a neplatila zbytočné poplatky na ŽU a tiež ak my viete poradiť postup odoslania elektronickej registrácie na obchodný register.
Všetky doklady k zápisu mám pripravené , odoslal mi ich vypísané právnik mailom. On nemá elektr.podpis tak by som musela platiť vyššie poplatky. Takže myslím si , že keď mám EP je škoda to nevyužiť. ďakujem za trpezlivosťEP ti nestačí, musíš mať ZEP, som si istá, že je v tom rozdiel, aj ked neviem vysvetliť aký. Dajme tomu, že máš ZEP.
ŽU - niekde tu na Porade je presne adresa ako sa máš preklikať na ŽU, ale tuším tiež cez portal gov, inak to nejde.
za voľnú živnosť nie je poplatok žiadny /pri elektronickom podaní/
a v tom je zadrhel, nestačí mať ZEP, ale ešte treba riešiť prístup na portal:
Musíš sa registrovať na portalgovsk, potom spísať notársku zápisnicu o tejto registrácii /min. 20EUR/
poslať - odovzdať na úrad vlády a až potom môžeš robiť podanie, ked ťa oni zaregistrujú - dostaneš vyrozumenie - cca 24 hod.
prihlásiš sa, nájdeš formulár, vyplníš, podpíšeš ZEPom, všetky prílohy, ktoré máš pripravené preklop do ZEPformy/podpíšeš, uložíš/
tieto ZEP-prílohy vložíš do formulára ako prílohy a odošleš na portál - oni to pridelia sudcovi a ak všetko je v poriadku, tak sa dočkáš zápisu. Predtým ti ešte príde výzva na úhradu 167 EUR, samozrejme, m musíš zaplatiť.
Economic
26.08.12,06:34
Zdravím Vás kolegovia, vie mi niekto poradiť, alebo napísať zrozumiteľný postup ako zaregistrovať sro na živnostenskom úrade - podať elektornický. Mám vlastný elektronický podpis a tak by som to rada využila a neplatila zbytočné poplatky na ŽU a tiež ak my viete poradiť postup odoslania elektronickej registrácie na obchodný register.
Všetky doklady k zápisu mám pripravené , odoslal mi ich vypísané právnik mailom. On nemá elektr.podpis tak by som musela platiť vyššie poplatky. Takže myslím si , že keď mám EP je škoda to nevyužiť. ďakujem za trpezlivosť

Aký máš EP ? Na podávanie musíš mať ZEP a všetko tak ako píše KEJKA.
Postup máš na stránke portálu verejnej správy na portalgove od a až po z.
Pokiaľ nemáš ZEP, pre jedno elektronické podanie sa ti to neoplatí. To skôr využiť službu niekoho z nás, kto ti to podá elektronicky a môžeš tak isto ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
Ada9
27.08.12,05:32
Mám ZEP, ktorým podávam dokumenty na DU. Ak by som využila služby niekoho z Vás koľko by ma stálo podanie ŽU a Obch.register - kompletne.
andreaS
27.08.12,05:56
a doplnim, ze treba mat zakupeny program Qsign, kt. sa podpisuju prilohy, kt. sa prikladaju ci uz pri elektronickej komunikacii so ZRSR alebo ORSR.
Ada9
27.08.12,06:11
kde je možne túto aplikácia zakúpiť?
Economic
27.08.12,06:13
Spoločnosť ARDACO Bratislava
Ada9
27.08.12,08:57
Ja som ti asi slepá, fakt som to nikde nenašla, je to veľká drzosť, kedy som Ťa požiadala o ten link;)
Economic
27.08.12,09:00
https://www.ardaco.com/sk

Prečo drzosť ? Nemám s tým žiadny problém... :-)
Ada9
27.08.12,09:13
ďakujem !
Ada9
28.08.12,11:28
Ďakujem Kejka, dnes som absolvovala notára, len nejde to na počkanie, tak sme sa dohodli o 2 dni. Potom budem "maturovať " s prílohami,lebo ja ich mám v pdf formáte:). Pekný deň!
KEJKA
28.08.12,13:51
prílohy v pdf sú fajn, proste ich len dáš podpísať ZEPom a on ti to uloží do formátu .zep, ktorý je vhodný na podanie cez portal.gov.sk.
medzitým však musíš zápisnicu o registrácii na portalgov zaniesť na úrad vlády.
Ada9
30.08.12,06:20
...áno ,pošlem to doporučenou poštou
KEJKA
30.08.12,08:21
...áno ,pošlem to doporučenou poštoutak budeš čakať pár dní - musíš vyčkať na akceptáciu z ich strany.
Ada9
02.10.12,06:02
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu. Je potrebné splnomocnenie pre spoločníka a konateľa v jednej osobe, ktorý si zakladá vlastnú sro, pre zaslanie dokladov spoločnosti k zápisu do OR. Podanie robím elektronický, v prípade, že je potrebné splnomocnenie, je ho potrebné aj overiť? ďakujem.
Economic
02.10.12,06:06
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu. Je potrebné splnomocnenie pre spoločníka a konateľa v jednej osobe, ktorý si zakladá vlastnú sro, pre zaslanie dokladov spoločnosti k zápisu do OR. Podanie robím elektronický, v prípade, že je potrebné splnomocnenie, je ho potrebné aj overiť? ďakujem.


Nie nepotrebuje PM, keď si všetko robí sám.
Ada9
02.10.12,06:26
ďakujem, tiež mi to tak vychádzalo, lebo som si nevedela predstaviť to splnomocnenie, budem ako spoločník-konateľ splnomocňovať seba samého ako fyz.osobu?..to mi nedávalo zmysel, tak som volala na OR a tam mi pán, ktorý to spracováva povedal, že je potrebné aj splnomocnenie, tak preto sa pýtam
Robina
02.10.12,06:29
zdravím vás, ja by som chcela poprosiť niekoho skúseného, či by mi nespísal nejako jednoducho, ako a kde sa mám obrátiť /lepšie povedané krok po kroku/ pri založení s.r.o. Nemám s tým skúsenosť a zrejme pristúpim k tomuto kroku, lebo neviem čo ma čaká - tie minimálne odvody sú hrozne vysoké, plnenie v prípade PN, dôchodku úbohé, tak uvažujem o s.r.o. ak by to bolo vybaviteľné s čo najmenšími výdavkami. Ďakujem za každú radu
tictac7
02.10.12,06:33
zdravím vás, ja by som chcela poprosiť niekoho skúseného, či by mi nespísal nejako jednoducho, ako a kde sa mám obrátiť /lepšie povedané krok po kroku/ pri založení s.r.o. Nemám s tým skúsenosť a zrejme pristúpim k tomuto kroku, lebo neviem čo ma čaká - tie minimálne odvody sú hrozne vysoké, plnenie v prípade PN, dôchodku úbohé, tak uvažujem o s.r.o. ak by to bolo vybaviteľné s čo najmenšími výdavkami. Ďakujem za každú radu

a čo tak trošku pohľadať? už je tu toho toooľkoooo napr.:

http://www.porada.sk/t82035-p6-zalozenie-jednoosobovej-s-r-o-navod.html
Economic
02.10.12,07:47
zdravím vás, ja by som chcela poprosiť niekoho skúseného, či by mi nespísal nejako jednoducho, ako a kde sa mám obrátiť /lepšie povedané krok po kroku/ pri založení s.r.o. Nemám s tým skúsenosť a zrejme pristúpim k tomuto kroku, lebo neviem čo ma čaká - tie minimálne odvody sú hrozne vysoké, plnenie v prípade PN, dôchodku úbohé, tak uvažujem o s.r.o. ak by to bolo vybaviteľné s čo najmenšími výdavkami. Ďakujem za každú radu


Pokiaľ si v živote nezakladala žiadnu sro, ja by som ti doporučila obrátiť sa na niekoho z nás, kto sa v tomto vyznáme, podávame to elektronicky čím ťa tie náklady vyjdu naozaj perfektne a práca bude urobená spoľahlivo.
Economic
02.10.12,07:54
ďakujem, tiež mi to tak vychádzalo, lebo som si nevedela predstaviť to splnomocnenie, budem ako spoločník-konateľ splnomocňovať seba samého ako fyz.osobu?..to mi nedávalo zmysel, tak som volala na OR a tam mi pán, ktorý to spracováva povedal, že je potrebné aj splnomocnenie, tak preto sa pýtam


Ten pán bol asi kurič. :)
Robina
09.10.12,17:25
Ďakujem za odpoveď, koľko asi vyjdú tie náklady, keď sa podáva elektronicky - ak by som sa mohla opýtať? Nikdy som sa o tieto veci nezaujímala - myslím ceny a postup, ale mám taký dojem, že je to asi lepšie riešenie ako FO. Ešte raz ďakujem
KEJKA
10.10.12,05:03
čo tak príspevok č.20?
a aké náklady? záleží či máš ZEP a QSign ty, alebo nie, či to pôjde cez inú osobu alebo nie?
či si sama budeš spisovať litiny alebo nie?
cena spolu od 250 EUR vyššie, videla som firmy pýtajúce aj 384 EUR
Ada9
15.10.12,05:40
Zdravím Vás kolegovia, takže keď sa podanie na OR urobí elektronický, tak všetky prílohyt.j.zakladateľská listina... atď sa naskenuju a podpišu 1x ?...lebo pri osobnom podaní sa tieto prílohy vyžadujú 2x
zalobaba
15.10.12,06:11
Zdravím Vás kolegovia, takže keď sa podanie na OR urobí elektronický, tak všetky prílohyt.j.zakladateľská listina... atď sa naskenuju a podpišu 1x ?...lebo pri osobnom podaní sa tieto prílohy vyžadujú 2x


Všetky príohy 1x. Aj na základe toho vzniká tá značná úspora, nie je potrebné dokumenty overovať niekoľkonásobne, tzn. menej zaplatíš u notára alebo na matrike.
Economic
15.10.12,07:05
Zdravím Vás kolegovia, takže keď sa podanie na OR urobí elektronický, tak všetky prílohyt.j.zakladateľská listina... atď sa naskenuju a podpišu 1x ?...lebo pri osobnom podaní sa tieto prílohy vyžadujú 2x

Samozrejme 1x stačí. Nepotrebuješ mať v šanóne pozakladaných xx ďalších výtlačkov. Šetrí sa vo všetkom, v papieri, v toneri, na poplatkoch za overovanie, aj v archivovaní. :)
Ada9
16.10.12,06:05
ďakujem pekne , ste super!
bahu
30.10.12,11:47
Dobrý deň,
Prosím Vás o radu. Prvý krát zakladám SRO. Mám ZEP, mám QSign. Prešlo mi už podanie na živnostenskom, takže mam už aj osvedčenie.
Teraz by som rada podala návrh na zápis do OR, ale nejde mi podpísať .XML formulár. Dokumenty zo stránky ministerstva mám naimportované. Vyhadzuje mi hlášku: „Nenašla sa transformácia alebo schéma pre podpisovaný dokument. Nebude umožnené vytvoriť podpis."
Prosím o radu, kde môže byť chyba.
Economic
30.10.12,12:33
Dobrý deň,
Prosím Vás o radu. Prvý krát zakladám SRO. Mám ZEP, mám QSign. Prešlo mi už podanie na živnostenskom, takže mam už aj osvedčenie.
Teraz by som rada podala návrh na zápis do OR, ale nejde mi podpísať .XML formulár. Dokumenty zo stránky ministerstva mám naimportované. Vyhadzuje mi hlášku: „Nenašla sa transformácia alebo schéma pre podpisovaný dokument. Nebude umožnené vytvoriť podpis."
Prosím o radu, kde môže byť chyba.

QSign máš dobrú verziu ? Alebo ešte môžeš mať nejakú chybu vo formulári, vráť sa naň a oprav.
KEJKA
31.10.12,21:09
Dobrý deň,
Prosím Vás o radu. Prvý krát zakladám SRO. Mám ZEP, mám QSign. Prešlo mi už podanie na živnostenskom, takže mam už aj osvedčenie.
Teraz by som rada podala návrh na zápis do OR, ale nejde mi podpísať .XML formulár. Dokumenty zo stránky ministerstva mám naimportované. Vyhadzuje mi hlášku: „Nenašla sa transformácia alebo schéma pre podpisovaný dokument. Nebude umožnené vytvoriť podpis."
Prosím o radu, kde môže byť chyba.máš potvrdenú registráciu na základe odovzdanej NZ na úrade vlády? len tak sa sprístupní portal.gov pre podanie dokumentov na zápis do OR.
riccado
01.11.12,11:18
Dobrý deň,
Prosím Vás o radu. Prvý krát zakladám SRO. Mám ZEP, mám QSign. Prešlo mi už podanie na živnostenskom, takže mam už aj osvedčenie.
Teraz by som rada podala návrh na zápis do OR, ale nejde mi podpísať .XML formulár. Dokumenty zo stránky ministerstva mám naimportované. Vyhadzuje mi hlášku: „Nenašla sa transformácia alebo schéma pre podpisovaný dokument. Nebude umožnené vytvoriť podpis."
Prosím o radu, kde môže byť chyba.

mas kupeny QSign Premium? lebo QSign Standard na to nestaci...
Ada9
07.11.12,15:17
Kejka , prosím ťa tlačivo návrh na zápis sro do OR sa tiež overuje ? ... podávam elektronický, všetkypotrebné prílohy mám overené, len neviem či aj samostatné tlačivo návrhu treba dať overiť, vďaka
KEJKA
07.11.12,15:39
neoveruješ, ved máš ZEP
Economic
07.11.12,15:41
Kejka , prosím ťa tlačivo návrh na zápis sro do OR sa tiež overuje ? ... podávam elektronický, všetkypotrebné prílohy mám overené, len neviem či aj samostatné tlačivo návrhu treba dať overiť, vďaka

Vyplňuješ elektronický XML formulár.... podpisuješ len svojim ZEP.
Ada9
07.11.12,15:43
ďakujem
Mayo7
07.11.12,21:49
Vyplnil som XML formulár, dal skontrolovať, uložil som ho. Keď ho však chcem podpísať, vypíše mi hlášku: "Upozornenie: Vytvorený podpis neobsahuje podpisovú politiku. Podpis bez podpisovej politiky nebude ZEP." Neviem, akú inú podpisovú politiku mám nastaviť. XML súbor podpisujem prvý krát, s inými formátmi nie je problém.
Mám QSign 4.2 Premium, transformácie zo stránky MSSR som si nainštaloval podľa návodu..

Viete mi prosím niekto poradiť čo s tým?

Ďakujem.
Economic
08.11.12,04:59
Predpokladám, že máš sprístupnené konto, že si si urobil aj notársku zápisnicu, zaslal na zaktivovanie konta na úrad vlády.... v tom prípade si nainštaluj podpisovú politiku. Viac info nájdeš na www.drsr.sk. Ak budeš riešiť aj živnostenské úrady, je Ti treba aj DSigner xades.
Mayo7
08.11.12,09:21
Všetko čo si napísala, mám spravené. Aj DSigner Xades nainstalovaný.
Ten XML súbor potrebujem nie na DU, ale na ORSR, čo sú teraz tie nové formuláre.
Všetky ostatné súbory v pohode podpíšem cez QSign.
Ale keď chcem podpísať ten XML, tak mi v QSigne nezaškrtne voľbu "Súhlasím s podpisovou politikou" a píše, že PP pre ZEP sa dá vybrať len v aktivovanej verzii (vid obr. http://imgupload.sk/viewer.php?file=96qsgdltd81mqbxvi7ob.jpg), pritom QSign mám aktivovaný, pri iných formátoch je toto políčko aktívne a ZEP normálne podpíše.
Pri XML je výsledok takýto (http://imgupload.sk/viewer.php?file=vpa012wyypmacash6bjd.jpg), vytvori iba EP, nie ZEP.

Trápil som sa s tým celú noc, neviem čo s tým.

Pritom, keď som posielal elektronicky na zivnost.urad, tam na ich stranke sa ten XML súbor dal v pohode podpisat cez DSigner, maju to zabudovane na stranke, nie ako na ORSR - tam treba vyplnit formular, ulozit subor, a ten podpisat v QSigne.. a to mi nejde..

Prosim o radu.
Dakujem.
Economic
08.11.12,10:35
Všetko čo si napísala, mám spravené. Aj DSigner Xades nainstalovaný.
Ten XML súbor potrebujem nie na DU, ale na ORSR, čo sú teraz tie nové formuláre.
Všetky ostatné súbory v pohode podpíšem cez QSign.
Ale keď chcem podpísať ten XML, tak mi v QSigne nezaškrtne voľbu "Súhlasím s podpisovou politikou" a píše, že PP pre ZEP sa dá vybrať len v aktivovanej verzii (vid obr. http://imgupload.sk/viewer.php?file=96qsgdltd81mqbxvi7ob.jpg), pritom QSign mám aktivovaný, pri iných formátoch je toto políčko aktívne a ZEP normálne podpíše.
Pri XML je výsledok takýto (http://imgupload.sk/viewer.php?file=vpa012wyypmacash6bjd.jpg), vytvori iba EP, nie ZEP.

Trápil som sa s tým celú noc, neviem čo s tým.

Pritom, keď som posielal elektronicky na zivnost.urad, tam na ich stranke sa ten XML súbor dal v pohode podpisat cez DSigner, maju to zabudovane na stranke, nie ako na ORSR - tam treba vyplnit formular, ulozit subor, a ten podpisat v QSigne.. a to mi nejde..

Prosim o radu.
Dakujem.

Kontaktuj domenico.office určite ti poradí.
Ivenka
12.11.12,11:27
Ahojte, predošlá téma je zamknutá a v tejto som nepostrehla. Ale na Googli som na našla, že je potrebná aj zápisnica z valného zhromaždenia ak zakladám novú 1 os. s.r.o.?
A ak je toná overujem tým pádom všetky dokumenty?
Zápisnica z VZ
Zakladateľská listina
ŽL x počet - kópie
Vyhlásenie správcu
Vyhlásenie jediného spoločníka
Podpisový vzor
Návrh budem mať podaný el.ZEP om

Ďakujem
Economic
12.11.12,12:53
Ahojte, predošlá téma je zamknutá a v tejto som nepostrehla. Ale na Googli som na našla, že je potrebná aj zápisnica z valného zhromaždenia ak zakladám novú 1 os. s.r.o.?
A ak je toná overujem tým pádom všetky dokumenty?
Zápisnica z VZ
Zakladateľská listina
ŽL x počet - kópie
Vyhlásenie správcu
Vyhlásenie jediného spoločníka
Podpisový vzor
Návrh budem mať podaný el.ZEP om

Ďakujem


Zápisnica z VZ Ti je treba iba vtedy, ak zakladateľom jednoosobky je právnická osoba.
Ak je zakladateľ FO, tak zápisnica netreba.

Inak je to O.K.
Magican
14.11.12,07:04
Prosím Vás chcel by som sa spýtať, koľko dní má obchodný register na zapísanie sro do registra. Našiel som že do 5 dní, ale chcem sa spýtať, či do 5 dní od podania žiadosti o registráciu, alebo do 5 dní od uhradenia poplatku. Žiadosť bola posielaná elektronicky, a potom poslali mailom podklad na úhradu. Čiže či sro zaregistrujú do 5 dní od podania žiadosti, alebo do 5 dní od kedy im bol pripísaný poplatok na účet.

Ďakujem
Economic
14.11.12,07:08
5 pracovných dní od vypárovania platby a tým pádom od pridelenia sudcu.
nemethn
27.11.12,09:54
Podarilo sa vyriešiť problém s podpisovaním XML? Aj my máme tento problém a nevieme ako ďalej.. Za odpoveď vopred ďakujem!
Economic
27.11.12,09:57
Podarilo sa vyriešiť problém s podpisovaním XML? Aj my máme tento problém a nevieme ako ďalej.. Za odpoveď vopred ďakujem!


Nie je žiadny problém, podpisuje mi to bez problémov.
Mayo7
27.11.12,16:34
bohužial, problém sa mi nepodarilo vyriešiť, skúšal som už naozaj všetko, stále to robí to isté.
Vám, komu to funguje, tak v QSign v záložke podpisová politika - máte tam vysvietený ten štvorček "Suhlasim s podpisovou politikou", alebo je neaktivny ako v obrazku co som prilozil??
a tak isto na zálozke nastavenie dokumentu - typ EP - ukazuje vam EP alebo ZEP??

fakt neviem, kde robim chybu..
Mayo7
27.11.12,16:36
a máte tam tiez napisane, ze "podpisova politika pre ZEP sa da vybrat len v aktivovanej verzii" tak ako mne??

nechapem túto hlasku, pretoze QSign mam aktivovany...
Mayo7
27.11.12,16:37
Economic - poprosim ta aku verziu Windowsu pouzivas?

ja mam Win7 64bit ale skusal som to aj na Win7 32bit.. stale rovnaky vysledok.
domenico.office
27.11.12,16:58
Všetko čo si napísala, mám spravené. Aj DSigner Xades nainstalovaný.
Ten XML súbor potrebujem nie na DU, ale na ORSR, čo sú teraz tie nové formuláre.
Všetky ostatné súbory v pohode podpíšem cez QSign.
Ale keď chcem podpísať ten XML, tak mi v QSigne nezaškrtne voľbu "Súhlasím s podpisovou politikou" a píše, že PP pre ZEP sa dá vybrať len v aktivovanej verzii (vid obr. http://imgupload.sk/viewer.php?file=96qsgdltd81mqbxvi7ob.jpg), pritom QSign mám aktivovaný, pri iných formátoch je toto políčko aktívne a ZEP normálne podpíše.
Pri XML je výsledok takýto (http://imgupload.sk/viewer.php?file=vpa012wyypmacash6bjd.jpg), vytvori iba EP, nie ZEP.

Trápil som sa s tým celú noc, neviem čo s tým.

Pritom, keď som posielal elektronicky na zivnost.urad, tam na ich stranke sa ten XML súbor dal v pohode podpisat cez DSigner, maju to zabudovane na stranke, nie ako na ORSR - tam treba vyplnit formular, ulozit subor, a ten podpisat v QSigne.. a to mi nejde..

Prosim o radu.
Dakujem.

V tomto prípade pomôže zavolať do Ardaca, požiadať o deaktiváciu QSignu. Priprav si produktový kľúč.... Pracovník deaktivuje na serveri tento produktový kľúč a opätovne sa musí aktivovať QSign. Pri odinštalácii predchádzajúcej verzii niečo ostane zapísané možno v registroch, čo spôsobuje tento problém.
KEJKA
27.11.12,17:00
Economic - poprosim ta aku verziu Windowsu pouzivas?

ja mam Win7 64bit ale skusal som to aj na Win7 32bit.. stale rovnaky vysledok.
aj ja mám túto verziu a musím mať aktívny CardOS API, aby som mohla podopisovať.
V starej verzii 32bit som také niečo riešiť nemusela.
viac nepomôžem, ale ak mi to občas z nejakého dôvodu nefunguje, tak dám spustiť tento program "ako správca"
a potom to už funguje. Pri aktivácii-prechode zo starého PC na nový NB s novým systémom, to bolo pre mňa dosť náročné, nie som v tom nejako zbehlá, ale pomohla firma, od ktorej som ZEP, QSign kúpila.
a ešte si spomínam, že teraz mám licenciu viazanú na PC, takže na inom to ani skúšať nemôžem-ak si dobre pamatám.
........................
P.S.
pardon, zrejme reagujem na niečo, čo nie je podstatou zadania.
nemethn
27.11.12,17:00
Keď podpisujeme XML dokument (pre ORSR) po zadaní hesla dostaneme upozornenie: "Vytvorený podpis neobsahuje podpisovú politiku. Podpis bez podpisovej politiky nebude ZEP." Ostatné dokumenty podpisujeme bez problémov. Verzia Qsign je 4.2.
domenico.office
27.11.12,17:01
Tento problém sa týka inej veci Kejka. Ale jasné, musí byť CardOS API aktívny.
domenico.office
27.11.12,17:04
Mayo7
27.11.12,17:10
KEJKA: card os api mam aktivny, aj som ho skusil pre istotu vypnut a spustit ako spravca, tak isto som spustil aj qsign, problem vsak pretrvava.. presne tak ako u uzivatela nemethn...
Mayo7
27.11.12,17:11
DOMENICO.OFFICE - dakujem za radu, zajtra skusim zavolat do ardaca..
zaujimave, ze ostatne dokumenty podpisujem bez problemov, problem robi akurat len XML..
domenico.office
27.11.12,17:16
Ostatné dokumenty idú bez problémov, mám tieto prípady a vyriešil som ich, ako píšem. Jediná možnosť.
Mayo7
27.11.12,17:16
DOMENICO.OFFICE - ked podpisujes XML dokument, co mas napisane v konkretnych zalozkach v QSign, ktore som spominal v prispevku 47 a 48? dakujem.
Mayo7
27.11.12,17:18
OK, tak tam zajtra volam. ESTE RAZ DAKUJEM ZA POMOC. dufam, ze sa to vyriesi.
domenico.office
27.11.12,17:23
DOMENICO.OFFICE - ked podpisujes XML dokument, co mas napisane v konkretnych zalozkach v QSign, ktore som spominal v prispevku 47 a 48? dakujem.

Nie je síce jedno, čo tam je v tých kolónkach, problém nie je v nich, problém je v tom, že pri podpisovaní xml dokumentu nedokáže QSign podpísať takýto dokument spôsobený softvérovým problémom. Jedinou možnosťou je deaktivácia na serveri cez Ardaco..... v predchádzajúcich obdobiach som to riešil asi v piatich, šiestich prípadoch.
domenico.office
27.11.12,17:25
Pri deaktivovaní musí byť QSign ukončený.... nesmie byť viditeľný v systémovej lište. Po deaktivácii spustiť, ako správca, aktivovať nanovo, reštart PC a malo by to ísť.
Mayo7
27.11.12,17:29
Zajtra vyskúšam, dám vedieť. Vďaka.
domenico.office
27.11.12,17:37
jasné, dj vedieť
Mayo7
28.11.12,11:01
DOMENICO.OFFICE - Dakujem Ti, tvoja rada pomohla, uz to funguje.
domenico.office
28.11.12,13:27
Tak to som rád, že funguje a rada pomohla.
bahu
26.02.13,08:26
QSign máš dobrú verziu ? Alebo ešte môžeš mať nejakú chybu vo formulári, vráť sa naň a oprav.

Áno, mám dobrú verziu QSign. Problém, nebol vo formulári, ale bol niekde inde. Nechcelo mi to akosi spolupracovať s naimportovanými dokumentami. Kontaktovala som ARDACO a veľmi ochotne mi poradili.
Freddy
01.04.13,18:57
Chcel by som sa Vás spýtať na dve veci, ktoré mi nie sú úplne jasné. Som zaregistrovaný na portáli gov.sk, vlastním ZEP a aj QSign Standard. Potrebujem založiť s.r.o., mám už pripravené všetky dokumenty (dúfam :)), len s ďalším postupom nie som si celkom istý. Pri čítaní príspevkov som narazil na nutnosť spísania notárskej zápisnice pri registrácii na portal.gov.sk, no na portáli som žiadnu zmienku o NZ som nenašiel. Na čo vlastne má slúžiť tá NZ, príp. čo by mala obsahovať? Dopracoval som sa ale k formuláru pre PO na ohlásenie voľnej živnosti, kde mám možnosť priložiť aj návrh na zápis na OR prostredníctvom JKM. Takže v tomto prípade by som asi tú notársku zápisnicu nepotreboval, alebo áno? A podľa mňa by v tomto prípade stačila aj Standard verzia QSignu, keďže prílohy budem mať v PNG, a JKM má integrovaný XAdES, alebo sa mýlim? Premium by som potreboval, keby som chcel priamo komunikovať s OR (ale len po spísaní NZ) - chápem to správne?
Ďakujem Vám za pomoc!
Moja SRO
01.04.13,19:28
Chcel by som sa Vás spýtať na dve veci, ktoré mi nie sú úplne jasné. Som zaregistrovaný na portáli gov.sk, vlastním ZEP a aj QSign Standard. Potrebujem založiť s.r.o., mám už pripravené všetky dokumenty (dúfam :)), len s ďalším postupom nie som si celkom istý. Pri čítaní príspevkov som narazil na nutnosť spísania notárskej zápisnice pri registrácii na portal.gov.sk, no na portáli som žiadnu zmienku o NZ som nenašiel. Na čo vlastne má slúžiť tá NZ, príp. čo by mala obsahovať? Dopracoval som sa ale k formuláru pre PO na ohlásenie voľnej živnosti, kde mám možnosť priložiť aj návrh na zápis na OR prostredníctvom JKM. Takže v tomto prípade by som asi tú notársku zápisnicu nepotreboval, alebo áno? A podľa mňa by v tomto prípade stačila aj Standard verzia QSignu, keďže prílohy budem mať v PNG, a JKM má integrovaný XAdES, alebo sa mýlim? Premium by som potreboval, keby som chcel priamo komunikovať s OR (ale len po spísaní NZ) - chápem to správne?
Ďakujem Vám za pomoc!

1. Notárska zápisnica spolu s overením tvojej osoby na Úrade vlády sa spisuje pred certifikáciou ZEP-u na účely podaní do ŽR a OR.
2. V prípade, ak pri elektronickom podaní Ohlásenie živnosti označíš políčko s možnosťou podať Návrh na zápis prostredníctvom JKM, budeš hradiť poplatok v plnej výške, tzv. pri prvozápise SRO vo výške 331,50 € !! a nie vo výške 50 % (165,75 €) tak, ako by si hradil v prípade, ak by si si Návrh do OR podával sám prostredníctvo svojho ZEP alebo prostredníctvom ZEP-u tretej osoby, ktorá ho vlastní.
Freddy
01.04.13,19:42
2. V prípade, ak pri elektronickom podaní Ohlásenie živnosti označíš políčko s možnosťou podať Návrh na zápis prostredníctvom JKM, budeš hradiť poplatok v plnej výške, tzv. pri prvozápise SRO vo výške 331,50 € !! a nie vo výške 50 % (165,75 €) tak, ako by si hradil v prípade, ak by si si Návrh do OR podával sám prostredníctvo svojho ZEP alebo prostredníctvom ZEP-u tretej osoby, ktorá ho vlastní.
Takže v tomto prípade budem potrebovať QSign Premium (Standard mi nestačí), a pre ŽR tým pádom neposielam žiadne prílohy. Tak?
A ešte tá notárska zápisnica mi nie je celkom jasná, pôjdem k notárovi a on už bude vedieť čo chcem od neho? Potrebujem tam nejaké údaje o ZEP?
Moja SRO
01.04.13,19:55
Takže v tomto prípade budem potrebovať QSign Premium (Standard mi nestačí), a pre ŽR tým pádom neposielam žiadne prílohy. Tak?
A ešte tá notárska zápisnica mi nie je celkom jasná, pôjdem k notárovi a on už bude vedieť čo chcem od neho? Potrebujem tam nejaké údaje o ZEP?

Posielaš minimálne zakladateľskú listinu alebo spoločenskú zmluvu. No a samozrejme notárovi musíš povedať dôvod spisovania NZ, ak s tým nemá skúsenosti, choď k inému.